Bundesliga: Szalai duplázott; nyert a Bayern; megsérült Reus – videó

2017.03.04. 17:26
Szalai Ádám duplával vette ki részét a Hoffenheim sikeréből (Fotó: AFP)
A Bayern München 3–0-ra legyőzte az 1. FC Kölnt a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójában. Hozta a kötelezőt a Borussia Dortmund, valamint nyert a Hoffenheim is, amelyben Szalai Ádám kezdett, és a 62., valamint a 79. percben is gólt szerzett!

A Köln kezdte jobban a mérkőzést a müncheniek ellen, és a 18. percben majdnem be is talált, csak Manuel Neuer klasszis védésén múlt, hogy nem került hátrányba a Bayern!

A bajorok a 25. percben Javi Martínez révén megszerezték a vezetést: a spanyol védő Arturo Vidal beadása után, senkitől sem zavartatva, hat méterről a jobb felsőbe lőtt (1–0).

A Bayern a második félidő elején azonnal lerohanta ellenfelét, aminek meg is lett az eredménye – az éllovas a 48. percben Juan Bernat szerencsésen megpattanó lövése után már 2–0-ra vezetett. A végeredményt Franck Ribéry alakította ki a 90. percben, ezzel a Bayern München 3–0-ra győzött.

A Dortmund is hozta a kötelezőt, és Ousmane Dembélé, valamint Pierre-Emerick Aubameyang remeklésével 6–2-re simán legyőzte a Bayer Leverkusent – igaz, fájhat a feje Thomas Tuchel vezetőedzőnek, Marco Reus ugyanis megsérült, le is kellett cserélni.

A Hoffenheim Szalai Ádámmal a kezdőjében nyert az Ingolstadttal szemben. A magyar válogatott kiválóan játszott, ráadásul gólokkal vette ki részét a sikerből – első találatát a 62. percben szerezte, hét méterről gyönyörű mozdulattal a kapu jobb felső sarkába fejelt!

Szalai első gólja

Szalai a 79. percben másodszor is beköszönt, egy beadás után hat méterről belsőzött a kapu közepébe, csapata végül 5–2-re diadalmaskodott.

Szalai ebben az idényben másodszor volt kezdő, és először játszott végig bajnoki mérkőzést.