Válogatott: Nem volt olyan szúró fájdalom – Lovrencsics Gergő

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
Vágólapra másolva!
2019.09.10. 08:37
Marco Rossinak már a 30. percben kényszerű cserét kellett végrehajtania a magyar labdarúgó-válogatott szlovákok elleni Európa-bajnoki selejtezőjén. Lovrencsics Gergő jelezte a kispadnak, hogy nem tudja folytatni a (2–1-re elvesztett) találkozót. A védő bicegve érkezett meg a meccs után az interjúfolyosóra, s bár minden lépésnél fáj a lába, elmondta, nem érez olyan szúró fájdalmat, ami nagyobb aggodalomra adhatna okot. Persze pontos diagnózist csak az MR-vizsgálat ad. 


„Jelen pillanatban nem vagyok a legjobb állapotban –
mondta Lovrencsics Gergő a szlovákok elleni mérkőzés után, amelynek a 30. percében sérülés miatt le kellett cserélni.Sajnos minden lépéskor érzek fájdalmat, de bízom benne, hogy a holnapi MR-vizsgálat nem fog nagy problémát kimutatni. Nem volt olyan szúró fájdalom, ami nagyobb aggodalomra adna okot, de nem kockáztathattunk, hiszen minden mozdulatnál éreztem. A szlovákok a jobb oldalunkon erőltették a játékot, ami meg is lepett minket kicsit, de álltuk a sarat, nem tudtak olyan helyzetet kialakítani, ami életveszélyes lett volna.”

A Montenegró elleni felkészülési mérkőzésen első válogatottbeli gólját megszerző Holender Filip ezúttal csereként állt be a hajrára, így nagyrészt a kispadról nézte a csapat játékát. Úgy véli, nem befolyásolta a magyar válogatott játékát Lovrencsics kiesése, nem érezte, hogy megtört volna a lendület.

Ha pozitívumokat akarunk keresni a mérkőzésen, akkor a bal oldalon Sallai Roland és a szabadrúgásból gólt szerző Szoboszlai Dominik játéka mindenképpen az volt. Cseleikkel többször is megforgatták a szlovák védőket, de ahogy Sallai is elmondta, az utolsó passzokon, a helyzetkihasználásokon „elcsúsztak”, ezeken kell csiszolni a következő mérkőzéseken.

Videónkban emellett szóba kerülnek a szurkolók is, akik ismét nagy támogatást jelentettek a válogatottnak.

Az eseményről a Nemzeti Sportot a helyszínről tudósította:PIETSCH TIBOR, BORBOLA BENCE, BABJÁK BENCE (összefoglaló), TUMBÁSZ HÉDI, TÖRÖK ATTILA, SZABÓ MIKLÓS (fotó), PUSZTAI VIOLA (videó), PÓR KÁROLY (sajtótájékoztató). Percről percre:BACSKAI JÁNOS

EB-SELEJTEZŐ
E-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–Szlovákia1–2 (0–1)

Budapest,
Groupama Aréna,22 000néző.Vezette:Mateu Lahoz (spanyol)
MAGYARORSZÁG:Gulácsi – Lovrencsics Gergő (Bese, 30.), Baráth, Orbán, Kádár – Kleinheisler (Holender, 85.), Nagy Ádám (Pátkai, 65.) – Dzsudzsák, Szoboszlai, Sallai – Szalai Ádám.Szövetségi kapitány:Marco Rossi
SZLOVÁKIA:Dúbravka – Satka, Vavro, Skriniar, Hancko – Kucka (Gregus, 85.), Lobotka, Hamsík – Rusnák, Bozeník (Duris, 77.), Mak (Haraslín, 86.).Szövetségi kapitány:Pavel Hapal
Gólszerző:Szoboszlai (50.), ill. Mak (40.), Bozeník (56.)
Kiállítva:Baráth (a lefújás után)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
Azerbajdzsán–Horvátország 1–1

A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Horvátország531110–5+510
2. Szlovákia5329–7+29
3. MAGYARORSZÁG5327–6+19
4. Wales4224–406
5. Azerbajdzsán5145–13–81
Legfrissebb hírek

Ahol a kiskutya is őstehetség – Mókás videót osztott meg Sallai Roland édesapja

Minden más foci
2025.07.31. 10:25

Sallai Roland nagy gólt lőtt a Galatában, majd adott egy gólpasszt is

Légiósok
2025.07.26. 21:52

Sallai gólig és gólpasszig jutott a Cagliari elleni felkészülési meccsen – videó

Légiósok
2025.07.24. 17:35

Lovrencsics Gergő élvezi a munkát Splitben a saját akadémiáján

Minden más foci
2025.07.20. 10:26

A DAC helyett az ugyancsak magyar többségi tulajdonban lévő Kassa indul a Konferencialigában – hivatalos

Európa-konferencialiga
2025.07.15. 18:24

Egervári Sándor: Nekem a lelkem fáj…

Magyar válogatott
2025.07.15. 07:02

A magyar válogatott egy helyet visszaesett a FIFA-világranglistán

Minden más foci
2025.07.10. 11:05

Orbán Viktor: Varga Zoli a sztratoszféra Szoboszlaihoz képest is

Labdarúgó NB I
2025.07.06. 15:46
Ezek is érdekelhetik