UEFA: jövőre indul a női labdarúgó Nemzetek Ligája

2022.11.03. 12:24
null
Fotó: Getty Images
A jövő évtől kezdődően a nőknek is megrendezik a labdarúgó Nemzetek Ligáját – írja a Magyar Távirati Iroda.

 

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) csütörtökön jelentette be, hogy miként korábban a férfiaknál, 2023 őszétől a nőknél is az NL-meccsek váltják fel a felkészülési találkozókat. A sorozatnak az Európa-bajnoki és a világbajnoki kvalifikációban is lesz szerepe.

A válogatottakat a nőknél három divízióba sorolják majd a világranglistán elfoglalt helyezésük alapján, és három-, illetve négycsapatos csoportokban ők is kieséses-feljutásos rendszerben játszanak majd. A magyar női válogatott a 44. a világranglistán.

A férfiaknál 2018 óta rendezik meg a sorozatot, amelynek legutóbbi kiírásában a magyar válogatott az A-ligában csoportja második helyén zárt az Európa-bajnok olaszok mögött, a németek és angolok előtt. A 2018–2019-es kiírást a portugálok, a legutóbbit a franciák nyerték.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
9 órája

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Női labdarúgó-vb-selejtező: Hollandiával játszik a magyar válogatott

Magyar válogatott
2026.06.18. 13:33

Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t

Francia labdarúgás
2026.06.17. 19:47

Az Európa-bajnokot is megkaphatja a magyar női labdarúgó-válogatott

Magyar válogatott
2026.06.17. 17:07

„Tisztelettel, de határozottan elutasítjuk” – a vb újoncai bírálják az UEFA elnökét

Foci vb 2026
2026.06.15. 13:23

Fölényes győzelemmel zárt a magyar válogatott a női labdarúgó-vb-selejtezőben

Magyar válogatott
2026.06.09. 21:24

Továbbra sem vehetnek részt az európai kupákban az orosz labdarúgócsapatok

Minden más foci
2026.06.07. 11:38
Ezek is érdekelhetik