Parc des Princes, 49 000 néző. V: Delajod
K. Navas – Hakimi, Kehrer, Kimpembe, Abdou Diallo – Ebimbe (Danilo Pereira, 60.), Wijnaldum (Rafinha, 88.), A. Herrera, Draxler (Sarabia, 71.) – Mbappé, Icardi (Kalimuendo, 88.). Vezetőedző: Mauricio Pochettino
Sels – Fila (Caci, 63.), I. Sissoko, Djiku, Perrin – Prcic (Siby, 77.), Aholou (Thomasson, 42.), Bellegarde, Liénard – Gameiro (Waris, 76.), Ajorque (H. Diallo, 76.). Vezetőedző: Julien Stéphan
Gólszerző:
Icardi (3.), Mbappé (25.), Draxler (27.), Sarabia (86.), ill. Gameiro (54.), Ajorque (64.)
Kiállítva: Djiku (81.)

Sérülések, betegségek és a nyári tornák utáni pihenők miatt a PSG-ben nem lépett pályára a szombati bajnokin Lionel Messi, Marco Verratti, Gianluigi Donnarumma, Leandro Paredes, Marquinhos, Ángel Di María, Neymar, Idrissa Gueye, Colin Dagba, Alexandre Letellier, Juan Bernat és Sergio Ramos, bizony, egészen jó kis csapatot lehetne összeállítani ebből a „keretből”. Messit természetesen megünnepelte a szépszámú párizsi közönség, a Real Madriddal kacérkodó Kylian Mbappé ellenben füttykoncertet kapott.

Ezért is hajtott olyan elszántan a támadó, aki adott egy kissé szerencsés gólpasszt Julian Draxlernek, előtte lőtt egy igen szerencsés, egy védőn megpattanó lövésből születő gólt, és Mauro Icardi is betalált még a mérkőzés elején, Abdou Diallo beadása után, erősen lesgyanús helyzetből (3–0).

A második félidőben Draxler két remek passzával az ötösig gyalogolhatott Mbappé, de mindkét ziccerét a kapusba pazarolta, ezt követően visszavett az iramból a házigazda. Nem kellett volna, mert a védelem két figyelmetlenségét előbb a PSG volt támadója, Kévin Gameiro, majd a Mbappé lövését korábban a saját kapujába segítő Ludovic Ajorque használta ki egy-egy igencsak tetszetős góllal.

A hajrában teljesen fölöslegesen piros lapot kapott a vendégvédő, Alexander Djiku, ami nagy segítség volt természetesen a fővárosiaknak, Mbappé csodás előkészítése után Pablo Sarabia nyugalmat hozott a meccsbe párizsi részről. 4–2

Korábban
Lorient–Monaco 1–0
(Moffi 31. – 11-esből)
Lille–Nice 0–4 (Dolberg 1., 64., Budaui 5., Gouiri 45+4. – 11-esből)
15.00: Reims–Montpellier
17.00: Lens–St.-Étienne (Tv: Digi Sport1)
20.45: Olympique Marseille–Bordeaux (Tv: Digi Sport1)

20. Strasbourg222–6–40

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Szabadrúgás kissé balról, 23-ról, Mbappé jobbal nem sokkal lő a jobb felső sarok mellé!

90+2. perc Sárga lap Jean-Richner Bellagarde-nak.

Négy perc a ráadás.

88. perc Arnaud Kalimuendo Icardit, Rafinha Wijnaldumot váltja. Nincs több varia ma.

88. perc Nagy védés, A. Diallo nem figyel, H. Diallo kapura mehet, az ötös jobb sarkáról ballal kapura lő, de véd a balra eldőlő Navas.

86. PERC NA, EZ ELDŐLT, Mbappé ad balról ballal laposan remekül középre, PABLO SARABIA ballal két méterről a kapu közepébe emel ballal. Középről: 4–2!

81. perc KIÁLLÍTÁS!

81. perc Alexander Djiku
kap még egy sárga lapot, fellöki hátulról abszolúte fölöslegesen Icardit.

79. perc Alexander Djiku kap sárga lapot Sarabia felrúgásáéért.

76. perc Gameiro, Prcic és Gameiro le, Habib Diallo, Mahamé Siby ill. Majeed Waris be.

Prcic jelzi, cserét kér. Három csere a vendégeknél.

