Labdarúgás: márciusban ismét német–angol meccs

MTI MTIMTI MTI
2016.10.14. 14:04
Németország és Anglia labdarúgó-válogatottja márciusban barátságos mérkőzést játszik egymással Dortmundban.

Az angol szövetség (FA) pénteken jelentette be, hogy válogatottja március 22-én a Signal Iduna Parkban lép pályára, ezzel a találkozóval készül a négy nappal később sorra kerülő, Litvánia elleni világbajnoki selejtezőre. A németek március 26-án Azerbajdzsánban játszanak.

A németek és az angolok eddig 34 alkalommal találkoztak egymással, párharcuk mérlege 14 német és 16 angol siker, valamint négy döntetlen. Legutóbb márciusban Berlinben mérkőztek meg, akkor a házigazdák már 2–0-ra vezettek, végül mégis a vendégek győztek 3–2-re.

Egyben ez lesz Lukas Podolski búcsúmérkőzése a német válogatottban. Korábban mi is beszámoltunk róla, hogy a németek az angolokkal szeretnének mérkőzni márciusban, de ezt akkor még egyik válogatott szövetsége sem erősítette meg.

 

Legfrissebb hírek

Vb 2026: lágyéksérülés miatt nem edzett a németek balbekkje

Foci vb 2026
4 órája

Vb 2026: Jude Bellingham szerint „nincs dráma” az angoloknál

Foci vb 2026
16 órája

Ilyen még nem volt a vb-n, mint a mostani első félidő

Foci vb 2026
2026.06.23. 23:30

Megvan az angol és a ghánai válogatott kezdője

Foci vb 2026
2026.06.23. 21:17

Schlotterbeck számára véget ért a világbajnokság

Foci vb 2026
2026.06.22. 14:14

Bajban a német válogatott és Nagelsmann?

Foci vb 2026
2026.06.22. 08:32

Statisztikák: Undav történelmi tetteket hajt végre; megszakadt a németek két rossz sorozata is

Foci vb 2026
2026.06.21. 00:19

Undav Elefántcsontpart ellen beállt, fordított, és továbbjuttatta Németországot

Foci vb 2026
2026.06.20. 23:59
Ezek is érdekelhetik