Játékossors: visszavonult a belga válogatottal vb-bronzérmes Marouane Fellaini

Marouane Fellaini a 2018-as labdarúgó-vb-n (Fotó: Getty Images9
Marouane Fellaini világbajnoki bronzérmes belga labdarúgó bejelentette, hogy visszavonul a profi labdarúgástól.

A 36 éves középpályás a közösségi oldalán közölte a hírt, azt követően, hogy nemrég lejárt a szerződése a kínai Santung Tajsannál. A 87-szeres belga válogatott 12 évig játszott az angol élvonalban, előbb az Evertonban, majd a Manchester Unitedben.

„Milyen fantasztikus kaland volt ez! Nagyon hálás vagyok, hogy szeretett sportágamat a legmagasabb szinten űzhettem” – írta az Instagramon Marouane Fellaini, aki 18 éves karriert zárt le vasárnap.

Fellaini belga bajnoknak mondhatja magát a Standard Liege csapatával, emellett FA-kupát, Ligakupát, angol Szuperkupát és Európa-ligát is nyert a Manchester Uniteddel, míg legutóbbi együttesével kínai bajnok és kupagyőztes is volt. A belga válogatottal a bronzéremig jutott a 2018-as világbajnokságon – a torna után visszavonult a válogatottságtól.