A Bayern két góllal verte meg a Herthát, újra vezeti a Bundesligát

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
2023.04.30. 15:20
Gnabry szép gólt fejelt (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójában a Bayern München 2–0-ra legyőzte a Hertha BSC-t.

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Bayern München–Hertha BSC 2–0 (0–0)
München, Allianz Arena. Vezette: Patrick Ittrich
Bayern: Sommer – Mazraui (Stanisic, 74.), Pavard, De Ligt, Joao Cancelo – Kimmich, Goretzka (Sané, a szünetben) – Gnabry, Musiala (Gravenberch, 61.), Coman (Tel, 81.) – Mané (T. Müller, 61.). Vezetőedző: Thomas Tuchel
Hertha:
Christensen – Kenny, Rogel, Uremovic, Plattenhardt – Tousart, Boetius (Stange, 83.) – Lukebakio (Scherhant, 84.), Mittelstädt (Maza, 65.) – Ngankam (Ejuke, 55.), Niederlechner (Kanga, 55.). Vezetőedző: Dárdai Pál
Gólszerző:
Gnabry (69.), Coman (79.)

Az első félidőben a Bayern elsősorban a bal oldalon próbálta meg átjátszani a berlini védelmet. Joao Cancelo futballozott a legveszélyesebben, de hiába került többször is a védők mögé, igazán veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani a hazai csapat.

A jobb oldalon, Kingsley Coman megmozdulásaitól kellett tartaniuk a vendégeknek, míg a Herthánál Lukebakio előretöréseiben volt a legtöbb potenciál.

Ugyanakkor hiába birtokolta a labdát jóval többet a Bayern, egyetlen helyzetet sem sikerült gólra váltania. Oliver Christensen nagyszerűen védett, Coman lövését is bravúros mozdulattal hárította. Mané is megszerezhette volna a vezetést a bajoroknak, de a szenegáli támadó ziccerben rosszul találta el fejjel a labdát.

A Bayern tehát jóval közelebb járt a gólhoz, de az első félidő 0–0-val ért véget.

A második félidőben tovább nyomott a Tuchel-csapat (összesen 18 szögletet rúghatott az egész meccsen), de Dárdai együttese jól tartotta magát. Egy darabig.

A bajorok a 69. percben törték meg a berliniek ellenállását Serge Gnabry pazar fejesével, majd tíz perccel később Kingsley Coman is bevette az egyébként kiválóan védő Christensen kapuját. Mindkét alkalommal Joshua Kimmich adta a gólpasszt.

Kétgólos hátrányban a Hertha már nem sok mindent tehetett. Ez maradt a vége, a Bayern visszavette a vezetést a bajnokságban a Dortmundtól, míg a Hertha helyzete egyre reménytelenebbnek tűnik az utolsó helyen.

30571835–61–2622

Bayern ezzel ismét vezeti a Bundesligát, a Hertha helyzete egyre reménytelenebb.

90+3. perc: vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: Gravenberch is teszteli Christensent, a kapus most is véd.

90. perc: Müller beadása után Sané nagy helyzetben középről lő, Christensen bravúrral véd.

87. perc: Plattenhardt beadása nem jó.

84. perc: Tousart lőhet közelről nagy helyzetben, de nem igazán találja el jól a labdát, így Sommer védi.

83. perc: Boetius és Lukebakio is mehet pihenni, Veit Stange és Derry Lionel Scherhant kap lehetőséget.

81. perc: Coman le, Mathys Tel be.

79. perc: kettővel vezet a Bayern! Kimmich íveli előre a labdát, Kingsley Comanhoz, aki jobb lábbal közelről a kapuba lő 2–0

78. perc: Stanisic lő, fölé.

75. perc: Cancelo erős lövése megpattan, kimegy az alapvonalon túlra, de a szöglet elmarad.

74. perc: Mazraoui helyett Josip Stanisic a pályán.

70. perc: Kanga veszélyeztet a Bayern kapuja előtt, de nem jön össze a gól.

69. perc: vezet a Bayern München! Rosszul szabadít fel a Hertha védelme, Kimmich visszaemeli a labdát, Serge Gnabry pedig előrevetődve szépen a kapu bal oldalába fejel. 1–0

68. perc: Cancelo kap sárgát, mert elrúgta a labdát. Persze azért büntetik, mert állt a játék.

67. perc: Plattenhardt blokkolja Mazraoui beadását.

65. perc: Mittelstädt helyett Ibrahim Maza a pályán.

Továbbra is nyom a Bayern, de a Hertha védelme eddig egész jól muzsikál.

64. perc: szabadrúgást végezhet el a Bayern 25 méterre a Hertha kapujától. Sané lövi rá, de eléggé mellé.

61. perc: Musiala és Mané is lemegy, Gravenberch és Thomas Müller kap lehetőséget.

60. perc: Mazraoui adna be, de érkezik Mittelstädt, és szögletre blokkol. Bele is sérül.

58. perc: Lukebakio akciózik a jobb oldalon, befelé húz, majd lő, de fölé. Amúgy is les volt…

55. perc: Hertha-cserék, Ngankam és Niederlechner jön le, Ejuke és Kanga folytatja.

54. perc: Pavard lő 17 méterről, de Uremovic blokkolja. A horvát játékost kicsit megviseli a lövés.

52. perc: Kimmich íveli előre a labdát a Hertha tizenhatosán belülre, de Gnabrynak túl hosszú.

