Sopron: örülnek az MLSZ felkérésének, élnek is vele!

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.08.08. 18:35
Hivatalossá vált, hogy a nyártól NB-s labdarúgócsapat nélkül maradó Sopron indíthat felnőttcsapatot a megyei bajnokság első osztályában. Ez a csapat az eddig az utánpótlásképzésre összpontosító SC Sopron lesz – derült ki a klub hivatalos Facebook-oldalának szerdai posztjából.

Mint ismert, a Soproni VSE az utolsó helyen végzett az NB II legutóbbi szezonjában, és mivel a klubot működtető gazdasági társaság nem tudta előteremteni az NB III-as induláshoz való fedezetet, a város első számú csapata oda sem nevezett be. nem tudta előteremteni az NB III-as induláshoz való fedezetet, a város első számú csapata oda sem nevezett be.

Ez azt is jelentette, hogy a közel 600 utánpótláskorú labdarúgót foglalkoztató SC Sopron felnőttcsapat nélkül maradt, ám élt a megnyíló lehetőséggel, és immár saját jogon nevezett egyet a megyei bajnokság 2018–19-es idényére, egyúttal méltányossági kérelmet nyújtott be a Magyar Labdarúgó-szövetségnek, hogy egyből a megyei bajnokság első osztályában indulhasson.

A kérelmet az MLSZ támogatta: felkérte a soproniakat a megyei bajnokság élvonalában való részvételre.

Legfrissebb hírek

Az MLSZ szektorbezárással büntette a Ferencvárost

Labdarúgó NB I
2025.11.20. 10:53

Akár a jövő héten eldőlhet Marco Rossi sorsa – sajtóhír

Magyar válogatott
2025.11.18. 20:38

Csányi Sándor: Egyelőre nem nagyon tudok hibáztatni senkit

Magyar válogatott
2025.11.16. 19:33

Magyar–ír: az MLSZ reagált a Carpathian Brigade üzenetére

Magyar válogatott
2025.11.15. 15:16

Szektorbezárásos büntetést kapott a Diósgyőr

Labdarúgó NB I
2025.11.12. 10:09

Bolla Bendegúz: Egy idő után a tehetség már nem elég, a beletett munka számít

Magyar válogatott
2025.11.11. 12:19

Eltemették Jenei Imrét

Magyar válogatott
2025.11.08. 15:43

Nagy Zsolt: Jó lenne jövőre Messivel mezt cserélni

Magyar válogatott
2025.11.06. 17:41
Ezek is érdekelhetik