Leverkusen: a dortmundi betli volt a tréner hattyúdala
Menesztették posztjáról Roger Schmidtet, a Bayer Leverkusen labdarúgócsapatának vezetőedzőjét. A klub részvényesei, illetve felügyelő bizottsága vasárnap döntött úgy, hogy felbontják a 49 éves szakember 2019 júniusáig szóló szerződését.
Schmidt 2014-ben vette át az együttes irányítását, háromszor is bejutott a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeibe, ám a közelmúltban szinte összeomlott a csapat: a BL-ben az Atlético Madridtól elszenvedett 4–2-es hazai vereség után gyakorlatilag lehetetlen feladat előtt áll a nyolcaddöntőben.
A Német Kupából már kiesett a gárda, a Bundesligában a 9. helyre csúszott vissza – tegnap Dortmundban kapott ki 6–2-re –, 11 ponttal lemaradva a negyedik, még BL-indulást érő helyen álló Hoffenheimtől.
Legfrissebb hírek

BL-döntő: olvasóink többsége a PSG győzelmére tippel
Bajnokok Ligája
2026.05.30. 11:02

Új hátvéd a Bajnokok Ligája pályáján
Bajnokok Ligája
2026.05.29. 18:17
Ezek is érdekelhetik






