Szavazzon a XXI. század góljára! – Dzsudzsák Balázs, 2014. október 11., Románia–Magyarország 1–1

   Munkatársunktól Munkatársunktól
2025.02.24. 15:41
A Nemzeti Sportrádió február 18-tól újabb szavazást indított. A múlt év végén megtaláltuk a XX. század magyar góljait, most újraindult „A nemzet bombázói”, amely a XXI. század legszebb, legnagyobb vagy legemlékezetesebb gólját keresi.

ÚJABB HÚSZ GÓL. A Nemzeti Sportrádió szavazása a hallgatók/olvasók és a szakértő zsűri voksai alapján ezúttal a XXI. század magyar góljáról van hivatva dönteni. A Nemzeti Sportban szóban, a Nemzeti Sportrádió­ban hangban, az nso.hu-n pedig videón is megmutatjuk a jelölteket. Három héten keresztül olvashatnak és hallhatnak a nagy gólokról, amelyeket a Nemzeti Sport online felületén képben is megmutatunk, hogy aztán március 10-én, hétfőn elinduljon a szavazás a XXI. század magyar góljára az nso.hu-n. A Nemzeti Sportrádióban mindennap 17.40 után elhangoznak a részletek, végeredményt március 20-án  hirdetünk. Játékra fel!

7. DZSUDZSÁK BALÁZS
2014. október 11.
Románia–Magyarország 1–1 (A magyar válogatott egyenlítő gólja)

A 2016-os Európa-bajnokság selejtezőjében Dárdai Pál kapitányi bemutatkozó meccsén játszott Bukarestben a válogatott. A szünet előtti román vezető gólt követően a hajrában:  „82. perc: Dzsudzsák végezhetett el szabadrúgást 24 méterről, középről, és ballal félmagasan pazarul csavart a román kapu jobb oldalába. Tatarusanu csak beleütni tudott a labdába. 1–1.”

A későbbi kijutás szempontjából is fontos döntetlen után a Nemzeti Sportban így nyilatkozott a PSV szélsője:   „Tőzsér Dani szólt: várj, inkább lődd a jobb kezéhez, a kapus ugyanis nem középre állt, hanem a másik kapufához közelebb, ezt az oldalt a sorfalra bízva – ha elmegy mellette, onnan nem ér át. Oké, mondtam, ha te így látod… A kapus egy embert a sorfal mellé küldött, akkor Dani Szalai Ádámnak szólt: állj mellé, és vidd el onnan! Ádi így tett, láttam, van hely a védők és a kapufa között.”

 

 

Legfrissebb hírek

Videón Dél-Afrika továbbjutásrt érő találata és a mexikói gála

Foci vb 2026
23 perce

40 éve jártunk legutóbb vb-n, de még mindig ott vagyunk a top 10-ben

Foci vb 2026
8 órája

Hosszabbított Dzsudzsák Balázzsal a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
16 órája

Priskin Tamás: Felvidéki születésűként példát mutathatok a gyerekeknek

Magyar válogatott
19 órája

Cristiano Ronaldo megszerezte az első és a második gólját is a vb-n – videók

Foci vb 2026
2026.06.23. 21:20

Kenéz György: Megérkeztünk Montrealba, Horkai Gyuri pedig gratulált, hogy megnyertük az olimpiát

Vízilabda
2026.06.23. 18:38

Gyermeket vár Varga Barnabás kedvese

Légiósok
2026.06.21. 17:19

Olvasóink a Szentlőrinc-támadó 45 méteres gólját látták a legszebbnek az NB II tavaszi szezonjában

Labdarúgó NB II
2026.06.19. 15:50
Ezek is érdekelhetik