Videó: ezért nem maradtak csendben a törökök a gyászszünetben
Kedd este Törökország Görögországgal csapott össze felkészülési mérkőzésen Isztambulban, a szurkolók gyászszünet alatt mutatott reakciója pedig hatalmas vihart kavart, mivel a drukkerek a néma csend helyett, úgy tűnt, „pfujolják” a megemlékezést. A történet azonban nem ilyen egyszerű.
Ahogy világszerte mindenhol, úgy a török stadionban is a párizsi merényletek áldozataira emlékeztek, ám az isztambuli arénában a csend elmaradt a gyászszünet alatt.
Ami sokaknak pfujolásnak tűnt, arra most megérkezett a magyarázat: a törököknél a megemlékezés alatt a szurkolók együtt énekelnek egy dalt, így emlékezve az elhunytakra.
Ami sokaknak pfujolásnak tűnt, arra most megérkezett a magyarázat: a törököknél a megemlékezés alatt a szurkolók együtt énekelnek egy dalt, így emlékezve az elhunytakra.
„Şehitler ölmez, vatan bölünmez” – ez szólt a stadionban, amit úgy lehet lefordítani: „A mártírok mindig velünk maradnak, halhatatlanok!”
Legfrissebb hírek

Így nyert Ecuador Németország ellen – vb-gólok videón
Foci vb 2026
2026.06.25. 22:28
Ezek is érdekelhetik






