Szavazzon a XXI. század góljára! – Gera Zoltán, 2011. március 29., Hollandia–Magyarország 5–3

   Munkatársunktól Munkatársunktól
2025.02.22. 09:47
A Nemzeti Sportrádió február 18-tól újabb szavazást indított. A múlt év végén megtaláltuk a XX. század magyar góljait, most újraindult „A nemzet bombázói”, amely a XXI. század legszebb, legnagyobb vagy legemlékezetesebb gólját keresi.

ÚJABB HÚSZ GÓL. A Nemzeti Sportrádió szavazása a hallgatók/olvasók és a szakértő zsűri voksai alapján ezúttal a XXI. század magyar góljáról van hivatva dönteni. A Nemzeti Sportban szóban, a Nemzeti Sportrádió­ban hangban, az nso.hu-n pedig videón is megmutatjuk a jelölteket. Három héten keresztül olvashatnak és hallhatnak a nagy gólokról, amelyeket a Nemzeti Sport online felületén képben is megmutatunk, hogy aztán március 10-én, hétfőn elinduljon a szavazás a XXI. század magyar góljára az nso.hu-n, a Nemzeti Sportrádióban mindennap 17.40 után elhangoznak a részletek, végeredményt március 20-án  hirdetünk. Játékra fel!

5. GERA ZOLTÁN
2011. március 29.
Hollandia–Magyarország 5–3
(A magyar válogatott harmadik, Gera második gólja)

A 2012-es Európa-bajnokság selejtezőjében játszott Amszterdamban Egervári Sándor válogatottja. Holland előny után magyar egyenlítés, majd 2–1-es vezetés következett, innen a hollandok fordítottak, ám Gera Zoltán második góljával ezt is sikerült kiegyenlítenünk. „75. perc: Dzsudzsák a holland térfél közepéről mesteri labdával a kilépő Gerát indította, aki az átvétel után tizennégy méterről, jobbal a kapu jobb felső sarkába bombázott. 3–3.”

Az 5–3-as vereséggel záruló meccs után a Nemzeti Sportban így nyilatkozott a Fulham 31 éves középpályása:  „Amszterdamban azért megmutattam, hogy lehet még rám számítani. Remélem, a szezonból hátralevő két hónapot átvészelem valahogy, aztán alighanem máshová igazolok. Úgy vélem, a keddi teljesítményem a csapatkeresésben is segíthet…”

 

 

Legfrissebb hírek

Magyar válogatott igazolás Ausztriában, Csehországban, Szerbiában is, meglepetéscsatár Hollandiából

Légiósok
2026.03.12. 14:41

Gyurka János: Nem nagyon hitte senki, hogy odaérhetünk a végén

Kézilabda
2026.03.08. 09:37

Amikor egy faluból országos ügy lett: a Stadler FC tündöklése és bukása

Labdarúgó NB I
2026.03.05. 17:26

„Az én szívem Horvátországért dobog” – Franko Kovacevic nem akar magyar válogatott lenni

Magyar válogatott
2026.03.04. 17:03

Szalai Ádám: Sikerült jó irányba elmozdulni

Magyar válogatott
2026.03.04. 06:32

Hollósy László: Mesébe illő a történetünk

Röplabda
2026.03.02. 20:29

Illovszky Dominik: „ Ha van benne jobb, van benne több, akkor azt érjük el"

Atlétika
2026.03.02. 18:42

„Azt éreztem, hogy saját magammal kell küzdeni” – Major Veronika az Eb-arany után

Egyéb egyéni
2026.03.01. 19:30
Ezek is érdekelhetik