50. perc: szöglet után De Ligt fejel, kevéssel a kapu fölé.

48. perc: Kimmich beadása után Mané fejel, most jobban, mint az első félidőben,de így is elkerüli a kaput.

47. perc: Coman kavar a bal oldalon, átjut két védőn, de a beadása nem jó, blokkolják.

A szünetben Goretzka helyére Leroy Sané jött.

46. perc: elkezdődött a második félidő

45+4. perc: vége az első félidőnek

45+2. perc: Coman jobb oldali beadása után Mané fejelhet középről tisztán, de nagyon rosszul találja el a labdát.

45+1. perc: Cancelo beadása balról, Christensen lehúzza.

45. perc: Goretzka középre passzol Kimmichhez, aki középről 25 méterről lő, de pont Christensenhez, aki simán megfogja a labdát.

45. perc: Goretzkát vágják fel a kaputól 30 méterre, szabadrúgás. a Bayernnek.

40. perc: Mazraoui lövését Uremovic blokkolja, majd Gnabry közelről lő kapura, Christensen balra vetődve, a tenyere élével szögletre üti a labdát. Óriási védés volt!

39. perc: Pavard lő 25 méterről, de nem találja el a kaput.

35. perc: Christensennek kell nagyot védenie lábbal Coman közeli lövésénél. Bravúros hárítás volt.

34. perc: Kimmich beadása mindenki feje felett elszáll.

31. perc: Tousart állítja meg az újabb müncheni próbálkozást.

26. perc: Coman tör be a tizenhatoson belülre, elesik Uremovic mellett, de nincs büntető. A játékvezető egyértelműen gesztikulálva jelzi ezt.

25. perc: Lukebakio indul meg megint, Goretzka leütközi, sárga. Hertha-szabadrúgás jön, de beívelést Sommernél köt ki.

23. perc: Coman indul meg a jobb oldalon, bead, de Uremovic szögletre tisztáz.

22. perc: Lukebakio indul meg, de egyedül nem tudja átjátszani a Bayern-védőket.

21. perc: Kimmich beadása után Mané fejel középen, de mellé.

18. perc: ritkán kontrázhat a Hertha, de amikor megteheti komolyan kell venni, meg bőven van benne veszély. Cancelo hátul is remekel, most a portugál védő tisztáz.

Az első negyedóra után 75:25 a labdabirtoklás aránya a bajoroknak, de ennek ellenére a Hertha most egész masszív csapatnak tűnik.

15. perc: Kenny megakadályozza a továbbra is nagyon veszélyesen futballozó Cancelo újabb beadási kísérletét, szöglet.

13. perc: megint Cancelo kavar, majd lő, de szögletre blokkolják.

9. perc: Plattenhardt játssza be a labdát a Bayern kapuja elé, de a védelem tisztáz.

6. perc: Hertha-kontra, Niederlechner zseniális mozdulattal tartja bent a labdát az alapvonalnál, de hiába csapja be a védőt, nincs belőle igazán veszély.

3. perc: ismét Cancelo veszélyeztet, szép cselekkel megy el a bal odlalon, de a beadása után nincs helyzet.

1. perc: rögtön egy Bayern-helyzet, a bajorok szépen kijátszották bal oldalra a labdát, de Cancelo lövésében nem volt elég erő, Christensen simán védte.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés

A mérkőzés 15.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A Bayern München sincs túl jó passzban, de egyértelmű motivációt jelent számukra, hogy győzelemmel visszavehetik a vezetést a Borussia Dortmundtól.

A kiesés ellen küzdő Herthának nem jött jól, hogy a közvetlen riválisok mind jól szerepeltek ebben a fordulóban. A Schalke és a Stuttgart is győzött, a Bochum pedig értékes döntetlent ért el a Dortmund ellen. Így az utolsó helyen álló Dárdaiéknak a Tuchelék elleni csata előtt hat pont volt a lemaradása a 16., osztályozót jelentő pozíciótól. Vagyis a müncheni bravúr is „csak” felzárkózásra jó.

Pontszerzéseben reménykedik Dárdai Pál a Bayern München otthonában. „Nem azért ülök itt, hogy hülyeségekről beszéljek. Ha azt mondanám, hogy megverjük a Bayernt idegenben, olyan dologról beszélnék, amelyet sem játékosként, sem pedig edzőként nem éltem meg. Otthon már mindkettő sikerült, és megpróbáljuk a legtöbbet megtenni. Azt hiszem, egy pontot össze tudunk vakarni, de ehhez fel kell mutassunk néhány dolgot. Keményen le kell támadnunk, agresszíven nyomást kell helyeznünk az ellenfelünkre. A legutóbbi edzésünknek egy szeletét a rögzített játékhelyzetekre fordítottuk, szeretném ezt is viszontlátni a pályán. Tudjuk persze, mi vár ránk, egy éhes oroszlán. Mindent meg fognak tenni a győzelemért”mondta a sajtótájékoztatóján Dárdai Pál.

A Bayernnél Leon Goretzka térde megzúzódott, de bevethető, míg Kingsley Coman nem edzett, Eric Maxim Choupo-Motingra pedig továbbra sem számíthat Thomas Tuchel.

Az elmaradó eredmények mellett a münchenieknek az sem javít a hangulaton, hogy a Bild beszámolója szerint kedden nyomozók szálltak ki a Bayern München székházához, hogy egy orosz oligarchát érintő pénzmosási ügyben bizonyítékokat keressenek.