Négy góllal nyert a Lipcse, közel a BL-indulás lehetősége

2022.05.08. 19:15
Christopher Nkunku (jobbra) a 20. gólját szerezte a bajnokságban (fotó: AFP)
A német Bundesliga 33. fordulójában az RB Leipzig az Augsburgot fogadta. A vendégek röviddel a meccs előtt tudták meg, hogy jövőre is az első osztályban szerepelhetnek, és lendületes játékkal ráijesztettek Gulácsiékra. A 40. perctől kezdve azonban már csak egy csapat volt a pályán, méghozzá a Lipcse, amely Christopher Nkunku remek játékával 4–0-s győzelmet aratott.

NÉMET BUNDESLIGA
33. FORDULÓ

RB Leipzig–Augsburg 4–0 (1–0)
Lipcse,
Red Bull Aréna.Vezette: Dankert
RB LEIPZIG:
Gulácsi (Tschauner, 87.) – Klostermann, Orbán, Halstenberg – Mukiele, Kampl, Laimer (T. Adams, 71.), Henrichs – Forsberg (Szoboszlai, 71.) – André Silva (Poulsen, 71.), Nkunku (Olmo, 78.).Vezetőedző:Domenico Tedesco
AUGSBURG:
Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw, Uduokhai – Caliguri (Zeqiri, 79.), Gruezo (Maier, a szünetben), Dorsch, Pedersen (Gumny, 79.) – Niederlechner (Pepi, 58.), Günther – Gregoritsch (Hahn, 57.).Vezetőedző:Markus Weinzierl
Gólszerző:
André Silva (40.), Nkunku (48., 57.), Forsberg (64. – 11-esből)

Felszabadult Augsburg vette fel a küzdelmet Lipcsében a két magyarral a kezdőjében felálló RB Leipzig ellen a Bundesliga 33. fordulójában. A vendégek annak örülhettek, hogy biztossá vált a bentmaradásuk, mivel a Stuttgart nem tudta megverni a Bayernt.

Ezzel a felszabadultsággal mindjárt neki is esett az Augsburg a Lipcsének, és némileg be is szorította a hazaiakat. Ez eltartott jó negyedóráig, onnantól kezdve átadta a területet Gulácsiéknak. Hosszú-hosszú perceken át semmilyen feljegyezni méltó esemény nem történt, csendben poroszkáltak a percek, a Lipcsének nem ízlett a vendégek szabálytalanságoktól sem visszariadó stílusa. A rendkívül unalmas első félidő mégsem ért véget gól nélkül, mert a 40. percben Uduokhai rossz mentése André Silva elé perdült, ő pedig nem pepecselt, azonnal kilőtte 18 méterről a bal alsót. 1–0

A második félidőben már egyértelműen a Lipcse akarata érvényesült. Mindjárt a 48. percben Mukiele tört be a tizenhatoson belülre, és mivel a kapus kimozdult elé, elegánsan középre tálalt, ahol a magányos Nkunku könnyű gólt szerzett. 2–0

Az Augsburg koncentrációja megtört, jött a harmadik lipcsei gól. Az 57. percben nagy védelmi hiba után ismét Mukiele és Nkunku parádés összjátéka hozott gólt (3–0). Ez volt Nkunku 20. találata a bajnokságban. Szétesett a vendégcsapat, a hazai együttes tetszés szerint dolgozta ki a helyzeteket, mégis tizenegyesből szerezte meg a negyedik gólt. Forsberg állt a labda mögé a 64. percben, és nagyon biztosan lőtt a jobb alsóba. 4–0

A hátralévő időben lőhetett volna még néhány gólt a Lipcse, de az augsburgi kapus mindent mentett.

Ezzel a győzelemmel a hazaiak feljöttek a negyedik helyre, két pont az előnyük a Freiburggal szemben, és ha legalább egy pontot szereznek a Bielefeld ellen, akkor biztosan elindulhatnak a BL-ben.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90. perc: Vége a meccsnek, biztosan nyert a Lipcse. 4–0

87. perc: Kapuscsere a Lipcsében, Gulácsi helyett Tschauner jött be. Nem sérülés miatt, természetesen. Lejár a szerződése, visszavonul, gesztus a 36 éves játékos felé.

85. perc: Szoboszlai próbálkozott egy kapáslövéssel vagy 26 méterről, a labdája magasan fölészállt.

83. perc: Henrichs lőtte el 16 méterről, és be is csapódott volna a labda a léc alá, ha Gikiewicz nem véd remekül.

79. perc: Kettőt is cserélt az Augsburg, Caliguri helyett Zeqiri, Pedersen helyett Gumny folytatta.

78. perc: Nkunku helyett Olmo a Lipcsében.

77. perc: Günther lökte el Mukielét a felezővonal közelében, kapott érte egy sárgát.

74. perc: Nkunku kapott megint labdát a jobb oldalon megiramodó Mukielétől, Szoboszlaihoz játszott, aki visszapasszolt, a menteni igyekvő védő vszont a saját emberét Dorscht találta el, akiről nem sokkal ment az augsburg kapuja mellé a labda.

72. perc: Gouweleeuw kapott sárgát, mert hátulról jól megrúgta Nkunkut.

