Óriási Bayern-rekord; Szalai-gól végzett a Herthával

2013.11.02. 15:26
Verhetetlenek: a Bayern több mint egy éve nem kapott ki a Bundesligában (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó Bundesliga 11. fordulójában a Bayern München 2–1-re győzött a Hoffenheim otthonában, így beállította a Hamburger SV 1982–1983-as, 36 mérkőzéses veretlenségi rekordját. A Schalke Szalai Ádám fejesével és Julian Draxler góljával győzte le Berlinben a Herthát, a Bayer Leverkusen pedig óriási meglepetésre kikapott Braunschweigben.

A Bayern–Hoffenheim meccsen finoman szólva sem estek egymásnak a csapatok, az első negyedórában nem történt sok minden a pályán, ezt követően azonban egyre jobban érezhetővé vált a Bayern fölénye, csak éppen ezt nem tudták gólra váltani a bajorok. A címvédő a 24. percben már nagyon közel járt a gólhoz, de Javi Martínez testéről néhány centivel a jobb alsó sarok mellé pattant a labda Bastian Schweinsteiger szabadrúgását követően.

A félidő hajrájára váratlanul magára talált a Hoffenheim, és percekre a kapujához tudta szorítani ellenfelét, aminek meg is lett az eredménye egy gól formájában. A 34. percben Kai Herdling bal oldali szögletét követően Manuel Neuer előbb megfogta a labdát, amely aztán kicsúszott a kezéből, így Niklas Süle öt méterről az üres kapuba tudott lőni. (1–0)

Nem sokáig örülhettek a hazai szimpatizánsok a vezetésnek, néhány perccel később már egyenlő volt az állás. Franck Ribéry végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos előteréből, a labda pedig Mario Mandzukic lábáról pattant be a jobb alsó sarokba. (1–1)

A második játékrész első periódusa is kiegyenlített játékot hozott, ám a Hoffenheim állt közelebb a gólhoz, az 55. percben Kevin Volland lőtt ballal az égbe hat méterről Sebastian Rudy jobb oldali beadását követően. Később sem változott gyökeresen a helyzet, a Hoffenheim nagyon bátor támadófocit vállalt fel, miközben hátul sem nyílt ki teljesen, bár a Bayernnek így is megvoltak a lehetőségei, de a gól nem akart összejönni, pedig ekkor már a pályán volt Toni Kroos is.

A jég a 75. percben tört meg, előbb Götze került nagy helyzetbe, ám Beck ekkor még becsúszva szerelni tudott az ötösnél. Schweinsteiger azonban harciasan visszaszerezte a labdát, amely ezt követően Javi Martínezhez, majd Ribéryhez került, utóbbi pedig megtalálta Thomas Müllert, aki öt méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. (1–2)

Az eredmény már nem változott a játékvezető hármas sípszaváig, így Joachim Löw, a német válogatott szövetségi kapitánya is szemtanúja lehetett a helyszínen annak, hogy a Bayern beállítja a Hamburg csúcsát, a bajorok ugyanis ezzel a győzelemmel zsinórban a 36. bajnoki mérkőzésükön maradtak veretlenek.

EZ VOLT A HOFFENHEIM–BAYERN PERCRŐL PERCRE!

A TÖBBI PÁLYÁN...

Szalai Ádám a 2013–2014-es idényben megszerezte az ötödik Bundesliga-gólját is, miután Dennis Aogo szögletét Thomas Kraftot megelőzve a hazaiak kapujába fejelte a Hertha BSC–Schalke 04 német bajnokin. Szalai korábban a Hamburg, a Hannover és kétszer az Augsburg hálójába talált be a szezon során. A magyar center a szöglethez vezető támadás végén kihagyott egy nagy helyzetet – gyorsan javított.

Szalairól két berlini játékos is „besárgult”, volt egy eset, amikor (tán nem is jogtalanul) tizenegyest reklamált a magyar csatár, a Schalke viszont így is megtartotta az előnyt, majd Julian Draxler 94. percben szerzett góljával növelte azt, és győzött az Olimpiai Stadionban, megelőzve ezzel vendéglátóját.

Szalai fejese, amellyel vezetést szerzett a Schalke (Fotó: Reuters)

Hamburgban a Mönchengladbach kifejezetten udvariatlan vendégnek bizonyult, el is vitte mindhárom pontot. Az előző fordulóban hatalmas kapushibákból profitáló HSV most egy óriási védőbakival ajándékozott gólt a Gladbachnak, Artur Sobiech rossz hazaadását Max Kruse használta ki. Kruse a 63. percben megszerezte második találatát is, a HSV-nak pedig nem volt ereje felállni.

A pocsékul szereplő újonc Braunschweig a Dortmund, Bayern München duóval eddig lépést tartó Leverkusent fogadta, amely nem elég, hogy nem tudta feltörni az Eintracht védelmét, de a hazaiak Dominik Kumbela góljával még a győzelmet is megszerezték. A Leverkusennél alighanem kevesen gondoltak arra, hogy pont Braunschweigben veszítenek tempót a BVB, Bayern duóval szemben...

Két nyeretlen gárda csapott össze a Nürnberg–Freiburg mérkőzésen, és a meccs végére helyet cseréltek: a Freiburg Felix Klaus, Vladimir Darida és Admir Mehmeti góljával 3–0-ra győzött úgy, hogy több mint húszpercnyi emberhátrányt is kibírt. A nyeretlen csapatok száma ezzel egyre redukálódott. Az esti mérkőzésen a Frankfurt adott egy gól előnyt a Wolfsburgnak, mivel az Olic elől menteni igyekvő Anderson gyorsan a saját hálójába talált, az 1–2-es végeredmény Alexander Meier egyenlítő szabadrúgásgólja után Maximilian Arnold hajrábeli találatával alakult ki. Arnold egymás után a harmadik bajnokiján szerzett gólt, a Wolfsburg mindhárom meccset megnyerte!

BUNDESLIGA, 11. FORDULÓ
Hertha–Schalke 0–2 (Szalai 26., Draxler 94.)
Hoffenheim–Bayern München 1–2 (Süle 34., ill. Mandzukic 39., Th. Müller 75.)
Braunschweig–Leverkusen 1–0 (Kumbela 81.)
Hamburg–Mönchengladbach 0–2 (M. Kruse 22., 63.)
Nürnberg–Freiburg 0–3 (Klaus 57., Darida 79., Mehmedi 88.)
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 1–2 (Meier 35., ill. Anderson 2. - öngól, Arnold 82.)

1. Bayern München 11 9 2 24–7 +17 29
2. Borussia Dortmund 11 9 1 1 31–9 +22 28
3. Bayer Leverkusen 11 8 1 2 22–11 +11 25
4. Mönchengladbach 11 6 1 4 25–15 +10 19
5. Wolfsburg 11 6 5 16–13 +3