B. L. 2020.11.14 16:37 Frissítve: 2020.11.14 18:14

NB III: a 94. percben döntött a Dabas, drámai pontvesztés Óbudán

A labdarúgó NB III 18. fordulójának szombati eredményei egy helyen.

A Paks II ötöt vágott a Körösladány vendégeként (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)



Keleten a Hatvan a második félidőben triplázó Simon Mátyás vezérletével 4–0-ra győzött a Sajóbábony vendégeként, a Kisvárda második csapata pedig hiába volt a 72. percig kétgólos hátrányban, a végjátékban fordított a Tállya ellen (3–2).

A Közép-csoportban a Szeged hiába szerzett hamar vezetést, a Honvéd II néggyel felelt erre, a Paks tartalékcsapata pedig ötig jutott a Körösladány vendégeként (2–5). Az Iváncsa legyűrte a Rákosmentét, a Dabas Stefan Vladul 80. és 94. perces góljainak köszönhetően fordított Hódmezővásárhelyen (1–2), a Kecskemét pedig négyet vágott idegenben a Kozármislenynek.

Nyugaton a Puskás Akadémia kis híján elszórakozta háromgólos előnyét, a III. Kerület viszont meg is tette. Pedig már negyedóra után 3–0 volt az állás, és bár még az első félidőben kapaszkodott a Nagykanizsa, Szalai Vilmos góljával egy óra játék után 4–2-re vezetett a házigazda. A 92. percig. Akkor viszont Major Máté, majd ezt követően rögvest Péntek Adrián is betalált, így 4–4-re végzett az éllovas.

NB III
18. FORDULÓ
KELETI CSOPORT

Salgótarján–Eger 1–2
Balassagyarmat–BVSC 1–0
Cegléd–Putnok 1–0
Kisvárda II–Tállya 3–2
Sajóbábony–Hatvan 0–4
DVTK II–Jászberény 0–1
Tiszakécske–Sényő 3–0 – megállapított eredmény
Tiszaújváros–Füzesgyarmat 3–0 – megállapított eredmény
Tiszafüred–Mezőkövesd II – november 25-re halasztva
Gyöngyös–DVSC II – december 10-re halasztva

 AZ ÁLLÁS
1. Tiszakécske 18 15 1 2 49–13 +36  46
2. Jászberény 18 14 2 2 49–20 +29  44
3. Eger 16 8 5 3 30–13 +17  29
4. Füzesgyarmat 16 9 1 6 30–17 +13  28
5. Sényő 18 8 4 6 35–25 +10  28
6. BVSC 17 8 4 5 33–26 +7  28
7. Kisvárda II 18 7 7 4 26–27 –1  28
8. Tiszaújváros 17 8 3 6 28–22 +6  27
9. Balassagyarmat 17 7 5 5 20–20 0 26
10. Tiszafüred 17 7 3 7 29–27 +2  24
11. DVTK II 18 6 5 7 29–27 +2  23
12. DVSC II 16 6 3 7 23–25 –2  21
13. Cegléd 18 6 3 9 18–24 –6  21
14. Putnok 17 5 4 8 22–30 –8  19
15. Salgótarján 18 5 4 9 24–36 –12  19
16. Tállya 18 4 6 8 21–25 –4  18
17. Hatvan 17 5 2 10 25–34 –9  17
18. Sajóbábony 18 5 2 11 27–52 –25  17
19. Gyöngyös 17 3 4 10 20–46 –26  13
20. Mezőkövesd II 17 2 2 13 19–48 –29  8


KÖZÉP-CSOPORT
Körösladány–Paks II 2–5
Dabas-Gyón–Újpest II 2–1
ESMTK–Majos 2–0
Szekszárd–Monor 1–4
Hódmezővásárhely–FC Dabas 1–2
Vác–Dunaújváros 0–0
Honvéd II–Szegedi VSE 4–1
Kozármisleny–Kecskemét 1–4
Iváncsa–Rákosmente 2–0
Taksony–Ferencváros II – november 18-ra halasztva

