A hajrában szerzett góllal nyertek Kerkezék, ikszelt a Spurs

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.04.02. 22:50
Kerkez Milosék nyertek a Crystal Palace ellen (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában a Newcastle United 1–1-es döntetlent játszott az Evertonnal, akárcsak a Wolverhampton a Burnley otthonában. Kerkez Milos csapata, a Bournemouth az egyik cserejátékos góljával múlta felül a Crystal Palace-t, míg a Nottingham Forest remek első félidei teljesítményével fektette két vállra a Fulhamet.

NOTTINGHAM FOREST–FULHAM

A hazaiak már húsz perc alatt kétgólos előnyre tettek szert. Előbb Callum Hudson-Odoi talált a bal alsó sarokba, majd Chris Wood lőtt húsz méterről a jobb alsó sarokba. Marco Silva, a Fulham edzője a játékot és az eredményt látva már a 33. percben hármas cserével próbálta felrázni csapatát, de a Nottingham a félidő vége előtt Morgan Gibbs-White révén harmadszor is betalált (3–0).

A második félidőben sem kellett sokat várni a gólra, bár ezúttal Tosin Adarabioyo, egy Fulham-játékos talált be egy szögletet követően. Több gól már nem született, a Nottingham 3–1-re nyert, és három pontra lépett el a kiesőzónától.

BOURNEMOUTH–CRYSTAL PALACE

Az első félidő egyetlen említésre méltó eseménye egy vendéglesgól volt. A folytatásban a Bournemouthba beállt Kerkez Milos is, de a gólt egy másik cserejátékos, Justin Kluivert szállította, aki ballal a léc alá vágta Antoine Semenyo passzát a 79. percben. Az egész meccsen mindössze kétszer próbálkozó Crystal Palace tehetetlen volt, 1–0 lett a végeredmény.

NEWCASTLE UNITED–EVERTON

A hétvégén drámai, hétgólos meccsen győzelmet ünneplő Newcastle az Everton ellen is hamar előnybe került, miután Aleksander Isak több védőt is kicselezett, majd a bal alsó sarokba helyezte a labdát.

A második félidőben is a hazaiak támadtak, Dan Burn be is talált, de a gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető, míg Isak és Bruno Guimaraes helyzeténél Jordan Pickford hárított. A kihagyott helyzeteket megbosszulta az Everton, a csereként beálló Dominic Calvert-Lewin tizenegyesből egyenlített a 88. percben. Ugyan közel tíz perc hosszabbítás is volt, egyik csapat sem tudott újból betalálni, 1–1 lett a végeredmény.

BURNLEY–WOLVERHAMPTON

A három mérkőzés óta veretlen Burnley szerzett vezetést: Jacob Bruun Larsen lőtt kapásból gyönyörű gólt Dara O’Shea átíveléséből. Az első félidő hosszabbításában egy szabadrúgást követően egyenlített a Wolverhampton: Rayan Ait-Nouri fejelte be Sarabia beadását. Az esetet hosszasan ellenőrizték les gyanúja miatt, de a gól érvényes maradt. A második félidőben a hazaiak több lehetőséget is elhibáztak, így  1–1-gyel zárult a találkozó.

WEST HAM UNITED–TOTTENHAM

A Tottenhamnek csak öt perc kellett a vezető gólhoz, sokpasszos támadás végén Timo Werner tette középre a labdát, Brennan Johnson pedig két méterről nem hibázott. Nem sokkal később a West Ham United is az első, kaput eltaláló lövéséből eredményes volt, Jarrod Bowen szögletéből Kurt Zouma talált be. Michail Antonio a második félidőben kétszer is veszélyeztetett, de mindkétszer Guglielmo Vicario nyerte meg a párharcot. 1–1

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ, keddi mérkőzések
Newcastle United–Everton 1–1 (Isak 15., ill. Calvert-Lewin 88. – 11-esből)
Nottingham Forest–Fulham 3–1 (Hudson-Odoi 9., Wood 19., Gibbs-White 45+3., ill. Adarabioyo 49.)
Bournemouth–Crystal Palace 1–0 (Kluivert 79.)
Burnley–Wolverhampton 1–1 (Bruun Larsen 37., ill. Ait-Nouri 45+3.)
West Ham United–Tottenham Hotspur 1–1 (Zouma 19., ill. B. Johnson 5.)