Körkép: Gazdag Dániel tett róla, hogy ne maradjanak gól nélkül légiósaink

K. Zs.K. Zs.
2024.04.08. 10:20
Gazdag Dániel a Nashville elleni győztes gól után (Fotó: Getty Images)
Bár játéklehetőségből bőven jutott a külföldön első vagy másodosztályban futballozó magyar labdarúgóknak, a gólok és gólpasszok rovata a múlt héten nem hemzsegett a striguláktól: a kapuba csak Gazdag Dániel talált be, gólpasszt egyedül ifjabb Dárdai Pál adott.

A kilencvenedik percben győztes gólt szerezni ritka élmény – Gazdag Dánielnek a hétvégén, a Nashville elleni idegenbeli bajnokin megadatott, hogy átélje: mint beszámoltunk róla, a Philadelphia Union magyar légiósa egy szögletnél őrizetlenül maradt a hosszú oldalon, és ezt kihasználva a léc alá fejelt, beállítva a 2–1-es végeredményt. A meccset végigjátszó Gazdagnak ez volt a negyedik gólja az MLS 2024-es idényében, sorozatban harmadszor nyerő csapata egyedüliként őrzi a veretlenségét, és a Keleti főcsoport második helyén áll.

Gazdag 103 mérkőzésen 48 gólt szerzett eddigi MLS-pályafutása során (44-et az alapszakaszban, négyet a playoffban), még három hiányzik neki ahhoz, hogy utolérje a liga legeredményesebb magyar játékosát, Nikolics Nemanját (96/51 – gólok csak az alapszakaszban). Könnyen megeshet azonban, hogy a rekorder hamarosan Sallói Dániel (Sporting KC) lesz, akinek 194 mérkőzésen kereken 50 MLS-gólja van (45 az alapszakaszban, öt a playoffban). Sallói a hétvégén csapatkapitányként volt részese a Portland elleni 3–3-nak, gólt ezúttal nem szerzett.

A német másodosztályban a Hertha fordulatos meccset nyert meg 3–2-re idegenben a Paderborn ellen. A berliniek első gólját ifjabb Dárdai Pál készítette elő, önzetlen passzából Ajmen Barkoknak már csak az üres kapuba kellett gurítania. Dárdainak ez volt a harmadik asszisztja a mostani bajnokságban, mindegyiket az elmúlt két hónapban adta. A Hertha az utóbbi három fordulóban hét pontot szerzett, a hetedik helyen áll, és hat játéknappal a zárás előtt nyolcpontnyira van a feljutásért zajló playoffot érő harmadik helytől.

Ami a topligákban játszó légiósainkat illeti, Szoboszlai Dominik tartja a helyét a Liverpool kezdő tizenegyében, a Sheffield United (3–1) és a Manchester United (2–2) ellen is bő egy órát töltött a pályán. Kerkez Milos (Bournemouth) kedden csereként beállva győzelemnek, szombaton kezdőként vereségnek volt részese.

A német Bundesliga „magyar meccsét” Gulácsi Péter és Willi Orbán végigjátszotta a 4–1-re nyerő Leipzigben, Sallai Roland a 75. percben állt be a Freiburgba, Szalai Attila ezúttal is kispados volt. Schäfer András (Union Berlin) kezdőként bő egy órát játszott a Leverkusen elleni, 1–0-ra elvesztett mérkőzésen.

A francia élvonalban maradásért harcoló Le Havre értékes döntetlent (1–1) játszott Lensban, Loic Nego végig a pályán volt a vendégek soraiban.

ÁPRILIS 1., HÉTFŐ

ANGLIA
Championship
Sunderland–Blackburn Rovers 1–5
Sunderland: Callum Styles végigjátszotta a találkozót.

OLASZORSZÁG
Serie B
Spezia–Ascoli 2–1
Spezia: Nagy Ádám kezdőként végigjátszotta a találkozót, a 32. percben sárga lapot kapott.
Parma–Catanzaro 0–2
Parma: Balogh Botond nem volt a keret tagja.

SVÁJC
Super League
Grasshoppers–Lausanne 0–1
Lausanne: Szalai Gábor végigjátszotta a találkozót.

ÁPRILIS 2., KEDD

ANGLIA
Premier League
Bournemouth–Crystal Palace 1–0
Bournemouth: Kerkez Milos a 64. percben állt be csereként.

Tedzson–Ulszan HD 2–0
Ulszan: Ádám Martin a 66. percben állt be, a 96. percben sárga lapot kapott.

LENGYELORSZÁG
Ekstraklasa
Warta Poznan–Zaglebie 1–1
Warta Poznan: Eppel Márton az 56. percben állt be csereként.

SZERBIA
Szuperliga
Novi Pazar–Topolya 3–4
Topolya: Sós Bence a 81. percben állt be csereként.

TÖRÖKORSZÁG
Süper Lig
Istanbulspor–Rizespor 0–4
Rizespor: Mocsi Attila a 81. percben állt be csereként.

