Bundesliga: a Bayern hazai pályán nem bírt a Stuttgarttal

2022.05.08. 19:28
Thomas Müller (jobbra) szerezte meg a vezetést a Stuttgart ellen (Fotó: AFP)
A Bayern München hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a VfB Stuttgarttal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában.

A 8. percben Tiago Tomás fantasztikus góllal szerzett vezetést a bennmaradásért küzdő Stuttgartnak. A portugál támadó tizenhat méterről, kapásból bombázott a léc alá. A GÓL ITT!

Az óriási mezőnyfölényben futballozó Bayern a 35. percben öngóllal egyenlített (A GÓL ITT), majd a 44. percben a héten szerződést hosszabbító Thomas Müller találatával megszerezte a vezetést is. A GÓL ITT! 2–1

A második félidőt jól kezdte a vendégcsapat. Egy beívelést követően Tanguy Nianzou nem volt a helyzet magaslatán, Sasa Kalajdzic pedig gólt fejelt mellőle (A GÓL ITT!). Egy perccel később majdnem megszerezte a vezetést a Stuttgart, de Kalajdzic ezúttal hatalmas ziccert hagyott ki.

Több gól már nem esett, de a 95. percben a Bayern francia sztárja, Kingsley Coman még kapott egy piros lapot (AZ ESET ITT). 2–2

KISSÉ MEGNYUGODHAT A STUTTGART

A 30 pontos Stuttgart az utolsó körben a Kölnt fogadja, a 33 pontos Hertha BSC Dortmundban lép pályára – amennyiben a berliniek kikapnak, a Stuttgart pedig győz, akkor utóbbi marad az élvonalban jobb gólkülönbségének köszönhetően, a fővárosi gárda pedig osztályozót játszhat.

A VfB mögött hárompontos hátrányban van az egyenes ági kieső helyen álló Arminia Bielefeld, melynek gólkülönbsége héttel rosszabb riválisánál, ráadásul az utolsó körben az RB Leipziget látja vendégül.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ
Bayern München–VfB Stuttgart 2–2
(Mavropanosz 35. – öngól, Th. Müller 44., ill. Tiago Tomás 8., Kalajdzic 52.)
RB Leipzig–Augsburg 4–0 (André Silva 40., Nkunku 48., 57., Forsberg 64. – 11-esből)

Korábban
Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–1
(Paciencia 66., ill. Pléa 4.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Hertha BSC–Mainz 1–2
(Selke 45+5., ill. Widmer 25., Bell 81.)

Freiburg–Union Berlin 1–4
(Höler 59., ill. Prömel 11., Trimmel 30., S. Becker 41., Schäfer 90.)
GreutherFürth–Borussia Dortmund 1–3 (Ngankam 70., ill. Brandt 26., 72., Passlack 77.)
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 2–4 (Rutter 22., Baumgartner 36., ill. Schick 34., 76., M. Diaby 73., Alario 90+1.)
1. FCKöln–Wolfsburg 0–1 (Gerhardt 43.)