Légiósok: Szoboszlai kettő, Nagy Dominik egy gólpasszt adott

B. L.B. L.
2020.06.07. 22:40
Szoboszlai Dominik két gólpasszt is adott Patson Dakának (Fotó: Török Attila, NS-archív)
Szoboszlai Dominik együttese, a Red Bull Salzburg a felsőházi rájátszás második fordulójában 6–0-ra győzött a TSV Hartberg otthonában.

A legutóbbi hat bajnokságot megnyerő gárda a 11. percre már három góllal vezetett, Patson Daka második gólja előtt épp a magyar válogatott középpályás adta a gólpasszt.

Szoboszlai első gólpassza

A szünetre négygólos előnnyel mehetett a vendégcsapat, amely a fordulást követően rögvest újra betalált, Szoboszlai újabb gólpasszt adott az immár triplázó Dakának (0–5) – majd a 61. percben lecserélték honfitársunkat. A végén még egy gólt szerzett a címvédő, így 6–0-ra nyert.

Szoboszlai második gólpassza

A LASK tovább vágja maga alatt a fát, előbb a korlátozásokat megszegve buktak el 12 pontot a linziek, így a hatpontos előnyükről hatpontos hátrány lett, ami a felezés után három maradt, majd a Hartbergtől a 93. percben beszedett góllal kaptak ki, most pedig kétgólos előnyről buktak el kis híján, és csak a végén sikerült egy pontot megmenteni a Wolfsberger AC otthonában.

Remekül szállt be az AEK Athén–Panathinaikosz mérkőzésbe a vendégeket erősítő Nagy Dominik, hiszen egyórányi játék után érkezett csereként, és a 65. percben előkészítette a találkozó első gólját: a korábbi Manchester United-támadó, Federico Macheda volt eredményes. A házigazda negyedórával a vége előtt az Interben és az Atalantában is futballozó Marko Livaja góljával egyenlített.

Rapid Wien: Szántó Tamás sérült
Az élmezőny állása: 1. Salzburg 30 pont, 2. Wolfsberger AC 23 (55–31), 3. Rapid Wien 23 (51–28), 4. LASK 22, 5. Hartberg 17, 6. Sturm Graz 16

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
28. FORDULÓ

Rakow–LSK Lódz 1–1
Arka Gdynia–Slask Wroclaw 2–1
Slask: Tamás Márk végigjátszotta a mérkőzést
Wisla Kraków–Legia Warszawa 1–3
Az élmezőny állása: 1. Legia Warszawa 57 pont, 2. Piast Gliwice 49, 3. Pogon Szczecin 44, 4. Slask Wroclaw 43

GÖRÖGORSZÁG, SZUPERLIGA
27. FORDULÓ
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS

PAOK–Olympiakosz Pireusz 0–1
AEK Athén–Panathinaikosz 1–1
Panathinaikosz: Nagy Dominik a 60. percben állt be, a 65. percben gólpasszt adott
Az állás: 1. Olympiakosz 69, 2. PAOK 52* (50–24), 3. AEK Athén 52 (43–33), 4. Panathinakosz 45, 5. Arisz 37, 6. OFI Kréta 34