1. HNL: a 96. percben született meg az eszékiek győztes gólja

K. T. I.K. T. I.
2022.02.19. 16:58
Caktas remek góllal szerezte meg a vezetést a vendégeknek (Fotó: nk-osijek.hr)
Az NK Osijek 96. percben szerzett góllal múlta felül 3–2-re a kiesés elkerüléséért hajtó NK Istra 1961-et a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában. Kleinheisler László 91 percet töltött a pályán az eszékieknél, a helyére beállt Antonio Mance gólja hozta végül a három pontot!

ISTRA 1961:
Lucic – Lisica, J. da Silva, Azaceta, L. Marin – Caseres (Mahmoud, 75.), Perera, Mlinar – Bandé (Ivancic, 68.), Drena Beljo, Miskovic (Kapitanovic, 75.). Vezetőedző: Gonzalo García
NK OSIJEK: Ivusic – Milos, Loncar, Cseberko, Jurcevic – Zaper, Kleinheisler (Mance, 90+1.), Fucak (Hiros, 76.) – Bohar (Brlek, 67.), Caktas (Jugovic, 76.), Mierez (Topcagic, 67.). Vezetőedző: Nenad Bjelica
Gólszerző: Drena Beljo (57.), Azaceta (84.), ill. Caktas (27.), Zaper (40.) Mance (90+6.)

90+7. perc: VÉGE! AZ NK OSIJEK MEGNYERTE A MECCSET!

90+6. perc: MANCE A HAJRÁBAN MEGNYERI A MECCSET AZ ESZÉKNEK?!
Zaper adja be a labdát a 16-os bal oldalától, Mance középen mélységből érkezik és a védőt megelőzve a hálóba továbbítja a pontos centerezést! 2–3

90+5. perc:
Kapitanovic lő az oldalhálóba, miután Ivusic pont elé öklözte a labdát!

90+1. perc:
Kleinheisler meccse is befejeződött, Mance váltja.

90. perc:
Legalább öt perc ráadás következik!

88. perc:
Zaper kap sárga lapot.

84. perc: GÓÓÓÓL! 2–2!
Marin szöglete után Azaceta ugrik a legmagasabbra és bólint a kapu jobb oldalába, csakhogy a VAR-szoba visszanézeti a szituációt, és jó két perc mérlegelés után megadják a találatot.

79. perc:
Cseberkóé a következő sárga lap.

76. perc:
Változtatnak az eszékiek is, Caktas és Fucak helyén Jugovic és Hiros folytatja.

75. perc:
Miskovic és Caseres lejön, beáll Kapitanovic és Mahmoud.

74. perc:
Beljo készíti le lövésre Ivancicnak, Ivusic kezei jelentik a végállomást a labda számára.

70. perc:
Alig hogy beállt a kapuba is találhatna Topcagic, 14 méterről életerős lövést küld a hazai kapura, Lucic nagyot nyújtózva tolja szögletre a labdát.

68. perc: Bandé helyén Ivancic.

67. perc:
Bohar és Mierez le, Brlek és Topcagic be.

57. perc: S OTT A SZÉPÍTÉS!
Lisica centerez balról, Beljo leveszi, az első lövését Ivusic még nagy bravúrral védi, de a kipattanó visszakerül a támadó elé, aki az ötös vonaláról már nem hibázza el a célt! 1–2

56. perc:
Silva is kapott egy sárga lapot.

55. perc: Egészen döbbenetes statisztikai mutató, de az elérhető statisztikai adatok szerint 82 százalékban volt a hazaiaknál a labda a második félidő eddig eltelt részében.

51. perc: Zaperhez jut el egy centerezés a büntetőterületen belülre, az eszéki szélső kapura is tudja fejelni a labdát, Ivusic óriási bravúrral védi a próbálkozást!

50. perc: Mierez kapott sárga lapot.

Nagy elánnal kezdte a második félidőt az Istra, amely szinte végigtámadta az első öt percet a játékrészből.

46. perc:
Elkezdődött a második játékrész!

SZÜNET!

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

44. perc:
Jurcevic kapott sárga lapot.

40. perc: OTT A MÁSODIK! MEGDUPLÁZTA ELŐNYÉT AZ ESZÉKI GÁRDA!
Caktas adta be a labdát szögletből, az ötös előterében óriási a tülekedés, de Zaptas az, aki a leggyorsabban reagálja le a szituációt és öt méterről a kapuba továbbítja a labdát. A menteni igyekvő Marin a gólvonal előterében még ugyan beleér, de ez nem oszt, nem szoroz. 0–2

Az első 30 percben az NK Istra birtokolta többet a labdát (56 százalék), sőt, több gólszerzési kísérlete is akadt a hazai együttesnek, csakhogy öt próbálkozásból egyszer sem céloztak pontosan. Az NK Osijek 4/1-es mutatóval áll, az az egy rögvest gólt is ért...

27. perc: GÓÓÓÓL!
Megszerezte a vezetést az eddig jóval kevésbé veszélyes vendégcsapat! Saját tizenhatosától indul az NK Osijek akciója, Cseberko indítja a nagy sprintet levágó Mierezt, aki a 16-os előterébe érve a balján érkező Caktashoz passzol, utóbbi pedig 14 méterről a bal felsőbe bombázza a labdát! 0–1

24. perc:
Miskovic indult meg a vendégtérfél közepén, a kaputól 18 méterre lőtt, de elvétette a célt.

17. perc:
Itt az első esély az eszékiek előtt! Négy a háromban kontrázhat az NK Osijek, az akció végén Kleinheislerre jön ki a lövés, aki sprintből érkezve lő, de messze eltéveszti a célt.

10. perc:
Újabb hazai lehetőség, Bandé beadása után Drena Beljo tud fejelni jó 10 méterre a kaputól, de a labdája se nem túl erős, se nem pontos.

6. perc: Bandé próbálkozott meg egy lövéssel 18 méterről, jobbról, a labda elkerülte az eszéki kapu jobb oldalát.

1. perc:
Elkezdődött a mérkőzés!

Egy jó kedvű Kleinheisler László a bemelegítésnél (Fotó: nk-osijek.hr)

A horvát bajnokság harmadik helyén álló eszékiek az utolsó előtti, azaz 9. Istra otthonában vendégeskednek.

Az NK Osijek magyar légiósa, Kleinheisler László ismét a kezdőcsapat tagja, a 27 éves labdarúgó ebben az idényben a 18. bajnokiján kap szerepet, eddig két gólt szerzett.