Labdarúgás: „Az MLSZ vezetése elherdálta a történelmi lehetőséget”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.10.21. 12:28
Deutsch Tamás szerint a kormányzati pénzeket nem megfelelően használta fel, elherdálta a Magyar Labdarúgó-szövetség az utánpótlás-nevelés szempontjából, de nem feltétlenül a jelenlegi vezetés távozásában látja a megoldást.

„Az eredményekért a szövetségi kapitány és a játékosok felelősek, nem a vezetés. Ha bármelyik kudarcos meccs másként alakul ebben a selejtezősorozatban, most a második helyen zárunk és izgatottan várjuk a pótselejtezőket, de a véleményem arról, hogy az elmúlt három évben a Csányi Sándor vezette MLSZ-vezetés elherdálta azt a történelmi lehetőséget, amelyik az évtizedes problémákkal küszködő labdarúgás megújítására a rendelkezésére állt, nem változott volna. Az történt, hogy ez a bukaresti és amszterdami kudarc, a 0–3 és az 1–8 élessé tette ezt” – mondta Deutsch Tamás a Digi Sport Reggeli Start című műsorában.

„Azért, mert valaki valamit rosszul csinált egy napig, egy évig, három évig, nem az az első számú következmény, hogy akkor mondjon le. Változtassa meg! Szerintem Csányi Sándornak sem duzzogó sajtótájékoztatót kell tartania” – tette hozzá az MTK elnöke.

Deutsch párhuzamot vont a MOB és az MLSZ között: míg az egyaránt párját ritkító, nagyszerű feltételekkel előbbi jól tudott sáfárkodni, és ennek nyolc olimpiai bajnoki cím lett a jutalma 2012-ben Londonban, addig a labdarúgó-válogatott 2013-ban Amszterdamban nyolc kapott gólt tudott felmutatni.

„Hiába biztosítasz valakinek ugyanolyan jó lehetőségeket, vannak, akik alkalmasak arra, hogy ezt kihasználják, s vannak, akik alkalmatlanok. Ezen kell az MLSZ vezetésének gondolkodnia, nem duzzogni.”

„Azért, mert valaki valamit rosszul csinált egy napig, egy évig, három évig, nem az az első számú következmény, hogy akkor mondjon le. Változtassa meg! Szerintem Csányi Sándornak sem duzzogó sajtótájékoztatót kell tartania” – tette hozzá az MTK elnöke.

Deutsch párhuzamot vont a MOB és az MLSZ között: míg az egyaránt párját ritkító, nagyszerű feltételekkel előbbi jól tudott sáfárkodni, és ennek nyolc olimpiai bajnoki cím lett a jutalma 2012-ben Londonban, addig a labdarúgó-válogatott 2013-ban Amszterdamban nyolc kapott gólt tudott felmutatni.

„Hiába biztosítasz valakinek ugyanolyan jó lehetőségeket, vannak, akik alkalmasak arra, hogy ezt kihasználják, s vannak, akik alkalmatlanok. Ezen kell az MLSZ vezetésének gondolkodnia, nem duzzogni.”


Forrás:DIGI Sport, Reggeli Start

Legfrissebb hírek

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
Tegnap, 12:06

Időutazás a szocializmus lábától Isten kezéig – vb-videók

Minden más foci
2026.06.22. 18:04

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56

Cristiano Ronaldo követte Messit, Pelé zseniálisat húzott – vb-videók

Minden más foci
2026.06.17. 13:54

Messinek annak idején 13 perc elég volt az első vb-gólhoz – vb-videók

Minden más foci
2026.06.16. 15:03

Schäfer András: Rosszul játszottunk, nem volt meg a kellő intenzitás

Magyar válogatott
2026.06.10. 07:56

„Tízpontos” felkészülés – Bodnár Zalán jegyzete

Magyar válogatott
2026.06.09. 23:15

Ígéretes kazah fiatalok kaphatnak lehetőséget Debrecenben

Magyar válogatott
2026.06.08. 10:08
Ezek is érdekelhetik