KVANDUK BENCE 2021.11.24 12:50 Frissítve: 2021.11.24 22:15

Kihasználta a Vasas a Szentlőrinc hibáit

Szervezett védekezésével sokáig ellenállt a Szentlőrinc a Vasasnak az NB II 17. fordulójában, Grumics első félidei öngólja, majd Feczesin fejese azonban megpecsételte a baranyai csapat sorsát a Kozármislenyben rendezett mérkőzésen.

A Vasas pontrúgásai okoztak fejfájást a hazaiaknak (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–VASAS 0–2 (0–1)

Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 400 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Rózsa Dávid, Vörös Dániel)
Szentlőrinc:
Hajagos – Farkas M. (Erdélyi B., 76.), Keresztes B., Hesz, Németh M. – Cenaj (Törőcsik, 85.), Török L. – Harsányi (Hajnal G., 63.), Biben (Maduka, 76.), Szinanovics – Grumics (Bányai, 63.). Vezetőedző: Marián Sluka
Vasas: Jova – Terbe, Szivacski, Szilágyi Z., Silye – Szilágyi Sz. (Kapornai, 71.), Berecz, Hinora (Márkvárt, 80.) – Pekár (Rétyi, 89.), Bobál G. (Feczesin, 71.), Radó (Pátkai, 71.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Grumics (45. – öngól), Feczesin (75.)
Marián Sluka: – Nehéz értékelni egy olyan mérkőzést, amikor kikaptunk, pedig a játék képe alapján nem éreztem különbséget a két csapat között. Különösen az első félidőben. Amit kértem, visszakaptam játékosaimtól, de a rögzített játékhelyzetek levédekezése még nem működik igazán a kellő agresszivitás hiánya miatt.
Kuttor Attila: – Nehéz pályán brusztolós mérkőzést játszottunk, örülünk, hogy sikerült megszerezni a három pontot. Az NB II-ben minden meccs nagy kihívás minden csapat számára.

Nem volt alárendelt szerepben a Szentlőrinc a Vasas ellen, azonban a vendégek így is jóval veszélyesebben játszottak. Az első lövés viszont így is a hazaiaké volt. Harsányi tört be a jobb oldalról, de jobbos lövése nem talált kaput.

Ezt követően találtak rá igazán a saját ritmusukra a fővárosiak, előbb Radó tíz méterről érkező bombájába kellett Hesznek belelépnie, majd Bobál Gergely okozott kellemetlen pillanatokat Hajagosnak. A lőrinci kapus viszont megszerezte a labdát, mielőtt fejelhetett volna az ellenfél csatára.

Amikor már mindenki úgy hitte, hogy gól nélkül zárul az első félidő, a Vasas a jobb oldalvonalnál kapott egy szabadrúgást. Hinora középmagasan érkező labdáját a vetődve menteni igyekvő Grumics a saját kapujába fejelte.

A második félidő egy óriási Vasas helyzettel kezdődött, de Hajagos bravúrral hárított. Azt követően Szinanovicsnak volt két lehetősége az egyenlítésre, végül Feczesin összetörte a hazaiak reményeit.

Vége a találkozónak!

89. perc: Szabadrúgást követően Németh Márk fejelhetett, de centikkel a léc fölött suhant el a labdája.

89. perc: Pekár helyére Rétyi érkezett a Vasasba.

85. perc: Pekár kapott nagyszerű labdát, de Hajagos lábába csőrözte azt hat méterről.

85. perc: Cenaj helyére Törőcsik érkezett a Szentlőrincbe.

84. perc: Bal oldali szabadrúgást most Berecz fejelhetett kapura, de nem talált célt.

82. perc: A jobb oldalról érkezett labdát Pátkai lőtte félfordulatból kapura, de Hajagos védett.

80. perc: Cserél a Vasas. Márkvárt érkezett Hinora helyett.

76. perc: Cserélt kettőt a Szentlőrinc! Erdélyi Botond Farkas helyére, Maduka Biben helyére érkezett.

75. perc: GÓÓÓÓL! Kettővel megy a Vasas! Egy bal oldali szabadrúgást követően Feczsein maradt teljesen egyedül a tizenegyespontnál, és fejelt a jobb felsőbe. 0–2

71. perc: Radó helyén Pátkai, Bobál Gergely helyén Feczesin, Szilágyi Szabolcs helyén Kapornai folytatja a Vasasban.

