Németh duplájával nyert a lettek ellen az U21-es válogatottunk

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.06.07. 18:00
Németh András duplázott Lettországban (Fotó: MLSZ)
A magyar U21-es labdarúgó-válogatott 2–0-ra nyert Lettországban az Európa-bajnoki selejtezőcsoport utolsó fordulójában. A németek továbbjutottak, Izrael pótselejtezőt játszik.

U21-ES EB-SELEJTEZŐ
Lettország–Magyarország 0–2 (0–1)
Riga, Skonto Stadions. V: Boskovics (montenegrói)
Lettország:
Beks – Tonisevs, Veips, Korotkovs, Iljins – Cucurs (Zengis, 36.; Novikovs, 73.), Melniks, Ozolins (Ivanovs, 82.), Daskevics – Stepanovs (Vapne, a szünetben), Puzirevskis (Kruglauzs, 74.). Szövetségi edző: Aleksandr Basov
Magyarország:
Veszelinov – Csinger, Mocsi, Iyinbor – Bukta, Bocskay (Kata, 72.), Csongvai, Mezei (Radics, 72.), Kerkez (Komáromi, 89.) – Németh A. (Tóth-Gábor, 89.), Schön (Szabó Bálint, 83.). Szövetségi edző: Gera Zoltán
Gólszerző:
Németh A. (41., 54. – a másodikat 11-esből)

A csoport többi mérkőzésén
Izrael–San Marino 2–0
(Berkovics 2., Podgoreanu 14.)
Lengyelország–Németország 1–2
(Bialek 35., ill. Moukoko 25., 85.)

Sajnos nem sok tétje volt a lettországi túrának a magyar válogatott szempontjából, ugyanis már korábban kiderült, hogy Gera Zoltán csapata nemhogy nem juthat ki a 2023-as tornára, hanem nem is végezhet a selejtezőcsoportban a negyediknél jobb helyen.

Igaz, rontani sem ronthatott a helyezésen, így „csak” a becsület volt a tét, akárcsak a házigazda szempontjából. Hajtottak is a lettek, de két helyzetüknél is szépen védett Veszelinov Dániel, és ennél többre nem is futotta a bordó mezesek erejéből.

A félidő előtt és után is betalált Németh András, ezzel el is dőlt a mérkőzés: előbb egy Mezei Szabolcs, Bocskay Bertalan akciót koronázott meg okos lövéssel, majd a Kerkez Milos által kiharcolt büntetőt értékesítette panenkázva.

Nem kímélték magukat a fiatalok, röpködtek a kőkemény belépők és a sárga lapok, szerencsére a hajrá előtt egy alapos zápor lehűtötte a kedélyeket.

Németh a sorozatban a hatodik és a hetedik gólját megszerezve az összesített góllövőlista második helyére lépett, az éllovas az utolsó forduló előtt a portugál Goncalo Ramos volt, tíz góllal.

A belga Genk légiósa, Németh a duplájával Jonathan Burkardt, Fábio Vieira, Joshua Zirkzee, Junior Adamu, Romano Schmid, Roko Simic és Lois Openda mellé ugrott a „holtversenyes” második helyre, nagyon előkelő társaságba: leendő klasszisokként számon tartott támadók közé.

A góllövőlista állása még nem végleges, de ragadjuk meg a pozitívumokat, ha már a továbbjutásról lemaradtunk.

A csoport élén a lengyeleket idegenben megverő németek végeztek, az izraeliek második helye minden bizonnyal pótselejtezőt ér, vereségükkel a harmadik helyre csúsztak a lengyelek. 0–2

0–34–34 1

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Kata Mihály kap sárga lapot egy elkésett belépő miatt, Tonisevs volt a szenvedő fél.

Három perc a ráadás!

90. perc Vapne az ötös bal sarkán, de becsúszva szereli őt Radics. Vapne szögletét nem a legjobban éri el Veszelinov, de kisegíti őt Csinger, elfejeli a labdát a bal sarok és a gólra éhes Ivanovs elől.

89. perc Komáromi György be, Kezkez le, Tóth-Gábor Kristóf be, Németh le. Cserék posztra.

86. perc Markuss Kruglauzs odarúg oldalról Katának, sárga lap és ápolás.

83. perc Szabó Bálint váltja az elfáradó Schönt, szélsőcsere.

78. perc Mocsi mellől Kruglauzs 12-ről Veszelinov elé fejeli Novikovs jobb oldali, jobblábas beadását.

