Ember- és gólhátrányból fordított a Bayern a Bochum ellen

2008.04.06. 19:10
A német bajnokság vasárnapi játéknapjára két mérkőzés maradt. A Bayern az Allianz Arenában fogadta a 11. helyen álló Bochumot, míg a dortmundi Westfallen Stadionba a Leverkusen látogatott. Mindkét helyen nagy talpraállást, és hazai győzelmet láthattak a nézők. A Bayern ember- és gólhátrányból fordított, míg a dortmundiak az utolsó perceknek köszönhetik a sikert.
A Bayern egyenlítő gólja, a két müncheni védő, Lúcio (jobbra 3-assal) és Demichelis közül előbbi talált be
Fotó: Imago
Fotó: Imago

Münhenben szinte még helyet sem foglaltak a nézők, máris gólt láthattak, igaz, sok örömük nem volt benne. Mimoun Azaouagh 25 méteres lövése a bal sarokban kötött ki, és vezetett a Bochum!

Hamarosan ráadásul emberhátrányba kerültek a bajorok. Mark van Bommel a 15. percben szabálytalankodott a gólszerző ellen, majd szezonbeli hatodik sárga lapját a 27. percben követte a hetedik, így villant a piros is.

A müncheniek az emberhátrány ellenére domináltak. A 31. percben Schweinsteiger végzett el szabadrúgás, ívelésére két Bayern-védő Lúcio és Demichelis emelkedett, és a brazil játékos a jobb sarokba fejelt.

A hazaiakat úgy tűnt, felpaprikázta a kiállítás, és a második félidőre is a győzelmet célul kitűzve mentek ki a pályára Hitzfeld játékosai. Előbb Ribéry, majd Demichelis és Schweinsteiger is veszélyeztetett.

Majd a 74. percben kezezés miatt büntetőhöz jutottak a bajorok, Ribéry lövése a bal alsó sarokban kötött ki. A 86. percben Cristian Lell gólja biztosította be a több mint egy órán hátrányban játszó bajorok győzelmét.

A Dortmund is gólhátrányból fordított a Westfallenben a Leverkusen ellen. A vendégek sokáig vezettek Kiessling góljábal, ám a hajrában előbb Frei, majd Dede lőtt gólt a sárga-feketéknek, akik így otthon tartották a három pontot.

BUNDESLIGA

27. FORDULÓ
Bayern München-Bochum 3-1 (Lúcio 31., Ribéry 74. - 11-esből, Lell 86., ill. Azaouagh 4.)
Borussia Dortmund-Bayer Leverkusen 2-1 (Frei 87., Dede 90., ill. Kiessling 51.)