Halmai-duplával győzte le a Soroksár az Ajkát

Patai GergelyPatai Gergely
2022.10.05. 14:50
Megérdemelten nyert a Soroksár az Ajka ellen (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a Soroksár már az első játékrész feléhez érve két góllal vezetett az Ajka ellen, Halmai Ádám négy perc leforgása alatt duplázott. Lipcsei Péter együttese a folytatásban is szervezetten játszott, jól védekezett, s megőrizte 2–0-s előnyét a lefújásig, így megelőzte ellenfelét a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–FC AJKA 2–0 (2–0)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Bana Gergely (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)
SOROKSÁR: Holczer Á. – Ternován, Króner, Valencsik, Csontos – Hudák M., Haris – Halmai Á. (Hajdú R., 78.), Lőrinczy (Köböl, 81.), Lisztes – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Jagodics, Tar, Présinger – Görgényi, Csizmadia Z. (Dragóner F., a szünetben), Vogyicska (Tajthy, 24.), Sejben (Zsolnai R., 61.), Doncsecz (Berzsenyi, 71.) – Gaál B. (Tóth G., 61.).Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző:Halmai Á. (17., 21.)
Lipcsei Péter: – Jó mérkőzést játszottunk, a fiúk hozzáállását is csak dicséret illeti, főleg úgy, hogy vasárnap kikaptunk Tiszakécskén. Jó időben szereztük a gólokat, de vigyáznunk kellett, nehogy elvigyen minket a hév. Kellett a győzelem, és az is, hogy nem kaptunk gólt.
Kis Károly: – Gyengén kezdtük a találkozót. A második félidőre rendeztük a sorokat, s bár olyan nagy lehetőségeink nem voltak, már masszívabban játszottunk. A Soroksár győzelme teljesen megérdemelt.

Ellentétes előjelekkel várhatta a Soroksár és az Ajka az egymás elleni összecsapást, Lipcsei Péter együttese ugyanis az előző öt fordulóban csak egyszer tudott nyerni, míg a vendég zöld-fehérek a legutóbbi öt körben csupán egy vereséget szenvedtek.

Ehhez képest a házigazda kezdett jobban, az ajkaiak nem tudták tartani Lőrinczy Attilát, aki nagy kedvvel futballozott, hol maga vállalkozott lövésre, hol a támadókat hozta ziccerbe. Az első negyedóra végéhez érve Halmai Ádámot szöktette, aki annak rendje és módja szerint kilőtte a hosszú alsót, megszerezve a vezetést a Soroksárnak (1–0). Alig két percre rá Lisztes Krisztián életerős lövését kellett kitornáznia a léc alól Horváth Dánielnek, a szögletből azonban megszületett a második hazai gól, ismét a 21 éves Halmai Ádám volt eredményes – ezúttal fejjel (2–0). A játékrész második felében is fölényben játszottak a fővárosiak, ám az ajkai retesz jól zárt.

A fordulás után változott a játék képe, a vendégek átvették a kezdeményezést, de nem tudták kapuja elé szögezni Lipcsei Péter együttesét. A legközelebb Présinger Ádám szabadrúgásánál járt a gólhoz az Ajka, ám Holczer Ádám nagyot védett, a kipattanót pedig az érkező Tajthy Tamás nem tudta a kapuba kotorni. A Soroksár a látottak alapján megérdemelten győzte le 2–0-ra az Ajkát, ezzel pedig megelőzte riválisát a tabellán.

20. Dorogi FC101368–20–126

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, a Soroksár megérdemelten győzte le 2–0-ra az Ajkát. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Harisszabadrúgását fogta könnyedén Horváth.

Három perc a hosszabbítás.

90. perc:Lovrencsics hagyta el a pályát, Korozmánváltotta.

Nincs már sok hátra, mintha az ajkaiak is beletörődtek volna, hogy pont nélkül térnek haza a fővárosból.

87. perc: Zsolnaikapáslövése egy védőn irányt változtatva pattant szögletre.

81. perc:Újabb hazai változtatás, a gólpasszt adó Lőrinczy helyére Köbölérkezett.

80. perc: Dragónercselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd éles szögből a rövid alsót vette célba, Holczer könnyedén védett.

78. perc:Itt az első soroksári csere, Halmait Hajdúváltotta.

A levegőben a soroksáriak nyerték a párharcokat (Fotó: Földi Imre)

71. perc:Lipcsei Péter még nem cserélt, Kis Károly immár ötöt is, Berzsenyi érkezett Doncsecz helyére.

