Betliztek az üldözők, már három pont a Vasas előnye

P. Gy., R. Z.P. Gy., R. Z.
2021.11.24. 12:50
Tovább robog az NB I felé az angyalföldi gárda, a Szentlőrinc sem tudta megállítani őket (Fotó: Loffler Péter)
Újabb hétközi játéknappal folytatódott a labdarúgó NB II küzdelemsorozata. A 17. fordulóban már kora délután pályára lépett a két éllovas: a listavezető Vasas 2–0-ra nyerni tudott Kozármislenyben a Szentlőrinc vendégeként, a második Diósgyőr viszont csak döntetlent játszott Soroksáron. Az esti mérkőzések során szinte minden pályán borult a papírforma. A Haladás hazai pályán kapott ki a Siófoktól, míg a Kecskemét Tiszakécskén szenvedett vereséget kettős emberelőnyben, így egyik csapat sem tudta megelőzni a csak egy pontot szerző Diósgyőrt. A Győr sima győzelmet aratott Óbudán, a Békéscsaba első ízben tudott három pontot szerezni hazai pályán, és már nincs kieső helyen. A Szolnok rossz sorozata Dorogon sem szakadt meg, a Komárom megyei csapat kétgólos győzelmet aratott. A Budaörs–Csákvár, Budafok–Ajka és Szeged–Pécs mérkőzések egyaránt 1–1-es eredménnyel értek véget.

LABDARÚGÓ NB II

17. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–VASAS 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 400 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Rózsa Dávid, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC:
Hajagos – Farkas M., Hesz, Keresztes B., Németh M. (Erdélyi B., 76.) – Cenaj (Törőcsik P., 85.), Szivanovics (Onuigbo, 76.) Biben – Harsányi I. (Hajnal G., 63.), Török L. – Grumics (Bányai, 63.) Vezetőedző: Marián Sluka
VASAS:
Jova – Terbe, Szivacski, Szilágyi Z., Silye – Radó (Pátkai, 70.), Hinora (Márkvárt D., 80.), Berecz (Feczesin, 70.) – Bobál G., Szilágyi Sz. (Kapornai, 70.) – Pekár (Rétyi, 89.) Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző:
Grumics (öngól, 0–1) a 45., Feczesin (0–2) a 75. percben
Marián Sluka:
– Nehéz értékelni egy olyan mérkőzést, amikor kikaptunk, pedig a játék képe alapján nem éreztem különbséget a két csapat között. Különösen az első félidőben. Amit kértem, visszakaptam játékosaimtól, de a rögzített játékhelyzetek levédekezése még nem működik igazán a kellő agresszivitás hiánya miatt.
Kuttor Attila: –
Nehéz pályán brusztolós mérkőzést játszottunk, örülünk, hogy sikerült megszerezni a három pontot. Az NB II-ben minden meccs nagy kihívás minden csapat számára.

SOROKSÁR–DIÓSGYŐRI VTK 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,
Haraszti út, 400 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Varga Gábor, Belicza Bence Péter)
SOROKSÁR: Varga Á. – Ternován, Gengeliczki (Valencsik, 37.), Csontos D., Pászka – Gyömbér G., Hudák – Lőrinczy (Szerető, 81.), Haris (Katona Máté, 72.), Korozmán (Magyari Sz., 81.) – Lovrencsics B. (Kovác, 81.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Diósgyőri VTK: Póser – Hegedűs J., Karan (Zsolnai R., a szünetben), Szatmári Cs. – Eperjesi, Zsemlye (Kocsis D., a szünetben), Molnár G., Oláh B., Bokros Sz. – Könyves (Makrai, 82.), Horváth Z. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Lőrinczy (11-esből, 1–0) a 43., Hegedűs J. (1–1) a 76. percben
Lipcsei Péter:
– A mérkőzés előtt aláírtam volna a döntetlent, de a játék alapján közelebb álltunk a győzelemhez. Az első félidőben voltak lehetőségeink, és a bár a Diósgyőr a második félidőben támadott, kidolgozott helyzetet nem alakított ki. Bosszús vagyok, mert több volt ebben a meccsben a döntetlennél.
Kondás Elemér: – Az első félidőben nagyon sok hibával játszottunk, és figyelnünk kellett a hazaiak kontráira, mert a labdaszerzést követően egyből indították gyors támadóikat. Szünet után váltottunk, jobban is nézett ki a játékunk, sőt a végén nyerhettünk volna. Bármelyik csapatommal jártam korábban a Haraszti úton, mindig nehéz meccseket játszottunk.

