Botlott az éllovas, kikapott a Loki Szolnokon

2021.02.06. 13:50
A labdarúgó NB II 23. fordulójában a Debreceni VSC 2–1-es vereséget szenvedett a Szolnoki MÁV vendégeként. Ezzel megszakadt a Loki 17 meccses veretlenségi sorozata.
Kikapott a fehér mezes Loki Szolnokon (Fotók: Kiss János/Új Néplap)

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV FC–DEBRECENI VSC 2–1(2–0)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Csonka Bence (Punyi Gyula, Baghy Csaba)
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Csirmaz (Tajti B., 56.), Horgosi, Kovács O., Tamás L., Bárdos – Kónya M., Tisza K., Rokszin – Kurdics (Kotula, 87.), Szabó B. (Lakatos I., 67.).Vezetőedző: Csábi József
DVSC: Gróf – Kinyik, Poór, Szatmári – Bódi, Baráth (Pintér Á., 81.) – Bévárdi (Haris, a szünetben), Dzsudzsák, Ferenczi J. – Tischler (Sós B., a szünetben), Szécsi M.Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Rokszin (26.), Tisza K. (36.), ill. Bódi (56. – 11-esből)
Kiállítva: Csábi (58. – a kispadról)
Csábi József: – Az első félidőben nagyon jó játékot nyújtottunk, akár több góllal is vezethettünk volna, míg a másodikban nagy szívvel futballoztunk. Boldog vagyok, és persze büszke a csapatra, hogy a Loki ellen nyerni tudtunk. Kissé beárnyékolja az, hogy két sárgával elküldtek a kispadról, de inkább nem akarok belemenni, hogy Bognár Gyurinak igaza van-e, vagy sincs.
Kondás Elemér: – Adtunk egy félidőnyi előnyt az ellenfélnek, a csapat teljesítményét nullára értékelem az első játékrészben. A Szolnok fölénk nőtt, így két gólt is tudott szerezni. A folytatásban már csúsztak-másztak a játékosok, és ott voltunk a hazai kapu előtt, de már az első perctől ezt kellett volna csinálni.

Egyáltalán nem lehet mondani, hogy dominált volna az éllovas DVSC a Szolnoki MÁV otthonában. Olyannyira nem, hogy a hazaiak a tizedik percben három ziccert is elhibáztak gyors egymásutánban. Igaz, ezután a másik oldalon Dzsudzsák Balázs szabadrúgása csak centikkel kerülte el a bal felső sarkot. Az első játékrész fele már letelt, amikor a Szolnok Rokszin Ádám megpattanó lövésével megszerezte a vezetést (1–0), de a Loki ettől sem pörgött fel. Tíz perccel később pedig már kettővel vezetett a kék mezes csapat Tisza Kálmán találata után (2–0), ami láthatóan még inkább megfogta a vendégeket, akik a szünetig nem is tudtak helyzetbe kerülni.

Nem is csoda tehát, hogy Kondás Elemér kettőt változtatott a folytatás előtt, ami jót is tett a debrecenieknek. A második félidő elején sokkal agresszívabban játszott a Loki, ami már két helyzetben is megmutatkozott. Végül nem ezekből, hanem Bárdos Bence Dzsudzsák Balázs elleni felesleges szabálytalanságát követően tizenegyesből szépített Bódi Ádám (2–1), ráadásul ezután a hazaiak vezetőedzőjét, Csábi Józsefet kiállította a játékvezető.

A gól viszont nem hozta fel a listavezetőt, elmaradtak a rohamok, egyáltalán nem úgy nézett ki, hogy ebből döntetlen, nemhogy győzelem lesz. Az utolsó fél órában mindössze egy Haris Attila-lövést lehetett feljegyezni a vendégoldalról, így végül ki is kapott a Loki: augusztus 23-a óta először, tehát megszakadt 17 fordulón át tartó veretlenségi sorozata. Mindeközben a Tisza-partján nagy volt az öröm, hiszen ezzel a sikerrel immár tíz bajnoki óta nem kapott ki a szolnoki csapat.

20. Debreceni EAC2241818–43–2512

Dzsudzsák Balázs (balra) nem játszott jól, de egy tizenegyest kiharcolt – épp Bárdos Bence szabálytalansága után

95. perc: VÉGE! A Szolnoki MÁV legyőzte az éllovas DVSC-t! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

92. perc: Ferenczi próbálkozott 25 méterről, de lapos kísérlete négy méterrel mellé ment.

90. perc: Öt perc a ráadás.

87. perc: Kurdics Leventét Kotula Máté váltja.

Nyom a DVSC, azonban nem tud helyzetbe kerülni, de a szolnoki kontrák sem veszélyesek.

