U21-es Eb: sarkazás, hatalmas hiba és piros lap – legyőzték a franicák az olaszokat

L. M.L. M.
2023.06.22. 23:17
Arnaud Kalimuendo (9) remek góllal szerzett vezetést a franciáknak (Fotó: Getty Images)
Az U21-es Európa-bajnokság első fordulójának rangadóján Franciaország 2–1-re megverte Olaszországot a D-csoportban.

Két, akár a végső győzelemre is esélyes válogatott mérkőzött meg egymással a csoportkör első fordulójának utolsó mérkőzésén az U21-es Európa-bajnokságon – Franciaország Olaszországgal csapott össze.

A franciák a 23. percben szerezték meg a vezetést, a Milan védőjének, Pierre Kalulunak a beadása után a Rennes csatára, a korábbi PSG-játékos Arnaud Kalimuendo érkezett középen és kiszorított helyzetből, a védője mellett sarokkal tette a labdát a hosszú sarokba.

KALIMUENDO SARKAZÓS GÓLJA

Nem sokkal később egyenlítettek az olaszok, a Newcastle-ba tartó, de jelenleg még a Milant erősítő Sandro Tonali szabadrúgása után Pietro Pellegri fejelt a hálóba. A második félidőben egy hatalmas védelmi hiba után ismét előnybe kerültek a franciák, Bradley Barcola szerzett labdát az olasz tizenhatoson belül és lőtte a kapuba a franciák – később győztesnek bizonyuló – találatát.

A hajrában azért többször is nehéz helyzetbe kerültek a kék mezesek, előbb Loic Badé buktatta szinte tiszta gólhelyzetben, utolsó emberként Wilfried Gnontót, amiért azonnal piros lapot kapott, majd Raoul Bellanova fejjel majdnem egyenlített. Az Inter védőjének bólintása milimétereken múlt, hogy nem jutott át a gólvonalon a hosszabbításban. Maradt a 2–1, így a franciák várhatják csoportelsőként a második kört.