BUDAÖRSI SC–AQUITAL FC CSÁKVÁR 1–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budaörs, 200 néző.Vezette: Gaál Ákos (Kiss Balázs, Kulmann Tamás)
BUDAÖRS: Slakta – Tóth K., Gyurácz, Fényes, Pintér D. – Molnár Cs. (Vankó, 82.), Sajbán Miklós, Petneházi, Lengyel – Winkler (Halmai, 74.), Halácsi. Vezetőedző: Gabala Krisztián
CSÁKVÁR: Zelizi – Hosszú, Vaskó, Dulló, Körmendi – Molnár R., Bakos (Koval, 69.), Magyar Zs., Torvund (Kalmár B., 69.) – Takács T., Murai (Bencze, 81.). Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Bakos (0–1) a 28., Molnár Cs. (1–1) a 43. percben
MESTERMÉRLEG:
Gabala Krisztián: – Két nehéz helyzetben lévő csapat élet-halál harcát láthatták a nézők. Mindkettő nyerni akart, és ez meglátszott a helyzetek számában is. A sors igazságtalansága lett volna, ha bármelyik pont nélkül marad. Mára megismertem az NB II mezőnyét, és bátran állítom, sem a Budaörs, sem a Csákvár helyezése nem tükrözi az erőviszonyokat.
Mónos Tamás: – Kemény, agresszív meccset játszottunk a Budaörssel, minden négyzetméterért meg kellett küzdenünk. A mérkőzés képe és a helyzetek alapján talán közelebb álltunk a győzelemhez, bár a mezőnyben többet volt a labda a hazaiaknál.

III. KERÜLETI TVE–WKW ETO FC GYŐR 0–3 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, III. ker. TVE Sporttelep,350 néző. Vezette: Szőts Gergely (Baghy Cs., Máyer G.)
III. KERÜLET: Balázs J. – Bori G., Erdei G., Fejes A., Bekker (Tóth K., 57.) – Szalai V. (Tamási, 57.), Egerszegi – Horváth O. (Behovits, 67.), Schuszter (Sili a szünetben), Barczi D. – Borvető (Köböl, 80.) Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
ETO: Fadgyas – Kovács K., Csonka, Fodor F., Forgács D. – Vernes (Berki, 59.), Bagi I., Toma Gy., Vitális – Bacsa (Priskin, 68.), Óvári (Erdei M., 80.) Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Vernes (11-esből, 0–1) a 3., Bacsa (0–2) a 47., Erdei G. (öngól, 0–3) a 64. percben
Kemenes Szabolcs: – Komolyabb elemzést és gondolkodást igényel, hogy egy pécsi győzelem után három nappal hogy tudtunk ilyen gyengén futballozni. Könnyű falatnak bizonyultunk a Győr számára, talán még előételnek sem voltunk elég jók... Önmagunkat vertük meg.
Klausz László: – Megleptük az ellenfelet azzal, hogy feltoltuk a védekezésünket, így kihúztuk a „méregfogukat”, és a gyors ellentámadások révén sokszor veszélyeztettük a kapujukat. Hiányérzetem csak amiatt van, hogy sok lehetőséget elpuskáztunk; akár több gólt is szerezhettünk volna.

DOROGI FC–SZOLNOKI MÁV FC 2–0 (2–0)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 150 néző. Vezette: Radványi Ádám (Tórh II Vencel, Bertalan Dávid)
DOROG: Mursits – Kárász (Dlusztus, a szünetben), Izing, Keresztes (Nagyházi, a szünetben), Papp M. – Lénárth – Oldal, Szerencsi (Csillag D., a szünetben), Hajdú R. (Pohner, 79.), Szedlár – Szabó L. (Pálinkás, 88.)Vezetőedző: Fenyvesi László
SZOLNOK: Csáki K. – Tóth Bence, Berdó (Sipos Z., a szünetben), Kovács O., Tömösvári, Kurdics (Antal, 88.) – Tisza K., Rokszin, Papp Sz. – Lakatos I. (Tóth L., a szünetben), Földi. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Szabó L. (1–0) a 4., Szabó L. (2–0) a 32. percben
Fenyvesi László: – Nagyon fontos mérkőzést sikerült megnyernünk. A csapat teljesítette az eltervezett taktikát, így magabiztos győzelmet arattunk. Gratulálok csapatom fegyelmezettségéhez és hozzáállásához.
Csábi József: – Sajnos rossz passzban vagyunk, aminek meg kell találnunk az okait. Bár a mérkőzés simának tűnhetett, de nem volt az. Ennél mindenesetre több kell.

