Afrika-kupa: evertonos bomba, Ghána nem kegyelmezett

2015.02.01. 18:54
Atsu bevágta: Ghána továbbjutást ünnepelhetett (Fotó: Reuters)
Ghána nem kegyelmezett Guineának: 3–0-ra győzött a labdarúgó Afrika-kupa negyeddöntőjének vasárnap délutáni mérkőzésén. Az Everton támadója, Christian Atsu már a negyedik percben betalált, majd bombagólt is szerzett.

Ghána elképesztő iramban kezdte a mérkőzést, és már a negyedik percben megszerezte a vezetést a találkozón. André Ayew nagyszerűen sarkalt a tizenhatoson belül Christian Atsu elé, aki a kapuba lőtt. 1–0

Guinea is próbálkozott akciókkal, de eredménytelenül, míg a ghánaiak a 44. percben növelték az előnyüket az ellenfél hatalmas hibája után.

Baissama Sankoh nagyon szerencsétlenül ért a labdába egy felszabadítási kísérletnél, és Kwesi Appiah azonnal lecsapott a labdára, majd a kapuba lőtt. 2–0

A 61. percben aztán Atsu eldöntötte a mérkőzést. Az Everton csatára óriási gól szerzett: a jobb oldalvonaltól indult, eltolta a labdát Djibril Paye mellett, majd a kapuba bombázott. 3–0

Atsu bombagólja

A találkozó összefoglalója

Így elmarad az Egyenlítői-Guinea–Guinea párharc az elődöntőben, az esélyesebb Ghána csap össze a házigazdával a döntőbe jutásért.

(Akaisi 70., ill. Balboa 93. – 11-esből, 102.) – hosszabbítás után
Kongó–Kongói DK 2–4 (Doré 55., Bifouma 62., ill. Mbokani 65., 91., Bokila 75., Kimwaki 81.)

NSO-adatbank: Afrika-kupa 2015