IFFHS: Marco Rossi a világ 9. legjobb szövetségi kapitánya

MTI/H. D.MTI/H. D.
Vágólapra másolva!
2020.12.11. 13:56
null
Marco Rossi a világ 9. legjobb szövetségi kapitánya az IFFHS számítása szerint (Fotó: Török Attila)
A magyar válogatottat irányító Marco Rossit holtversenyben a világ 9. legjobb szövetségi kapitányának választotta a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) – írja az MTI.

 

Az IFFHS honlapja szerint 2018-as világbajnoki győzelmét követően idén újra a francia Didier Deschamps nyert 100 ponttal, őt mindössze öt pont lemaradással követett Roberto Martinez, a világranglista-vezető belgák spanyol edzője.

Az olasz szakember a magyar válogatottat kijuttatta a jövő évi Európa-bajnokságra, illetve a Nemzetek Ligájában felkerült vele az élvonalba. Rossinak is köszönhetően a magyar válogatott egy év alatt 44 pontot szerzett és 12 helyet lépett előre a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) világranglistáján, így 2020 legtöbbet fejlődött csapata volt.

Az 56 éves Rossi előkelő társaságba került, a harmadik Luís Enrique, a spanyol, a negyedik holtversenyben Tite, a brazil és Fernando Santos, az Európa-bajnok portugál; a hatodik Roberto Mancini az olasz, a hetedik Djamel Belmadi az algériai, a nyolcadik pedig Joachim Löw, a német válogatott szövetségi kapitány lett. Rossihoz hasonlóan öt pontot kapott Gareth Southgate, a vb-negyedik angolok szakvezetője, Andrij Sevcsenko ukrán, Markku Kanerva finn, valamint Óscar Tabárez uruguayi szövetségi kapitány.

„Ez nagyon váratlanul ért. Hatalmas megtiszteltetés a 2020-as év legjobb szövetségi kapitányai között szerepelni ilyen kiváló szakemberek között” – fogalmazott közösségi oldalán a szakvezető, aki egyúttal köszönetet mondott játékosainak és stábtagjainak is.

 

This was very unexpected. Be in this ranking as one of the best national coaches 2020 - between a lot of great...


 

Az IFFHS a nők mezőnyében Marozsán Dzsenifert választotta 2020-ban a világ legjobb irányítójának. Az IFFHS honlapja szerint a magyar származású, német színekben olimpiai bajnok futballista 2016 és 2018 után harmadszor érdemelte ki az elismerést, óriási fölénnyel, 210 ponttal diadalmaskodott, a második helyezett dán Pernille Harder 45 ponttal zárt.

A férfiaknál a Premier League legjobbjának választott belga Kevin De Bruyne nyert: a világbajnoki bronzérmes klasszis 175 ponttal lett első, a második a négyszeres győztes, hatszoros aranylabdás Lionel Messi 100 ponttal.

A férfi kapusok mezőnyében Manuel Neuer, a Bajnokok Ligája-győztes Bayern München futballistája ötödik alkalommal diadalmaskodott, a világbajnok kapuvédő Iker Casillas és Gianluigi Buffon mellett így az örökrangsor élén áll. Neuer elsöprő fölénnyel (320 pont) nyerte a szavazás Jan Oblak (40 pont) előtt.

A klubedzőknél a Bayernt irányító Hansi Flick végzett az élen, aki Ottmar Hitzfeld, Jupp Heynckes és Jürgen Klopp után negyedik németként nyert.

(MTI)

Legfrissebb hírek

A görögök mellett a szlovénokkal játszik a magyar válogatott tavasszal – hivatalos

Magyar válogatott
11 órája

Marco Rossi: Ha az MLSZ úgy ítéli meg, hogy a kudarc okot ad a felmentésemre, elfogadtam volna – VIDEÓ

Magyar válogatott
12 órája

Marco Rossi: Ha nincs már meg bennem a tűz, biztosan távozom

Magyar válogatott
Tegnap, 6:32

Marco Rossi: Elfogadtam volna a felmentésemet; Szoboszlai-góllal Liverpool-siker

E-újság
Tegnap, 0:01

Exkluzív Marco Rossi-interjú csütörtökön a Nemzeti Sport felületein!

Magyar válogatott
2026.01.21. 13:22

Marco Rossi: Tóth Alex és Varga Barnabás is előrelépett

Magyar válogatott
2026.01.19. 13:25

IFFHS: a Premier League a legerősebb bajnokság, a magyar NB I a 41.

Minden más foci
2026.01.17. 12:11

IFFHS: 2025 legjobb futballcsapata a PSG, a Ferencváros 39. a világrangsorban

Minden más foci
2026.01.16. 12:35
Ezek is érdekelhetik