BUDAFOKI MTE–FC AJKA 1–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budafoki MTE Sporttelep, 250 néző. Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
BUDAFOK: Horváth A. – Margitics (Szalai D., 43.), Jagodics, Fótyik, Kotula (Kalmár O., 75.) – Filkor (Nándori, 75.), Soltész I. – Zuigeber (László D., 63.), Adorján K., Ihrig-Farkas (Papp M., 63.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger – Tajthy (Görgényi, 70.), Lehoczky, Tóth G. (Stoiacovici, 90.), Csizmadia Z., Gaál B. (Murka, a szünetben, Berzsenyi, 80.) – Szarka Á. (Dragóner, a szünetben). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Dragóner (0–1) az 57., Kovács D. (11-esből, 1–1) a 64. percben
Csizmadia Csaba: – A vereséget ismét elkerültük, de az egy pontokkal nem megyünk sokra, nagyon kellene már egy győzelem a játékosok lelkének. A küzdőszellemre nem lehetett panasz, mentálisan végig erősek voltunk, de támadásban ennél sokkal több kell ahhoz, hogy végre átszakadjon a gát.
Kis Károly: – Az első félidőben szervezetten futballoztunk, a fordulás után pedig a támadójátékunk is feljavult, így megérdemelten szereztünk vezetést. A hazaiak egyenlítő találatát követően is voltak lehetőségeink, hogy megszerezzük a három pontot érő találatot, de összességében igazságos döntetlen született.

SZOMBATHELYI HALADÁS–BFC SIÓFOK 1–2 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely
, Haladás Sportkomplexum, 1016 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Szalai Dániel, Sinkovicz Dániel)
HALADÁS: Rózsa – Kállai K. (Mocsi, 85.), Romic, Devecseri, Bosnjak – Csilus T., Holdampf, Kiss B. (Hegedűs M., 78.), Doktorics (Tóth G., 65.) – Horváth R., Tóth M. (Monori, 65.) Vezetőedző: Németh Szabolcs
SIÓFOK: Szmola – Polényi, Jagodics B., Varjas Z., Deutsch B. – Eördögh, Krausz (Székely A., 78.), Nikházi (Tóth Z., 78.), Balogh B. (Cipf, 65.) – Elek B. (Horváth P., 78.), Szakály D. (Medgyesi, 86.) Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Jagodics B. (öngól, 1–0) a 41., Jagodics B. (1–1) a 60., Deutsch B. (1–2) a 76. percben
Németh Szabolcs: – Rosszul kezdtünk, egy nullás vezetés után kellett volna még szereznünk legalább egy gólt, hogy bebiztosítsuk az előnyünket. A második játékrészben az ellenfél jobban kihasználta lehetőségeit.
Domján Attila: – Az első harminc percben két nagy gólszerzési lehetőségünk is volt. Aztán balszerencsésen kapott gól kissé megzavarta a csapatot, de a szünetben rendeztük sorainkat, így a második játékrészben már többet birtokoltuk a labdát.