81. perc: Bárdos lőtt 12 méterről, Gróf csak kiütni tudta a labdát!

80. perc: Cserélnek a vendégek, Baráth Péter helyett Pintér Ádám a pályán.

80. perc: Kinyik Ákos is besárgult.

77. perc: Haris 27 méterről eleresztett lövését Molnár-Farkas csak ütötte ki.

Bódi Ádám (27) tizenegyesből betalált, de ez a pontszerzéshez nem volt elég

69. perc: Rokszin Ádám visszahúzásért kapott sárgát.

A szépítő gól óta nem tud veszélyeztetni a Loki, kiegyenlített játék folyik a pályán, de természetesen a vendégcsapatnak sürgősebb, hogy ez a helyzet megváltozzon.

67. perc: Változtatás a hazai oldalon, Szabó Balázs helyett Lakatos István állt be.

58. perc: Csábi József piros lapot szeretett volna ezért a faultért, de a reklamálásért őt állította ki a játékvezető második lappal!

58. perc: Haris szabálytalankodott a felezőnél, amiért sárgát kapott.

56. perc: Cserél a Szolnok, Csirmaz István helyére Tajti Balázs állt be.

56. perc: GÓL!Bódi állt oda a büntetőhöz, és higgadtan középre lőtt! 2–1

55. perc: TIZENEGYESHEZ JUT A LOKI! Bárdos lökte fel Dzsudzsákota tizenhatoson belül!

53. perc: Ferenczi szúrta rá 25 méterről, lapos lövése pedig a jobb kapufán csattant!

52. perc: Ferenczi ugratta ki Sóst, aki kissé kiszorított helyzetből, 10 méterről csak a kapusba tudta lőni a labdát!

51: perc: Tisza Kálmánt kellett ápolni, miután belelőtték a labdát, de a középpályás folytatni tudja a játékot.

46. perc: Kettőt cserélt a DVSC a szünetben. Tischler Patrikot Sós Bence, míg Bévárdi Zsombort Haris Attila váltotta.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Molnár-Farkas Tamás (pirosban) az első félidőben nem kapott gólt

Az első félidőben egyáltalán nem találta a fogást a Loki a hazai csapaton. A Szolnok az első helyzetét elpuskázta, de a többit remekül kihasználta, míg a vendég csupán egy Dzsudzsák-szabadrúgással tudta igazán veszélyeztetni.

45+1. perc: Vége az első játékrésznek! Kétgólos hazai vezetéssel vonulhatnak az öltözőbe a csapatok.

45. perc: Csábi Józsefvezetőedző kapott sárga lapot reklamálásért.

40. perc: Bárdos Bence sárgult be, miután odarúgott Bévárdinak.

36. perc: GÓL! MEGDUPLÁZZA AZ ELŐNYÉT A SZOLNOK! Csirmaznagy bedobása után Bódi fejéről továbbcsúszott a labda, ami így Tisza Kálmán elé került, ő pedig 10 méterről a jobb alsóba lőtt! 2–0

34. perc: Tisza lőtt 20 méterről, de eltörte a labdát, így az erőtlenül elpattogott a jobb kapufa mellett.

Bévárdi Zsombor (balra) és Bárdos Bence csatája

A Tisza-gáton összegyűlt 40-50 szurkoló, akiket most elküldenek onnan a rendőrök.

26. perc: GÓL! VEZET A SZOLNOK! Rokszin Ádám lőtt 23 méterről, egy védőn megpattant a labda, így az védhetetlenül a jobb alsó sarokba vágódott! 1–0

24. perc: Szécsit indították a bal oldalon, aki 13 méterről jócskán mellé lőtt.

17.perc: Egy bal oldali debreceni szöglet után Tischler csúsztatott nyolc méterről a hazai kapu fölé.

12. perc: A szabadrúgást Dzsudzsák végezte el 24 méterről, a vendégek szélsője nem sokkal a bal felső fölé tekert!

11. perc: Kovács Olivér kapott sárgát, amiért buktatta Bévárdit.

10. perc:Itt a mérkőzés első helyzete, óriási lehetőségeket puskázott el a Szolnok! Gróf hibázott óriásit, odagurította a labdát Kurdicsnak, aki így 16 méterről lőhetett, de a DVSC kapusa kiütötte a labdát, Rokszin ismételhetett, ám Gróf ezt is védte, majd Szabó Balázs is megpróbált betalálni, azonban fölé pörgetett!