69. perc: Kovácsis sárga lapot kapott, miután hevesen reklamált a játékvezetőnél.

Ritmust váltottak a vendégek, nagy erőket mozgósítanak a szépítés érdekében.

63. perc: Présingervégezte el a szabadrúgást 18 méterről, Holczer nagyot védett, a kipattanót Tajthyaz oldalhálóba lőtte.

62. perc: Lovrencsicskapott sárga lapot, jó helyről jöhet szabadrúgással az Ajka.

61. perc:Kettős ajkai csere, Sejben és Gaál le, Zsolnai és Tóth be.

58. perc: Jagodicskapott sárga lapot feltartásért.

53. perc:Lőrinczy hozta helyzetbe Harist,aki 17 méterről a bal alsó mellé tekert.

46. perc:A szünetben cserélt az Ajka, Csizmadiát Dragóner váltotta.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Horváth Dánielnek folyamatosan résen kellett lennie az első félidőben (Fotó: Földi Imre)

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő, sokkal jobban játszik, és a szünetben két góllal vezet a házigazda Soroksár az Ajka ellen.

42. perc: Lőrinczyvégezhetett el szabadrúgást 17 méterre a kaputól, a hosszú alsót vette célba, de az ajkaiak legjobbja, Horváth Dániel nagyot védett.

Egyértelmű fölényben játszik a Soroksár, az ajkaiak védekezésre kényszerülnek.

37. perc: Krónernekmutatta fel a játékvezető a sárga lapot.

33. perc: Lovrencsicsvette célba 18 méterről a bal alsót, Horváth azonban leért a lapos lövésre.

29. perc: Kovácsszerzett labdát Lisztestől, majd a tizenhatos előteréből lőtt, de nem talált kaput.

24. perc:Máris cseréltek a vendégek, Vogyicska helyére Tajthy érkezett.

A mindössze 21 éves Halmai Ádám első góljait szerezte az idényben.

21. perc: GÓÓÓL, OTT IS A MÁSODIK! A kicsiben elvégzett szögletet Lisztes tekerte középre, a röviden érkező Halmai pedig Horváthot megelőzve közelről a kapuba fejelt. 2–0!

20. perc: Lisztes lőtt 22 méterről, Horváth szögletre tolta a léc alá tartó labdát.

Az első negyedóra végén szerzett vezetést a Soroksár (Fotó: Földi Imre)

17. perc: GÓÓÓL, VEZET A SOROKSÁR! Lőrinczy szöktette Halmait, aki egy átvétel után, tíz méterről a jobb alsóba lőtt.1–0!

15. perc: Gaál szögletét Csizmadiafejelte kapu mellé.

11. perc:Villant az első sárga lap, Görgényikapta Lisztes buktatásáért.

10. perc: Lovrencsicsléphetett ki Lőrinczy indításával, de Horváth jól jött ki a kapujából, és magához ölelte a labdát.

8. perc: Lőrinczyszögletét Horváth nem tudta kiöklözni, de a gólvonalon álló Gaálnagyot mentett.

7. perc: Lőrinczyszabadrúgása jóval veszélyesebb volt, Horváth nagyot nyújtózkodva tolta szögletre a kapu bal oldalába tartó labdát.

5. perc: Gaáltekert kapura egy szabadrúgást, Holczer könnyedén védett.

Tiszta fehérben a Soroksár, kék mezben és fekete nadrágban a vendégek.

1. perc: Útjára indult a labda a Szamosi Mihály Sporttelepen, az Ajka kezdte a találkozót.

Érkeznek a pályára a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

A házigazda a 10., míg az ajkai együttes a hetedik helyről várja az összecsapást.Legutóbb májusban találkoztak egymással a felek, akkor az Ajka 3–1-es győzelmet aratott a Soroksár otthonában.

„A Soroksár ellen mindig nagy mérkőzéseket játszunk, szerdai riválisunk az egyik legtechnikásabb csapat a mezőnyben – mondta Kis Károly, az Ajka vezetőedzője a találkozó előtt a klubhonlapnak. – A hazaiak keretét jól cselező játékosok alkotják, így nagyon szervezettnek és egységesnek kell lennünk ahhoz, hogy sikeresek legyünk.”

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, mire megy az előző öt fordulóban csak egy meccset megnyerő Soroksár a legutóbbi öt körben mindössze egy vereséget szenvedő Ajka ellen.