71. perc: Hármat cserélt a Lipcse, lejött Forsberg, Laimer és André Silva, helyettük Szoboszlai, Adams és Poulsen játszik tovább.

64. perc: Forsberg állt a labda mögé, és jobbal a jobb alsóba lőtt, Gikiewicz balra ugrott. 4–0

64. perc: MEGADTÁK!

62. perc: Videobíróznak, mert egy bal oldali szöglet után a tizenhatoson belül ellökték Mukielét, aki lesántikált a pályáról.

60. perc: Szétesett az Augsburg? Mindenesetre André Silva került nagy helyzetbe, de Gikiewicz remek vetődéssel metett a jobb alsó elől.

58. perc: Sűrű cserék az Augsburban.

57. perc: GÓÓÓÓL! OTT A HARMADIK! Nkunkunak 20! Elrontották a védekezést a vendégek, Mukiele ment el a jobb oldalon, remekül passzolt középre, Nkunku nem lőtte el egyből, egy testcsellel becsapta a kapust, aki elvetődött jobbra, majd könnyedén a kapuzba helyezett. 3–0

48. perc: GÓÓÓÓL! KETTŐVEL MEGY A LIPCSE! Mukiele húzta meg a jobb oldalon, visszakapta Forsbergtől, kijött elé a kapus, akár rá is lőhette volna, de visszagurított Nkunkuhoz, aki 12 méterről könnyedén lőtt az üres kapu közepébe. 2–0

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, vezet a Leipzig. 1–0

45+2. perc: A beadás gyenge volt, kifejelték a védők.

45+1. perc: Szabadrúgáshoz jutott az Augsburg 21 méterre a hazai kaputól, a tizenhatos jobb sarka közeléből.

43. perc: Az utóbbi időben, ha valakinek kicsit hozzáérnek a fejéhez, mindjárt eljátssza a nagy halált. Így tett André Silva is, de ezt a színészi teljesítményt csupán egy aprócska szabadrúgással honorálta a bíró.

40. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A LIPCSE! Uduokhai rosszul ért bele a labdába, éppen André Silva elé tette, aki 17 méterről, nem hezitált, inkább jobbal kilőtte a bal alsót. 1–0

40. perc: Most azért tünetett a közönség, mert Forsberg szerint Günther kezezett a tizenhatoson belül. Nem volt az, egészen nyilvánvaló, és a bíró is így látta.

37. perc: Forsberg szerelt remekül, a bíró viszont szabálytalannak ítélte meg,és adott neki egy sárgát.

34. perc: Nkunku visszatért, immár új cipőben, sőt egy középre adással is máris jelentkezett, de Gouweleeuw menteni tudott.

32. perc: Most éppen az történt, hogy jól szétszakították a cipőt Nkunkun az augsburgiak. Reméljük, kap másikat, de ehhez le kellett mennie a pályáról...

31. perc: Most már itt-ott a füttyszó is felharsant, mert egészen egyszerűen semmi érdemleges nem történik a pályán.

24. perc: Jó unalmas lenne a meccs, ha a szurkolók nem teremtenének remek hangulatot. Mindenesetre lényegében a félidő feléig kellett várni, hogy beszorítsa a Lipcse az ellenfelét, igaz, ezzel sem ment semmire.

16. perc: Nkunku tört előre szép cselekkel, végül összekoccantották a bokáját még messze a veszélyzónától.

12. perc: Gruezo lőhetett 18 méterről, de nagyon eltörte a labdát, amely méterekkel gurult el a jobb alsó mellett.

12. perc: Kiváló a hangulat a Red Bull Arenában, és az időjárás is tökéletes. Már csak az kellene a hazaiak teljes öröméhez, ha nyernének a kedvenceik, mert akkor az utolsó forduló előtt lépéselőnybe kerülnének a 4. helyért (vagyis BL-indulásért) zajló versenyben.

6. perc:Óriási helyzet maradt ki!Silva jött középen, érkezett is a tökéletes labda, a hazaiak csatára viszont 9 méterről gyengén találta el, így Gikiewicz könnyen védett.

4. perc: Az Augsburg megkönnyebbülten léphetett pályára, hiszen a Stuttgart nem tudta megverni a Bayernt, így biztos, hogy a vendégek a következő idényben is az első osztályban játszthatnak.

1. perc: Még szinte el sem kezdődött a meccs, amikor Halstenberg hibája utánGulácsinak kellett óriásit védenie Pedersen lökete után.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Leipzig fehér-pirosban, az Augsburg tiszta feketében játszik.

Bayern München–VfB Stuttgart 2–2(Mavropanosz 35. – öngól, Müller 44., ill. Tiago Tomás 8., Kalajdzic 52.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Paciencia 66., ill. Pléa 4.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Hertha BSC–Mainz 1–2 (Selke 45+5., ill. Widmer 25., Bell 81.)
Freiburg–Union Berlin 1–4
(Höler 59., ill. Prömel 11., Trimmel 30., S. Becker 41., Schäfer 90.)
GreutherFürth–Borussia Dortmund 1–3 (Ngankam 70., ill. Brandt 26., 72., Passlack 77.)
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 2–4 (Rutter 22., Baumgartner 36., ill. Schick 34., 76., M. Diaby 73., Alario 90+1.)
1. FCKöln–Wolfsburg 0–1 (Gerhardt 43.)