71. perc Pablo Sarabia be, Draxler le, karmestercsere.

64. PERC ÚJABB GÓL, LUDOVIC AJORQUE a bal alsóba fejel kissé balról, 14 méterről, Kimpembe mellől, Liénard bal oldali, ballábas beadása után. 3–2!

63. perc Anthony Caci be, Fila le.

62. perc Mbappé ezt is kihagyja, Draxler csodás passzét ballal 11-ről a balra eldőlő Selsbe rúgja!

60. perc Danilo Pereira be, Ebimbe le. Szűrőcsere.

60. perc Karol Fila kap sárga lapot Ebimbe felrúgásáért.

57. perc Thomasson lő az ötös jobb sarka elől, de blokkol Kehrer. Feltámadt az RC!

56. perc Prcicet kell ápolni, buktatta őt a mellett elfutó játékvezető!

54. PERC KÉVIN GAMEIRO ezt jobban csinálja most, Thomasson jobb oldali beadását hét méterről, középről, Kehrer és Kimpembe közül a jobb alsó sarokba fejeli. 3–1!

53. perc Fila ad be jobbról szépen, Gameiro nem lő 17-ről, hanem lekészíti a labdát Herrerának.

50. perc Junior Dina Ebimbe kap sárga lapot Bellegarde felrúgásáért.

47. perc Ziccerrel, Draxler indítja Mbappét, aki lefutja védőjét, de tízről ballal nem tudja ellőni a labdát a kapus mellett, Sels bal lábbal véd.

46. PERC FOLYTATJUK!

A PSG-ből ma mindenki legalább 98 százalékos pontossággal passzolt.

Laurent Robert 3

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Gameiro jobbal 14-ról kapura lő, blokkol bevetődve Kehrer.

Neymar és Messi remekül érzi magát a VIP-ben.

42. perc A csereember gyorsan felrúgja Kimpembét.

42. perc Aholou lesérült, Adrien Thomasson váltja.

38. perc Gameiro meg jobbal nem sokkal lő a jobb felső sarok mellé, kissé balról, 14 méterről.

38. perc Hopp, Diallo bal oldali, ballábas beadását hétről a léc fölé fejeli Icardi.

36. perc Perrin lekönyökli Mbappét, sárga lap nincs.

Mbappét kifütyülték, Messi megéljenezték

33. perc A csatár balról egészen rossz passzt ad jobbra Draxlernek.

30. perc Perrin belekap véletlenül Mbappé szemébe, ápolás.

80 százalékban a hazaiaknál a labda, a legaktívabb eddig Hakimi.

27. PERC ÚJABB GÓL, Mbappé bal oldali beadása megpattan a becsúszó Perrin lábán, a bal sarok elől JULIAN DRAXLER jobbal két lépésről a bal sarokba lő, félmagasan, a levegőben úszva. 3–0!

25. PERC KETTŐ NULLA, KYLIAN MBAPPÉ lő Draxler labdaszerzése és egy jó csel után kapura kissé balról, 15 méterről, jobbal, a labda a jobb alsóba pattan a menteni akaró Ajorque-ről. 2–0!

23. perc Hakimi csodás csellel indul meg a jobbon, a beadást kifejeli az ötösről az 5-ös, azaz Perrin.

22. perc
Draxler elfut két jó csellel balra középről, magas aztán a beadás Mbappének középre.

19. perc Prcic lő ballal 18-ról nagyon a bal alsó mellé. A középpályás bosnyák válogott, de Franciaországban nőtt fel.

18. perc Kimpembe ment becsúszva az ötösönLiánard bal oldali, ballábas beadása után, Ajorque elől.

12. perc Ajorque hatalmasat ugrik Fila jobb oldali beadása után, de Navas leszedi a fejéről a labdát nagy nehezen.

11. perc Mbappé megimdul a balon, ballal nagy erővel középre lő, Hakimi jobbal 13-ról, kissé jobbról azonnal lő, de blokkol az ötösön Djiku.

Gameiro anno 77 meccsen 23 gólt lőtt a PSG színeiben, adott 6 gólpasszt is.

8. perc Visszaállt a PSG, Gameiro szervezkedik a balon. Kifütyülik, pedig éppen azért nem igazolt a nyáron a Marseille-hez, mert megfenyegették, hogy alá ne merjen írni – volt párizsiként!