A Szolnok kékben, míg a DVSC fehér szerelésben lép pályára.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

Dzsudzsák Balázs (19) a bemelegítésnél

ELŐZMÉNYEK

A hazaiak nem számíthatnak Szekszárdi Tamásra, aki az előző fordulóban begyűjtötte az ötödik sárga lapját, valamint eltiltás miatt szintén nem lesz ott a csapat házi gólkirálya, Novák Csanád. Műtétét követően Csáki Kálmán, míg sérülésük utánFöldi Marcell és Vólent Roland sincs még bevethető állapotban. A Lokinál szintén öt sárga miatthiányzik majd a védelem tengelyébőlPávkovics Bence, és Kondás Elemér továbbra sem számíthat a 12 gólos Bárány Donátra.

A két csapat tavaly augusztusban a Nagyerdei Stadionban találkozott egymással, akkor az éllovas simán, 3–0-ra tudott nyerni a kék-fehérek ellen. A Lokihonlapja szerinta szombati találkozó lesz a felek 30. egymás elleni összecsapása. Az eddigi 29 meccsből17 debreceni győzelem mellett 5 szolnoki siker született, 7 alkalommal pedig döntetlennel zárult a mérkőzés. A gólkülönbség 54-32 az éllovas javára.

– Azt mondanám, a Lokinak jobb a kerete, mint az NB I-ben volt, nem véletlenül vezetik a bajnokságot kilenc ponttal – felelte az Új Néplap megkeresésére a Szolnoki MÁV középpályása, Tisza Kálmán. – Bátor, agresszív futballra lesz szükségünk, ha meg akarjuk lepni őket, de amúgy azt kell játszanunk, amit tudunk. Elöl Novák Csanád hiányozni fog, a helyén viszont mozgékony játékos juthat így szóhoz, ami még talán az előnyükre is válhat, mivel a Debrecen védősora inkább darabosabb hátvédekből áll. Nyilván motivál, hogy az éllovas ellen lépünk pályára, megmutathatjuk magunkat, és ez vonatkozik az Újpest elleni mérkőzésre is.

– Nem lesz könnyű dolga a Debrecennek a hétvégén, hiszen ellenük akar mindenki bizonyítani –fogalmazott a Hajdú-bihari Naplónak a szolnoki születésű, korábbi 9-szeres válogatottPető Zoltán, aki mindkét csapatban futballozott. – A csapatok teher nélkül játszhatnak velük szemben, mert úgyis a Loki az esélyes, és ez egy pozitív többletet adhat az aktuális ellenfélnek. A DVSC-nek mindenképp előnyös, ha korán vezetést szerez, de ha nem, akkor is az elejétől kezdve nyomnia kell, uralnia a játékot, mert ezzel a végére felőrölheti a másik csapatot. Szerintem a cívisvárosi gárda az esélyesebb, de azért nem annyira lefutott összecsapás ez, mint amennyire sokan gondolják.

A Szolnoki MÁV az előző fordulóban 0–0-t játszott a Budaörs otthonában, míg a DVSC 2–1-re verte a Siófokot.

– A tavaszi szezon első meccsén sajnos nem úgy mentünk bele a párharcokba ahogy kellett volna, az ellenfelünk jóval agresszívabb volt, talán ezért lett döcögősebb a játékunk – nyilatkozta Kondás Elemér, a debreceniek vezetőedzője a klubhonlapjának. Sokkal fegyelmezettebbnek és masszívabbnak kell lennünk a Szolnok ellen, hisz egy rendkívül egységes, veszélyes és szervezett csapattal találkozunk. Pontosan ebben rejlik a sikerük, hogy ilyen harcosan futballoznak. Vezetőedzőjük, Csábi József szövetségi kapitány volt, illetve Egervári Sándor segítőjeként is dolgozott a nemzeti csapatnál, tehát felkészült szakemberről van szó.

– Ritka, hogy három napon belül két olyan csapattal találkozunk, mint a Loki és az Újpest (kedden a lila-fehérekkel mérkőznek meg a Magyar Kupában – a szerk.), de ezek jó alkalmak, hogy megmutassuk magunkat – mondta az Új Néplapnak Csábi József, a Szolnoki MÁV vezetőedzője. – A DVSC toronymagasan vezeti a bajnokságot, ennek a mérkőzésnek is ők az esélyesei. Ennek ellenére természetesen ezúttal sem megyünk ki feltartott kézzel a pályára. Ellenük is stabil, masszív játékot kell nyújtanunk, akkor érhetünk el jó eredményt. Szeretnénk továbbvinni azt, amit ebben a szezonban felépítettünk, még ha ez most különösen nehéz is lesz.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Megtudjuk, hogy mire megy a legtöbb döntetlennel (9) rendelkező, kilenc bajnoki óta veretlen Szolnok a legtöbb győzelmet (15) elkönyvelő, listavezető DVSC ellen.