Magabiztosan nyert otthon a Topolya, újra BL-selejtezős helyen áll

2023.05.13. 22:32
Fotó: Tölgyesi Huba
A Topolyai SC – amely továbbra is azért küzd, hogy elérje a BL-selejtezőt érő második helyet – a Vozsdovac ellen lépett pályára otthon az élvonalbeli szerb labdarúgó-bajnokság (Szerb Szuperliga) 35. fordulójában, és 2–0-s győzelmet aratott.

SZERB SZUPERLIGA
RÁJÁTSZÁS, 35. FORDULÓ
TOPOLYA–VOZSDOVAC 2–0 (0–0)

Topolya, TSC Aréna. V: A. Zsivkovics
TSC: V. Ilics – Calusic, Kuveljics, Sztojics – Petrovics, Djakovac, Miloszavljevics, Cvtekovics – L. Ilics – Sz. Jovanovics, Ratkov. Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Vozsdovac: Katics – Djuricsics, Damjanovics, Djordjevics, Zecsevics – Pantovics, Matics, Ivezics, Lazarevics – Neskovics, Burmaz. Vezetőedző: Nikola Puacsa
Gólszerző: Ratkov (73.), L. Ilics (85.)

Alaposan megizzadt, de magabiztosan, 2–0-ra nyert a Topolyai SC a belgrádi Vozsdovac ellen a szerb Szuperliga 35. fordulójában: a TSC a második félidőben Petar Ratkov és Luka Ilics góljaival győzött, és továbbra is őrzi második helyét a táblázaton, ami Bajnokok Ligája-selejtezőt ér. Nem sok dolguk volt a kapusoknak az első félidőben, ugyanis nagy gólszerzési lehetőség egyik csapat játékosai előtt sem adódott. Habár hatvan százalékban birtokolta a labdát a TSC, nagy helyzetet nem sikerült kialakítania, mivel a vendégek védelme remekül lezárta a területeket, s ha lövésig is jutottak el a hazai labdarúgók, azt a védők többször is önfeláldozóan blokkolták. Egyszer mégis a vendégkapus háta mögé került a labda, Petar Ratkov azonban hiába fejelt a kapuba, a VAR-szoba is megerősítette, hogy előtte lesen volt. Veljko Ilicsnek, a TSC kapusának kétszer kellett védenie az első negyvenöt perc során, egyszer lábbal, egyszer kézzel, de a hazaiak kapusa mindkét esetben remekül reagált, így az első játékrészben nem született gól.

A második játékrészben a TSC sorozatban lőtte a szögleteket, de a vendégek védelme egészen a 73. percig állta a sarat, akkor azonban Szasa Jovanovics kiváló beadását Ratkov fejjel továbbította a kapuba. A gól után Zsarko Lazetics megerősítette a védelmet, s a gólszerző helyére Goran Antonicsot küldte pályára, de a védőnek nem sok feladata volt a hátralevő negyedórában. A 85. percben Luka Ilics és Szasa Jovanovics kényszerítőzött a vendégek tizenhatosán belül, s az előbbi öt méterről megszerezte a hazaiak második gólját.

A TSC a győzelemnek köszönhetően két fordulóval a szerb Szuperliga vége előtt a második, Bajnokok Ligája-selejtezőt érő helyen áll. A topolyaiaknak és a Csukaricskinek is 71 pontja van, de mivel az alapszakasz végén a TSC előkelőbb helyen végzett, így az övéké a második pozíció. Amennyiben az észak-bácskai együttes megnyeri a Novi Pazar elleni idegenbeli és az újvidéki Vojvodina elleni hazai mérkőzését, biztosan a második helyen végez. De előtte még vár egy kupameccs a TSC-re, amely a Szerb Kupa elődöntőjében szerdán 18.30-kor a Crvena zvezdát fogadja. 2–0

VÉGE! NYERT A TOPOLYAI SC, 2–0!

Négy perc a ráadás.

90. perc: Arandjel Sztojkovics jön be, Milos Sztojkovics be, Luka Ilics le, Miljan Krpics be, Szasa Jovanovics le, Nikola Csolics be.

Ilicsnek ez volt az ötödik gólja a bajnokságban; Jovanovics ezen az estén már két pazar gólpassznál jár.

