PSG: Ki kell érdemelniük, hogy a csapat mezét viselhessék – Pochettino

Vágólapra másolva!
2021.01.03. 12:04
null
Mauricio Pochettino örül a párizsi lehetőségnek (Fotó: psg.fr)
A Paris Saint-Germain labdarúgócsapatának új vezetőedzője, Mauricio Pochettino örül a lehetőségnek, de figyelmeztette a klub éljátékosait: meg kell mutatniuk, hogy megérdemlik a francia bajnok mezét.

A Tottenham Hotspur korábbi mesterét szombaton nevezték ki. Az argentin szakember a német Thomas Tuchelt követi, akinek a Racing Strasbourg elleni siker után köszönték meg a munkáját, mivel a címvédő PSG jelenleg csupán a harmadik a Ligue 1 tabelláján.

„Ez a klub mindig is a kiválóságról szólt, a futballistáknak ki kell érdemelniük, hogy a csapat mezét viselhessék” – fogalmazott a 48 éves Pochettino, aki 2001-től 2003-ig maga is erősítette a párizsiakat, csapatkapitány is volt.

„Úgy gondolom, hogy fantasztikus a keretünk és elérhetjük a klub és a játékosok céljait, mert a labdarúgókban nagy a versenyszellem és trófeákat akarnak nyerni” – tette hozzá az új tréner, aki 2022 júniusáig írt alá.

A dél-amerikai szakember azt mondta, első feladata az, hogy biztosítsa, a klubnál mindenki összedolgozzon.

„A legfőbb cél az, hogy mindenki egy irányba húzzon, és mindennél jobban akarja a sikert. Szilárd alapokon nyugvó erős klub akarunk lenni” – mondta Pochettino, aki a szerdai, St.-Étienne elleni idegenbeli bajnokin mutatkozhat be a kispadon.

Legfrissebb hírek

„Ritkán voltam ennyire dühös a félidőben” – Vincent Kompany Musiala sérülése után

Klub-vb
2 órája

Musialának eltört a szárkapocscsontja, legalább négy hónapos kihagyás vár rá

Klub-vb
3 órája

Musiala súlyos sérülést szenvedett, Müller elköszönt: kiesett a Bayern München

Klub-vb
16 órája

Videó: Musiala ütközött Donnarummával, borzalmas sérülés lett a vége

Klub-vb
16 órája

Messiéknek esélyük sem volt, a PSG könnyedén jutott a klub-vb negyeddöntőjébe

Klub-vb
2025.06.29. 19:55

Paul Pogba aláírt a Monacóhoz – hivatalos

Francia labdarúgás
2025.06.28. 18:55

Klub-vb: a PSG–Atlético Madrid meccsre látogattak ki a legtöbben a csoportkörben

Klub-vb
2025.06.28. 09:07

Adóssága miatt kizárták az Olympique Lyont a francia élvonalból

Francia labdarúgás
2025.06.24. 21:19
Ezek is érdekelhetik