76. perc Ozolins jobblábas, 23 méteres emelése kapuscsemege.

73. perc Két lett csere a válasz.

72. perc Kata Mihály be, Bocskay le, Radics Márton meg Mezeivel pacsizhat.

71. perc Schön hatalmasat esik, de folytatja.

70. perc Mezőnyharc, majd szakadó eső a kellemetlen szél után.

64. perc Iyinbor és Ozolins összefejel, kettős ápolás. De folytatják a jelek szerint, némi ápolást követően.

63. perc Puzirevskis jobbal nem sokkal lő a bal felső fölé kissé balról, 19 méterről.

60. perc Iyinbor Patrik odarúg csúnyán Daskevicsnek a felezőnél, sárga lap, jogos.

60. perc Zengis nyolcméteres lövését védi Veszelinov, majd a kipattanó utáni Vapne-lövést is eléri a gólvonal előtt, de már les.

59. perc Jó a letámadás, ám Mezei ballal 16-ról a kapushoz rúgja a labdát.

58. perc Schön Szabolcs odarúg a hazai kapusnak Németh balról érkező beadása után, sárga lap. Jogos, de előtte nyújtott karral lökte őt az utolsó védő, Ozolins...

56. perc Tonisevs beadása ismét jó, a 12 méteres fejes már nem az, Puzirevskistől.

GÓLVIDEÓ ITT!

54. PERC BENT IS VAN, NÉMETH ANDRÁS jobbal a kapu közepébe emel, félmagasan, panenkázva. A kapus balra el: 0–2!

53. perc Maksims Tonisevs kap egy sárga lapot is.

53. perc BÜNTETŐ, Kerkez megindul a bal szélen, megkerüli Tonisevset, aki fölöslegesen ellöki őt.

48. perc Némethet felrúgja a felezőnél Rihards Ozolins, sárga lap.

47. perc Mezei szabadrúgása után Schön elesik a 16-oson belül, lökte őt Melniks bal kézzel... de tovább, túl későn esett el a szélső.

Csingert ápolni kell.

46. perc Deniss Melniks odarúg Csingernek, sárga lap.

46. PERC FOLYTATJUK!

Németh: 9 meccs az U21-esek között, 6 góllal. Összesen 39 meccset játszott a magyar U-válogatottakban, 16 gólt szerzett.

Forrás: Weltfussball

A lengyelek egy egyre állnak odahaza a németekkel, az izraeliek kettő nullára vezetnek San Marino ellen.

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Ketten is csúsztak a lettek közül, hiába, a kapus is hiába nyújtózkodott.

41. PERC EZ MÁR BENT VAN, Csongvai nem lő most a 16-osról, Bocskay elé passzol, aki ballal estében a balján felfutó NÉMETH ANDRÁS elé passzol, a támadó az ötös bal sarka elől ballal félmagasan a bal sarokba lő. 0–1!

40. perc Ez is helyzet, a felfutó jobbhátvéd, Tonisevs ível bokából a 11-espontra, de onnan jócskán a jobb sarok mellé fejeli a védő nélkül maradó Puzirevskis.

39. perc Helyzet, Mocsi milliméterekkel marad csak le a jobb alsó előtt Mezei jobb oldali beadásáról! Picit megrántotta őt a védője, de ennyi belefér.

38. perc Csongvai 16-os előtti próbálkozása nem veszélyes.

38. perc Végre valami, Schön kiharcol a jobb szélen egy kornert.

36. perc Rudolf Zengis áll be a lesérült, az imént az oldalvonal mellett hiába ápolt Cucurs helyére.

27. perc A volt milanos Kezkez balról középre tör, de jobbal 22-ről nagyon gyengén a jobb alsó sarok mellé lő. A holland AZ az év elején 2 millió eurót fizetett a magyar játékosért az olaszoknak!

25. perc Kerkez balról ballal kapásból középre tesz egy ívelést, éppen csak magas Némethnek a labda!

21. perc Csongvai előretör, és jobbal a bal alsó mellé lő 22 méterről.

Bukta 19 meccsel zárta az idényt az Altach színeiben.

18. perc Bukta középtávoli lövése sem az igazi.

Bocskay a Topolya légiósa még pár napig hivatalosan, az előző idényt kölcsönben töltötte ott. 25 meccsen 2 kanadai pontig jutott.