Érdekes eset, mert abszolúte lesnek látszott, de mégsem az végül.

3. PERC VEZET A PSG, MAURO ICARDI félmagasan a bal sarokba fejeli nyolc méterről Diallo bal oldali, ballábas beadását. De nem les? Nézi a VAR. 1–0!

2. perc Diallo szépen indul meg a balon, Deimbe azonban nem tud lőni 14-ről.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta fehérben.

Egyes értesülések szerint Kylian Mbappé korántsem biztos, hogy a PSG-ben képzeli el a jövőjét, sőt több sajtóorgánum is azt rebesgeti, hogy a francia csatár közel áll ahhoz, hogy a Real Madrid játékosa legyen – ez lehetett az oka annak, hogy Mbappét a párizsiak szurkolói kifütyülték.

Egy kis örökmérleg: 64 mérkőzés, 35 párizsi és 12 strasbourgi sikerrel, 95, ill. 55 rúgott góllal.

1977, Francis Piasecki

Lionel Messi, Marco Verratti, Gianluigi Donnarumma, Leandro Paredes, Marquinhos és Ángel Di María még nem áll készen a nyári tornák után a bajnokira.

A hazaiaktól Neymar, Idrissa Gueye, Colin Dagba, Alexandre Letellier, Juan Bernat és Sergio Ramos sérült, a vendégektől mindenki bevethető.

További információk szerint a Barcelona rengeteg bevételtől esett el Lionel Messi távozásával – a Brad Finance szerint akár 137 millió eurós veszteséget okozhat ez a katalán egyesületnek.

A párizsiak ugyanis 2032-ig olyan szerződést kötöttek a Nike-val, amely értelmében a klub évente 80 millió eurót kap meg ahelyett, hogy az eladások iksz százalékához jutna hozzá. A legtöbb klub szerződése jóval kisebb fix kifizetést tartalmaz, a másik oldalon viszont 10-15 százalékos osztalékkal a szurkolók számára eladott szerelések árából. Így összességében a Nike és leányvállalata a Jordan sportruházatgyártó járt igazán jól Messi PSG-s szerződésével: ha hinni lehet a Sport Bible információinak, Messi hét perc alatt visszahozta a PSG-re szánt szponzorpénz negyedét.

A PSG hivatalos boltjában a legolcsóbb Messi-mez 158 euróba – 54 ezer forint – kerül, s ezek eladásából nagyjából 23.7 millió euró bevétel keletkezett. Igaz, a pénz nem a párizsi klubhoz, hanem annak mezszállító szponzorához, a Nike/Jordan cégcsoporthoz fut be, köszönhetően a franciák rendhagyó szponzorszerződésének.

A Paris Saint-Germain labdarúgócsapata hét perc alatt 150 000 Lionel Messi-mezt adott el a hivatalos boltjában – írja a Sport Bible.

„Nem akarunk semmit elkapkodni, lépésről lépésre szeretnénk megadni a lehetőséget Messinek és a többieknek, hogy amikor majd pályára lépnek, akkor a lehető legjobb állapotban tehessék ezt meg” – idézte az AFP hírügynökség az argentin edzőt.

Biztosan nem lép azonban pályára a kedden igazolt hatszoros aranylabdás argentin Lionel Messi és a brazil Neymar sem, ahogy a Copa Americán július közepén döntőt játszó brazil Marquinhos, az argentin Angel di María, és Leandro Paredes, valamint az Eb-n másnap a döntőt megnyerő két olasz Gianluigi Donnarumma és Marco Verratti, akik mind kaptak némi extra időt a Mauricio Pochettino vezette szakmai stábtól, hogy utolérjék magukat.

A francia élvonalban a hétvégén már a második fordulót rendezik, az első meccsén a Troyes otthonában nyerő PSG hazai közönség előtt is bemutatkozik: szombat este a Strasbourg lesz a fővárosiak ellenfele.

A kedden igazolt Lionel Messi biztosan nem lép pályára szombaton este új csapata, a PSG mezében a Strasbourg elleni bajnokin – közölte az AFP hírügynökség a klub vezetőedzője, Mauricio Pochettinóra hivatkozva, aki a csapatából nyári tornákon szerepelt, valamint újonnan igazolt játékosait csak fokozatosan szeretné bevetni, ahogy azt fizikai állapotuk lehetővé teszi.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A PSG–STRASBOURG LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!