TISZAKÉCSKEI LC–KECSKEMÉTI TE 1–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske
, Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Lovas László (Buzás Balázs, Medovarszki János)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Uzoma, Csáki, Farkas A., Farkas N., Oláh G. – Gyurján (Vachtler, 70.), Erdei C. (Csősz R. 84.), Kovács B. – Heffler N. (Végső, 84.), Zádori (Szalay Sz., 90.) Vezetőedző: Visinka Ede
KECSKEMÉT: Kersák – Buna (Katona B., 62.), Gál, Belényesi, Szalai G. – Grünwald (Bartha, 62.), Nagy K., Marsa, Szuhodovszki – Tóth B., Puskás (Tóth D., a szünetben) Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Erdei C. (11-esből, 1–0) a 45. percben
Kiállítva: Csáki (66.), Farkas N. (81.)
Visinka Ede: – Szerettünk volna nyerni és meglepni a Kecskemétet. Az az igazság, hogy a két csapat nem sok meglepetést tud egymásnak okozni. Nagyon jól ismerjük egymást Szabó Istvánnal. Úgy gondolom, hogy volt szerencsénk is, amiért maximálisan megdolgoztunk. Holczer Ádám véleményem szerint 10-es osztályzaton védett. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, mert két ember hátrányban is hősiesen védekeztek. Le a kalappal előttük.
Szabó István: – Az az érzésem, hogy ezen a mérkőzésen egy csapat akart játszani és azok mi voltunk. Óriási fölényben voltunk. Az első félidő bizonyos részeiben és a második félidőben majdnem felbillent a pálya. Nem is emlékszem ilyenre edzői pályafutásom alatt, hogy a csapatom két büntetőt is kihagy. Nagyon fáj ez a vereség, mert nem érdemeltünk azt. Sajnálom, hogy a játékosok rossz döntéseket hoztak a büntetőknél. Ilyen a futball, most már előre kell nézni.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 440 néző. Vezette: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Nagy S. (Fazekas L., 59.), Farkas M., Bora, Sipos G. – Hodonicki, Király P. (Paudits, 79.), Szabó P. (Puskás G., 66.), Horváth P. – Lukács R. (Gránicz, 66.), Pantovics (Zvara, 79.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Szokol, Papucsek, Jánvári, Galambos (Banyoi, 86.) – Márkus A. – Pócsik (Novák Cs., 70.), Sztankó (Csörgő, 70.), Paku, Vass P. (Yasin, 70.) – Zamostny. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Lukács R. (1–0) a 42. percben
Schindler Szabolcs: – Vérszemet kapott a csapat. Győrben már volt ennek előjele, nagyon fegyelmezetten játszottunk. Jól félkészültünk, senkit nem tudok kiemelni, mert csapatként tudtunk működni.
Feczkó Tamás: – Az első félidei játékunk messze elmaradt a várttól, érthetetlenül állok azelőtt, hogy egyszerűen nem tudtuk balról megbontani a csabaiak védelmét. Egy komolyabb lehetőségünk volt egy félidő alatt, ami nagyon kevés. Az pedig, hogy pontrúgásból kaptunk gólt, bosszantó.

SZEGED-CSANÁD GA–PÉCSI MFC 1–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged
, Szent Gellért Fórum, 1100 néző. Vezette: Derdák Marcell (Király Krisztián, Huszár Balázs)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Ódor, Temesvári, Pejovic, Kővári – Simon Á., Kovács M. – Gajdos (Dobos Á., 75.), Horváth K., Kóródi (Gréczi, 61.) – Haruna (Gerrmán, 61.) Vezetőedző: Dragan Vukmir
PÉCSI MFC: Helesfay – Svedjuk, Dávid Z., Preklet, Katona L. – Tölgyesi, Kövesdi – Hegedűs M. (Varga B., 84.), Marques-Airosa (Tihanyi, 67.), Bíró B. (Szabó Z., 78.) – Adamcsek. Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Horváth K. (1–0) a 27., Bíró B. (1–1) a 32. percben
Dragan Vukmir: – Meg kell becsülni az egy pontot, mert az ellenfélnek is volt bőven helyzete, igaz, nekünk talán egy nagyobb kimaradt.
Vas László: – Mindkét csapatnak megvolt a lehetősége arra, hogy megnyerje a meccset. Talán elégedett is lehetnék az egy ponttal, de most egy kicsi hiányérzet van bennem. Ha valamivel több a hit, az önbizalom, akkor bátrabban lejátszhattuk volna azokat a lehetőségeket, amelyekből megszerezhettük volna a győztes gólt.

1. Vasas FC 17 11 3 3 32–12 +20 36
2. Diósgyőri VTK 17 9 6 2 32–17 +15 33
3. Kecskeméti TE 17 9 5 3 25–14 +11 32
4. Szombathelyi Haladás 17 9 4 4 20–11 +9 31
5. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 17 8 5 4 21–11 +10 29
6. ETO FC Győr 17 7 5 5 24–18 +6 26
7. Dorogi FC 17 7 3 7 17–23 –6 24
8. Nyíregyháza Spartacus 17 6 6 5 23–23 0 24