15. perc Bocskay nem fejelne, rúgna egy gólt, de egy szép levétel és egy csel után jobbal a bal alsó sarok mellé talál, jó egy méterrel célt tévesztve.

Félig viccesen mindig kérik, hogy lőjek gólt – Szánthó.

Egy kis örökmérleg:
5 mérkőzés, 2 lett és 3 magyar sikerrel, 4, ill. 5 rúgott góllal. Szóval sok találatra ne számítsunk ma?

8. perc Bocskay Bertalan nyújtott lábbal odacsúszik Melniksnek, szabadrúgás és sárga lap, a felívelést Iyinbor okosan hazafejeli kapusának.

4. perc Rossz a felszabadítás egy bedobás után, Cucurs jobbal a bal felsőbe lőne kissé jobbról, 14-ről, de hatalmasat véd Veszelinov. BRAVÚR!

1. perc Korotkovs majdnem lő egy öngólt a 16-os jobb sarkáról hazaadás címén, de a jobb sarok mellé talál.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta bordóban, a mieink tiszta fehérben.

0–32–32 1

A 18 órakor kezdődő Eb-selejtezőt a Duna World csatorna közvetíti.

Kitért Schön Szabolcsra is, aki kevesebb játékidőt kapott a klubcsapatában, az FC Dallasban, mint korábban, így most az U21-es válogatottban számítanak rá. Kiemelte, nagyon jó a hozzáállása, egyáltalán nem érezteti azt, hogy neki kényszer lenne itt játszani. Épp ellenkezőleg, példamutató az edzésmunkája. Minél több hasonló mentalitású játékosra lenne szükség.

Gera Zoltán szerint a felkészülés első hetében a lelkeket is ápolni kellett, hiszen voltak, akiknek az idény során kevesebb sikerélményben volt részük. Őket fel kellett hozni arra a szintre, amelyen azok vannak, akik pozitív élményekkel érkeztek az edzőtáborba.

A két válogatott legutóbb tavaly novemberben csapott össze, amikor is a korosztályból azóta kiöregedő DAC-támadó, Szánthó Regő találatával a magyar csapat szerezte meg az akkor még reményt adó három pontot. Lettország a legutóbbi mérkőzésén legyőzte a csoport harmadik helyén álló, s a kijutásra is esélyes Izraelt (az első helyen Németország, a másodikon Lengyelország áll), így akár nehéz összecsapás is várhat a Gera Zoltán irányította csapatra.

A magyar U21-es válogatott kedden Rigában lép pályára Lettország ellen Európa-bajnoki selejtezőn. A lettek jó ideje úgymond a becsületért küzdenek, s miután Magyarország négygólos vereséget szenvedett a németek ellen, így egyik csapatnak sincs esélye kijutni a 2023-as Eb-re.

A Gera Zoltán irányította U21-es magyar labdarúgó-válogatott 4–0-ra kikapott a selejtezőcsoport élén végző Németországtól, idegenben. A magyar válogatott a negyedik helyen zár, bár egy forduló még hátravan.

A MAGYAR U21-ES VÁLOGATOTT KERETE AZ EB-SELEJTEZŐKRE
Kapusok:Hegyi Krisztián (West Ham United – Anglia),Auerbach Martin (Csákvár),Veszelinov Dániel (DAC – Szlovákia),Senkó Zsombor (Juventus – Olaszország)
Védők:Csongvai Áron (Újpest FC),Csörgő Viktor (Gyirmót FC Győr),Mocsi Attila (Zalaegerszegi TE FC),Csinger Márk (SPAL – Olaszország),Iyinbor Patrick (Vasas FC)
Középpályások:Bukta Csaba (Rheindorf Altach – Ausztria),Kusnyir Erik (Debreceni VSC),Mezei Szabolcs (MTK Budapest),Baráth Péter (Debreceni VSC),Szabó Bálint (Paksi FC),Kata Mihály (MTK Budapest),Bocskay Bertalan (Topolyai SC – Szerbia),Kerkez Milos (AZ Alkmaar – Hollandia),Komáromi György (Puskás Akadémia FC)
Támadók:Schön Szabolcs (FC Dallas – Egyesült Államok),Skribek Alen (Puskás Akadémia FC),Németh András (KRC Genk – Belgium),Horváth Krisztofer (Szeged-Csanád Grosics Akadémia),Redzic Damir (Ferencváros),Vancsa Zalán (MTK Budapest),Cipf Dominik (Vasas FC)

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A LETTORSZÁG–MAGYARORSZÁG MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!