ÁPRILIS 3., SZERDA

GÖRÖGORSZÁG
Szuperliga 2, felsőház
AEL–Levadiakosz 2–2
Levadiakosz: Gróf Dávid végigjátszotta a mérkőzést.

HORVÁTORSZÁG
Horvát Kupa, elődöntő
Hajduk Split–Dinamo Zagreb 0–1
Hajduk Split: Kleinheisler László a 45+4. percben sárga lapot kapott, a 65. percben lecserélték.

SVÁJC
Servette–Lausanne Ouchy 1–2
Servette: Bolla Bendegúz végigjátszotta a mérkőzést.

ÁPRILIS 4., CSÜTÖRTÖK

ANGLIA
Liverpool–Sheffield United 3–1
Liverpool: Szoboszlai Dominik kezdett, a 72. percben lecserélték.

SVÁJC
Lausanne–St. Gallen 3–3
Lausanne: Szalai Gábor nem volt tagja a meccskeretnek.

ÁPRILIS 5., PÉNTEK

Ekstraklasa
Radomiak Radom–Raków 2–1
Raków: Baráth Péter a kispadon nézte végig a találkozót.

NÉMETORSZÁG
2. Bundesliga
Paderborn–Hertha BSC 2–3
Hertha: ifj. Dárdai Pál a 17. percben gólpasszt adott, a 71. percben lecserélték, Dárdai Márton végigjátszotta a mérkőzést, Dárdai Bence nem volt a meccskeret tagja.

ROMÁNIA
Superliga, felsőház
Sepsi OSK–Farul Constanta 1–1
Sepsi: Kecskés Ákost a szünetben lecserélték, Varga Kevint a 60. percben lecserélték, Varga Roland a kispadon nézte végig a találkozót.

ÁPRILIS 6., SZOMBAT

ANGLIA
Luton Town–Bournemouth 2–1
Bournemouth: Kerkez Milos kezdett, a 86. percben lecserélték.
Sunderland–Bristol City 0–0
Sunderland: Callum Styles kispados volt.

AUSZTRIA
Bundesliga, alsóház
Austria Vienna–Austria Lustenau 1–1
Lustenau: Tiefenbach Dániel a 72. percben lépett pályára csereként.
2. liga
Bregenz–Sturm Graz II 3–3
Bregenz: Herbály Tamás kezdett, a szünetben lecserélték.

BELGIUM
Challenger Pro League (II. osztály)
Lommel–Seraing 0–0
Lommel: Vancsa Zalán végigjátszotta a mérkőzést.

CIPRUS
Cyta Championship, felsőház
Omonia–Arisz 3–0
Omonia: Lang Ádám sérült.
AEK Larnaca–Paphosz 3–0
AEK Larnaca: Gyurcsó Ádám kispados volt.

DÉL-KOREA
K League 1
Ulszan HD–Szuvon 3–0
Ulszan: Ádám Martin kezdett, az 58. percben lecserélték.

EGYESÜLT ÁLLAMOK
MLS
Nashville SCPhiladelphia Union 1–2
Philadelphia: Gazdag Dániel kezdett, és a 90. percben győztes gólt szerzett.

FRANCIAORSZÁG
Ligue 1
Lens–Le Havre 1–1
Le Havre: Loic Nego végigjátszotta a mérkőzést.

Ruch Chorzów–Puszcza 0–0
Chorzów: Novothny Soma végigjátszotta a mérkőzést.
Slask Wroclaw–Warta Poznan 2–1
Warta Poznan: Eppel Márton kezdett, a 72. percbeli lecseréléséig volt a pályán.

NÉMETORSZÁG
Bundesliga
Freiburg–RB Leipzig 1–4
Freiburg: Sallai Roland a 75. percben állt be csereként, Szalai Attila kispados volt, nem cserélték be.
RB Leipzig: a kaput Gulácsi Péter védte, és Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést.
Union Berlin–Bayer Leverkusen 0–1
Union Berlin: Schäfer András kezdett, a 63. percben lecserélték.
Hamburger SV–Kaiserslautern 2–1
Hamburg: Németh András kezdő volt, a 76. percben cserélték le

OLASZORSZÁG
Serie B
Südtirol–Parma 0–0
Parma: Balogh Botond nem volt tagja a meccskeretnek.
Spezia–Lecco 1–1
Spezia: Nagy Ádám kezdett, a 83. percben lecserélték.

SVÁJC
Servette–Zürich 0–1
Servette: Bolla Bendegúz a 82. percben állt be csereként.

SZERBIA
Szuperliga
Topolya–Csukaricski 0–0
Topolya: Sós Bence a 85. percben lépett pályára csereként.

Dunaszerdahely–Zólyombrézó 3–1
DAC: Csinger Márk és Vitális Milán kezdő volt és végigjátszotta a mérkőzést, Damir Redzic a 73. percben lépett pályára