Németország: elhatárolják magukat az Orban-gyalázástól

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.04.26. 18:37
null
Nem Orban a Kaiserslautern szurkolóinak a szíve csücske… (Fotó: Twitter)
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga 2.) szereplő Kaiserslautern közleményt adott ki, melyben a klub elhatárolja magát szurkolói Willi Orbannal kapcsolatos gyalázkodásaitól.

A magyar felmenőkkel is rendelkező Willi Orban korábban a Kaiserslautern játékosa (sőt csapatkapitánya) volt, mielőtt a rivális RB Leipzighez igazolt. A két csapat hétfői bajnokiján a Fritz Walter Stadionban gyalázkodó rigmusokkal és transzparensekkel szidták a (találkozó során két sárga lappal kiállított) védőt, akinek a feliratokban a nemi szervével is foglalkoztak.

„Az FCK elhatárolja magát az összes kiírástól és rágalmazástól, ami megjelent, illetve elhangzott a hétfői mérkőzésen. Az érintettektől elnézést kérünk” – áll a Kaiserslautern közleményében.

Orban német utánpótlás-válogatott labdarúgó, de édesapja magyar, így játszhatna a mieinknél is, ám egyelőre nem hozott döntést a jövőjével kapcsolatban.

Legfrissebb hírek

A Lipcse két feltétellel hosszabbítaná meg Gulácsi Péter szerződését – sajtóhír

Német labdarúgás
43 perce

Bundesliga: német középpályást és holland szélsőt igazolt a Lipcse

Német labdarúgás
Tegnap, 11:52

Hiába vezetett, az RB Leipzig kikapott otthon a Mainztól

Német labdarúgás
2026.01.31. 17:34

Timo Werner az MLS-ben folytatja – hivatalos

Minden más foci
2026.01.29. 18:14

Gulácsi érezte az irányt a tizenegyesnél, de pontokat bukott a Leipzig

Német labdarúgás
2026.01.27. 22:35

Bundesliga: megtörné góltalanságát az RB Leipzig

Német labdarúgás
2026.01.27. 10:55

Bundesliga: fordított az Augsburg, oda a Bayern München veretlensége

Német labdarúgás
2026.01.24. 17:32

A padról beszálló Olise gólt lőtt és három gólpasszt adott, a Bayern Lipcsében is kiütötte Gulácsiékat

Német labdarúgás
2026.01.17. 20:28
Ezek is érdekelhetik