Bundesliga: zsinórban a harmadik győzelem már nem jött össze a Herthának

2021.10.29. 22:27
A Hertha 36 perc után kétgólos hátrányban volt, és a Hoffenheim az első félidőben ennél is nagyobb előnyt dolgozhatott volna ki (Fotó: AFP)
A Dárdai Pál vezette Hertha BSC 2–0-ra kikapott a Hoffenheim otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójában. A fővárosi együttes a második félidőben ugyan valamelyest jobban futballozott, mint az elsőben, de előbb Myziane Maolida szépítésénél nem volt szerencséje a leshatárral, majd a 76. percben rövid videózás után elvesztette védelme oszlopát, Dedryck Boyatát.

Ha létezik a fociban olyan, hogy mumus, akkor a Hertha mumusa jó eséllyel a Hoffenheim: a két csapat legutóbbi 11 találkozójából csupán egyszer tudott nyerni a fővárosi gárda. Sőt, a péntek esti randevúval már a legutóbbi 12 találkozóról beszélhetünk...

Pedig Dárdai Pál együttese kifejezetten jól kezdett, az első tíz percben dominált a hazaiak ellen. A Hoffenheim azonban ezt követően átvette az irányítást, majd a 19. minutumban a vezetést is megszerezte Andrej Kramaric révén (1–0). A kapott gól megfogta a Herthát, s csakhamar kétgólosra nőhetett volna a különbség, de Robert Skov közeli fejesénél bravúrral menteni tudott Alexander Schwolow. Skovnak a 36. percben sem volt szerencséje, ezúttal a kapufa akadályozta meg a gólszerzésben. Ám csapata nem panaszkodhatott Fortunára – a kipattanót Sebastian Rudy már gólra váltotta (2–0).

Fordulás után Dárdai sorra küldte pályára támadó szellemű játékosait, ám Sztevan Jovetics, Isak Belfodil és Jurgen Ekkelenkamp sem tudott lendíteni a vendégek játékán. A Hertha a 73. percben járt a legközelebb a szépítéshez, Myziane Maolida azonban lesről indult a gól előtt, így a partjelző intése után joggal nem adták meg azt.

Néhány pillanattal később pedig megpecsételődött a berliniek sorsa...

Dedryck Boyata szöktette hosszan saját magát, majd egy szerencsétlen mozdulattal letalpalta Angelo Stillert. A mozdulatért elsőre sárga lapot kapott, majd a videózás után a játékvezető mérlegelte a döntést és a sárga helyett pirossal kiállította a belga bekket.

A Hoffenheim a hajrában növelhette volna a különbséget, de a kiütést legalább megúszta a Hertha Berlin.