 AZ ÁLLÁS
1. Kecskemét 18 13 2 3 48–15 +33  41
2. FC Dabas 18 11 6 1 35–12 +23  39
3. Iváncsa 17 11 5 1 34–13 +21  38
4. FTC II 16 10 4 2 30–11 +19  34
5. ESMTK 18 9 6 3 31–20 +11  33
6. Kozármisleny 18 9 5 4 33–25 +8  32
7. Honvéd II 17 8 4 5 30–25 +5  28
8. Paks II 18 7 5 6 28–26 +2  26
9. Monor 17 7 4 6 29–27 +2  25
10. Dabas-Gyón 18 7 2 9 18–21 –3  23
11. Taksony 17 6 5 6 28–24 +4  23
12. Újpest II 17 5 6 6 28–28 0 21
13. Dunaújváros 18 6 2 10 27–27 0 20
14. Körösladány 17 5 5 7 29–27 +2  20
15. Vác 18 5 5 8 25–29 –4  20
16. Hódmezővásárhely 18 6 12 25–40 –15  18
17. Rákosmente 18 5 3 10 19–29 –10  18
18. Szekszárd 18 4 4 10 16–32 –16  16
19. Szegedi VSE 18 3 2 13 15–47 –32  11
20. Majos 18 3 15 10–60 –50  3


NYUGATI CSOPORT
Puskás Akadémia II–Komárom 3–2
Balatonfüred–Érd 1–1
Veszprém–ZTE II 1–0
Nagyatád–Mosonmagyaróvár 0–5
III. Kerületi TVE–Nagykanizsa 4–4
BKV Előre–Gárdony 3–1
THSE-Szabadkikötő–Pápa 2–2
Sopron–Bicske – november 18-ra halasztva
Lipót–Ménfőcsanak – december 2-ra halasztva
Tatabánya–Fehérvár II – december 2-ra halasztva

 AZ ÁLLÁS
1. III. Kerületi TVE 18 14 3 1 46–10 +36  45
2. Mosonmagyaróvár 18 12 3 3 40–10 +30  39
3. Veszprém 17 9 5 3 28–19 +9  32
4. Lipót 17 9 4 4 39–30 +9  31
5. Nagykanizsa 18 8 4 6 40–29 +11  28
6. Komárom 18 8 3 7 23–24 –1  27
7. Sopron 17 8 2 7 24–29 –5  26
8. Tatabánya 16 8 1 7 25–17 +8  25
9. Fehérvár II 17 7 4 6 23–22 +1  25
10. Bicske 17 7 4 6 24–24 0 25
11. Érd 13 7 3 3 20–11 +9  24
12. BKV Előre 18 5 5 8 24–29 –5  20
13. Gárdony 18 5 5 8 30–38 –8  20
14. Pápa 17 5 4 8 24–29 –5  19
15. Puskás Akadémia II 17 5 4 8 23–29 –6  19
16. Balatonfüred 18 5 4 9 27–35 –8  19
17. ZTE II 18 4 7 7 21–31 –10  19
18. THSE-Szabadkikötő 17 4 3 10 31–42 –11  15
19. Ménfőcsanak 16 3 3 10 18–36 –18  12
20. Nagyatád 17 1 3 13 17–53 –36  6

 

2021.09.13 18:34:39

Labdarúgó NB II NYITRAY ANDRÁS

A KTE Tóth Dániel 75. percben szerzett találatával győzött.

2021.09.15 00:06:00

Labdarúgó NB II VÖRÖS SÁNDOR

A siófokiak gyorsan kétgólos előnybe kerültek, majd a szolnokiak egyenlítettek, ám a csereként pályára lépő Elek Bence a hajrában eldöntötte a három pont sorsát.

2021.09.15 00:15:33

Labdarúgó NB II GELEI JÓZSEF

Az átaludt első félidő után a Csákvár megfordította az állást, mégsem tudta otthon tartani a három pontot az ETO ellen.

2021.09.15 00:28:07

Labdarúgó NB II BERECZ CSABA

Kétszer is egyenlített a Nyíregyháza, de a hajrában a diósgyőriek kerekedtek felül.

2021.09.15 00:49:26

Labdarúgó NB II HORVÁTH GÁBOR

Izgalmas mérkőzésen szerezte meg a három pontot a bakonyi együttes a Békéscsaba ellen.