Egy büntetővel gyorsan sokkolta a Szentlőrinc a Haladást

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.10.22. 12:50
Ez volt a tizenegyest megelőző szabálytalanság (Fotók: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a Szentlőrinc magától értetődő könnyedséggel győzte le 2–0-ra a legutóbb az MTK-t felülmúló vendég Szombathelyi Haladást. A zöld-fehérek szinte semmi veszélyt sem jelentettek a hazaiak kapujára.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

SZENTLŐRINC−SZOMBATHELYI HALADÁS 2–0 (1–0)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 300 néző. Vezette:Katona Balázs (Máyer Gábor, Vörös Dániel)
SZENTLŐRINC:
Prokop – Farkas M., Keresztes B., Nagy Zs., Kiss-Szemán (Török L., 75.) – Papp G. (Lénárt, 75.), Németh E., Daróczi (Filipovic, 88.) – Szabó M., Mervó (Grumics, 84.), Rétyi (Csörgő R., 75.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató, Németh M., Bosnjak – Csilus T., Derekas – Csernik (Hursán, 83.), Rácz B. (Nyíri, 83.), Doktorics (Molnár R., 66.) – Borvető (Lencse, 66.). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző: Rétyi (6. – 11-esből), Németh E. (69.)
Jeremiás Gergő:
– A győri döntetlen után éreztük, hogy jó passzban vagyunk, ez érződött is a játékunkon. Látszott, mit szerettünk volna játszani, jó mérkőzésen maximálisan koncentrálva tudtuk begyűjteni a három pontot.
Michal Hipp: – A gyors gól meghatározta a mérkőzés képét, ugyan voltak „félhelyzeteink”, de a Szentlőrinc jól tartotta magát. A második félidőben pontrúgásból ugyan egyenlíthettünk volna, de a hazaiak második gólja után már nem volt kérdés.

Nem mozdította meg különösebben a Szentlőrinc szurkolói vérnyomását a Szombathelyi Haladás vendégjátéka. A hazaiak már a hatodik percben kiharcoltak egy büntetőt, amelyet Rétyi értékesített is, a vezetés tudatában pedig kicsit visszább is állhattak a piros-feketék. Nagy szükségük azonban nem volt rá, mert rengeteg hibával játszottak a vendégek, sokszor eladták a labdát, így újra és újra a lőrinciek rohamozhattak. Prokopnak egy szabadrúgást követő védésen kívül nem is nagyon volt dolga. Igaz, Verpeczig is ritkán jutott el a labda.

20. Dorogi FC1324710–22–1210

Németh bombája megpecsételte a vendégek sorsát (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

A fordulás után sokáig úgy tűnt, marad ez a barátságos hazai 1–0-s siker, mert a Halin nem is igazán látszott, hogy megnyerné a meccset. Tette a dolgát minden játékos, de extrára senki sem volt képes. Németh Erik bombája a 69.percben azonban felébresztette valamelyest a szombathelyieket, akiknek még szépítésre sem futotta az erejükből.

Vége a mérkőzésnek!

90+2. perc: Filipovic még eleresztett egy lövést, de kaput nem talált.

88. perc: Daróczit Filipovic váltotta a Szentlőrincben.

Földre került a Haladás (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

87. perc: A baloldalról tekert egy szabadrúgást Szabó Máté kapura, de Verpecz figyelt.

84. perc: Mervót Grumics váltotta a hazaiaknál.

83. perc: Újabb kettős csere a vendégeknél. Rácz Barnabást Nyíri, Cserniket Hursán váltotta.

80. perc: Lencse lőtt az ötösről messze fölé.

76. perc:Lencse kapott sárga lapot.

75. perc: Hármas csere a hazaiaknál. Kiss-Szemán helyére Török László, Rétyi helyére Csörgő Raul érkezett, Papp G.-t pedig Lénárt váltotta.

Rétyi a mezőnymunkából is bőven kivette a részét (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

69. perc: GÓÓÓÓL! Növelte előnyét a Szentlőrinc! Németh Erik egy lecsorgó labdát 30 méterről, kapásból vágott a kapu jobb oldalába. 2–0

66. perc: Cseréltek a vendégek. Borvető helyét Lencse, Doktoricsét Molnár Rajmund vette át a Haladásban.

63. perc: Papp G. kapott sárgát.

56. perc: Mervó kapott remek labdát a bal oldalról a tizenegyespont környékén, de kapáslövését védte Verpecz.

55. perc: Simut szabadrúgásánál kellett nagyot nyújtóznia Prokopnak.

Mervót végig közelről fogták a vendég védők (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

50. perc: Rétyi tolt egyet befelé, majd a tizenhatos bal sarkáról jobbal célba vette a hosszú felsőt. Nem talált.

46. perc: Folytatódik a találkozó! Nem változtattak a csapatok a szünetben.

Mervónak minden labdáért meg kellet küzdenie (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Vége az első félidőnek!

42. perc: Németh Erik kapott sárga lapot.

36. perc: Szabó Máté ugrott ki, átemelte Verpeczet, de a háló tetejére hullt a labda.

31. perc:Szabó Mátét csak szabálytalanul tudták megállítani nagyjából 18 méterről lőhet szabadrúgást. Kicsit jobbról a rövid oldalt vette célba, de Verpecz nagyot nyújtózva szögletre ütötte a labdát.

Mervó próbálkozott, de ezen a meccsen semmi sem akart igazán sikerülni neki (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

27. perc: A tizenhatos vonalán szabálytalankodott a hazaiak védője, veszélyes helyről jöhet szabadrúgással a Szombathely. Simut a felső kapufát forgácsolta szét.

17. perc: Rácz Barnabás cselezett középen, majd 18-ról lőtt, de nem talált célt.

14. perc: Szabó Máté nagyszerűen tolta be a rosszul hátra adott labdát a védők mögé, Daróczi érte utol leggyorsabban a támadást kapta is, de 16-ról mellé lőtt.

Hamar ünnepelhettek a hazaiak (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

6. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc! Rétyi lassan közelítette meg a labdát, majd jobbal laposan a bal alsóba lőtt.1–0

5. perc: Daróczi ugratta ki nagyszerűen Rétyit. A tizenhatoson belül hátulról szabálytalanul csúszott rá a védője, tizenegyes következik. Simut sárgát is kapott

2. perc: Szabó Máté tüzelt a tizenhatos jobb sarkáról, de elkerülte labdája a rövid felsőt.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A labdát a piros-feketében pályára lépő hazaiak indították útjára. A Szombathely tiszta zöldben játszik.

Az első pillanattól tökéletes állapotban akar lenni a Szentlőrinc (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
Készen áll a kezdésre a Szombathely (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két körben a Nyíregyházát legyőző, majd az ETO-nál ikszelő Szentlőrinc az utóbbi időszakban megtáltosodó, a Barcikát, a Gyirmótot és az MTK-t is két vállra fektető Haladás ellen.