70. perc: Szilágyi Szabolcs csapott le egy rossz keresztpasszra, de lövése keresztbe elment a lőrinci kapu előtt.

64. perc: Szinanovics vehetett egy labdát át középen, majd Szivacski szorításából fölé lőtt.

63. perc: Cserélt a Szentőrinc. Grumics és Harsányi jött le, Bányai és Hajnal Gergely állt be.

59. perc: Harsányi fejelte a tizenhatos jobb széléről középre a labdát, de Szinanovics félfordulatból fölé lőtt.

52. perc: Grumics birkózott a Vasas tizenhatosán belül a labdáért, de nem ő nyert. Folytatódott a lőrinci roham, végül Biben lőtt távolról, Jova pedig bizonytalankodott, de másodikra megfogta a labdát.

47. perc: Az előrevágott labdát Bobál Gergely vette le Radó elé, aki 12 méterről lőtt, de Hajagos bravúrral védett.

46. perc: Folytatódik a találkozó. Nem változtattak a csapatok a szünetben!

Vége az első félidőnek!

45. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Vasas! Hinora középmagasan beívelt szabadrúgását a menteni akaró Grumics fejelte a saját kapujának bal alsó sarkába. ÖNGÓL. 0–1

42. perc: Radó kapott a jobb oldalon egy hosszú indítást, de beadása az első védőben elakadt.

34. perc: Keresztes Bence kapott sárga lapot.

26. perc: Hinora robbant be középen egy balról érkező labdára, de Hesz menteni tudott előle. A hosszúra érkező szöglet senkinek nem volt jó.

23. perc: Bobál Gergely emelte át az ötös bal sarkánál Hajagoson a labdát, ami így Pekárt találta meg. A támadó visszafejelte Bobál felé a labdát, de addigra Hajagos is visszaért, s lehúzta a csatár feje elől azt.

15. perc: Hesz lába alatt elcsúszott a jobbról érkező beadás, így Radó lőhetett, de a hibázó védő bele tudta vetni magát a lövésbe.

11. perc: Harsányi tört be a jobb oldalról a Vasas tizenhatosára, majd 14 méterről jobbal lőtt, de labdája a hosszú kapufa rossz oldalán suhant át az alapvonal felett.

Terbével is meggyűlt Németh Márkék baja (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

9. perc: Hinora végezhette el a mérkőzés első szögletét, ami éppen csak elsuhant Bobál Gergely lába alatt. Így jöhetett egyből a második szöglet is. Az ismétlésnél Keresztes Bence fejelte ki az ötös rövid oldalára érkező labdát.

4. perc: Hesz mérte el a fellőtt labda ívét, így Pekár vezethette volna egyedül a labdát Hajagosra, de a szentlőrinci védő gyorsan javította hibáját, és visszaszerezte a labdát.

1. perc: Kezdődik a találkozó! A labdát a tiszta fehérben játszó Szentlőrinc indította útjára. A vendégek hagyományos piros-kék csíkos mezükben játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a listavezető Vasas a 12. helyezett Szentlőrinc ellen. Az összecsapást Kozármislenyben rendezik.

2021.12.04 09:41:43

Labdarúgó NB II K. T. I.

A Békéscsaba 75 percet játszott emberelőnyben, háromszor vezetett, mégis pont nélkül távozott Óbudáról!

2021.12.04 18:15:08

Labdarúgó NB II FERENCZ NORBERT

Izgalmas, jó iramú mérkőzésen a második félidei játéka miatt megérdemelt lila-fehér győzelem Kaposváron, a Szentlőrinctől vette el a három pontot.

2021.11.29 15:16:52

Labdarúgó NB II PÓR KÁROLY

Csilus Tamás góljával győztek a szombathelyiek, ezzel a 3. helyre léptek előre a tabellán.

2021.11.27 22:54:52

Labdarúgó NB II F. B., P. Gy.

Hétgólos meccsen verte a Csákvár a Soroksárt • A Kécske Szolnokon szerzett értékes pontot • Négy nyeretlen bajnoki után győzött a Szpari.

2021.11.27 19:36:58

Labdarúgó NB II GAJDÁCS PÁL

Bár mindkét csapat sokat tett azért, hogy begyötörje a győztes gólt, meg kellett elégedniük az egy-egy ponttal.