Bundesliga: kiütötték a Stuttgartot; Novothnyék kikaptak

2021.10.31. 19:20
Négy meccs után nyert újra bajnokit az Augsburg (Fotó: AFP)
Az Augsburg 4–1-re legyőzte a Stuttgartot a német labdarúgó Bundesliga 10. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Két rossz formában lévő csapat találkozott Augsburgban: a hazaiak négy nyeretlen bajnokival a hátuk mögött fogadták a legutóbbi öt Bundesliga-találkozójukból csak egyet megnyerő Stuttgartot. A hét során a kupából is búcsúzó együttesek csatáján a vendégek hamar vezetést szereztek, ám előnyük csak az első félidő közepéig tartott, a szünet után nem sokkal pedig Jeffrey Gouweleeuw fejesével már a bajorországiak voltak előnyben.

Az Augsburg a győzelmét a hajrában szerzett két góllal biztosította be: Florian Niederlechner két és fél perccel becserélése után vette be a Stuttgart kapuját, majd Alfred Finnbogason nagyszerű távoli találata alakította ki a végeredményt.

Az előző hetek fellángolása után ismét vereséggel távozott a pályáról a Bochum, ezúttal a Mönchengladbach otthonában. A héten a Német Kupában a Bayern Münchent 5–0-ra kiütő hazaiak az első félidő elején és végén is betaláltak, a Novothny Somát csereként a 83. percben pályára küldő vendégeknek pedig csak szépítésre futott erejükből, bár az igen szépre sikeredett: Danny Blum látványos szabadrúgást vágott a jobb felső sarokba.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
Augsburg–VfB Stuttgart 4–1
(Oxford 30., Gouweleeuw 52., Niederlechner 72., A. Finnbogason 81., ill. Führich 7.)
Mönchengladbach–Bochum 2–1 (Pléa 12., Hofmann 40., ill. Blum 86.)

KORÁBBAN
Hoffenheim–Hertha BSC 2–0
(Kramaric 19., Rudy 36.)
Frankfurt–Leipzig 1–1
(Tuta 90+4., ill. Poulsen 36.)
Bielefeld–Mainz 1–2(Laursen 42., ill. Li Dzse Szong 25., Burkardt 69.)
Borussia Dortmund–Köln 2–0(Tigges 64., T. Hazard 40.)
Freiburg–Fürth 3–1(Asta 20. – öngól, Höfler 39., Grifo 79. – 11-esből, ill. Leweling 74.)
Leverkusen–Wolfsburg 0–2(Nmecha 48., Arnold 51.)
Union Berlin–Bayern München 2–5(Giesselmann 43., Ryerson 65., ill. Lewandowski 15., 23. – az elsőt 11-esből, L. Sané 34., Coman 60., Müller 80.)

1. Bayern München 10 8 1 1 38–10 +28 25
2. Borussia Dortmund 10 8 2 27–15 +12 24
3. Freiburg 10 6 4 17–7 +10 22
4. Bayer Leverkusen 10 5 2 3 23–16 +7 17
5. Mainz 10 5 1 4 14–10 +4 16
6. Union Berlin 10 4 4 2 15–15 0 16
7. Wolfsburg 10 5 1 4 11–12 –1 16
8. RB Leipzig 10 4 3 3 21–10 +11 15