Ilics és Jovanovics kényszerítője után az előbbi öt méterről higgadtan elgurította a labdát Katics kapus mellett.

85. perc: GÓÓÓL! Luka Ilics találatával már 2–0!

81. perc: Veljko Ilics kér ápolást, de marad a kapus a pályán, és folytatja.

80. perc: Marko Mijailovics jött be, Mateja Djordjevics helyére a vendégeknél.

78. perc: A védelmet erősíti a hazaiak mestere, Goran Antonics lép pályára, a gólszerző Petar Ratkov jött le.

A mérkőzés legszebb támadását vezette a TSC, Djakovac adta ki a szélre Jovanovicsnak, aki felnézett és pontosann Ratkov fejére rajzolta a labdát, a hazaiak csatára öt méterről a kapu jobb oldalába fejelt.

73. perc: GÓÓÓL! Petar Ratkov találatával 1-0!

71. perc: Teodorovics kaszálja el Sztojicsot a félpályánál, sárga lapot kap érte.

69. perc: Djakovac került helyzetbe, 15 méterről lőhetett, de nem jutott el a labda a kapusig, mert ismét a védők tisztáztak.

65. perc: Marko Ivezics helyre Bogdan Jocsicsj jött a vendégeknél, Danilo Teodorovics is beállt Burmaz helyett.

63. perc: Ivan Miloszavljevicset hozta le Lazetics, helyére csatár állt be, Sztefan Vukics személyében.

61. perc: Katics megint húzta az időt, járt érte a sárga lap.

58. perc: Ilics passzol Jovanovicshoz, aki azonnal lő tíz méterről, de ezúttal Katics véd.

56. perc: Luka Ilics szöglete után Djakovac lő 16 méterről, a védők blokkolják a lövést, utána pedig a TSC játékosának a kezére pattant a labda.

54. perc: Niksa Bujanovics be, Andrija Lazarevics le a vendégeknél.

53. perc: Egy gyors hazai támadás végén Petrovics lő öt méterről kapura, de a védők szorításában nem találja el jól a labdát.

51. perc: Petrovics ad be balról, de kicsit magas a labda Ratkovnak, aki nem tudja kapura fejelni.

48. perc: Miloszavljevics marad le centiméterekkel egy jobb oldali beadásról.

ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ

FÉLIDŐ

43. perc: kis kakaskodás után Cvetkovics és Burmaz kapott sárgát.

Másfél percig ellenőrizte VAR szoba hogy les volt e, de les volt, 0–0.

38. perc: Ratkov lő a kapuba, de les miatt érvénytelen a találat. A csatéár kibújt két védő között és átfejelte a labdát a kifutó Katics felett, de lesen volt.

32. perc: Jovanovics esik el a tizenhatosban, a hazaiak tizenegyest követelnek, helyette ő kapott egy sárgát a heves reklamálásért.

30. perc: Katics kapus húzza az időt, kap egy szóbeli figyelmeztetést a játékvezetőtől.

27. perc: Jovanovics tör be a jobb oldalon a tizenhatosba, okosan átemeli a labdát a túloldalra, azonban a védőknek sikerül Ratkovot megelőzniük.

Teljesen beszorította a TSC a vendégeket, akik tíz emberrel védekeznek.

23. perc: Elveszítik a vendégek a labdát a saját térfelükön, Jovanovics lő, de Zecsevics blokkolja a próbálkozást.

22. perc: Jovanovics ível be balról, de Ilicsnek nem sikerült megszelídítenie, s lövéssel befejezni az akciót.

19. perc: Ilics beadása után Jovanovics lő, újabb szöglet a TSC-nek.

18. perc: Cvetkovics gurít jobbról középre, Jovanovics szépen lekészíti Djakovacnak, akinek a lövését blokkolják a védők.

9. perc: A másik oldalon Jovanovics próbálkozik 14 méterről, de a lapos lövése jócskán elkerüli a kaput.

6. perc: Djordjevics lő 23 méterről, Ilics későn veszi észre a labdát, de lábbal véd.

3. perc: Cvetkovicsról megy ki a labda, a Vozsdovac lőheti az első szögletet.

1. perc: ELINDULT A MÉRKŐZÉS!

Kékben a TSC, sárgában a vendégek

ÜDVÖZÖLJÜK OLVASÓINKAT A TOPOLYAI SC–VOZSDOVAC LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!