Nem tudta feltörni a PMFC a Nyíregyháza védelmét

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2020.12.14. 19:50
Geiger elől többször is menteniük kellett Jánváriéknak (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)
A labdarúgó NB II 21. fordulójának záró mérkőzése arról döntött, hogy a Pécs fellép-e a Debrecen mögé a tabellán. Bár Geigerék mindent megtettek a győzelemért, az nem jött össze nekik a Nyíregyháza ellen, a megszerzett egy pont viszont elég volt ahhoz, hogy a második helyen mehessenek a téli szünetre.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

PÉCSI MFC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 0–0
Pécs,
PMFC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szigetvári Márk (Kis Zoltán, Kiss Balázs).
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona L. – Grabant (Óvári, 60.), Futó, Bartha (Tölgyesi, 68.), Hegedűs M. – Kónya (Adamcsek, 68.), Geiger (Tihanyi, 80.). Vezetőedző: Vas László.
Nyíregyháza: Fejér – Fodor F. (Farkas A., 59.), Papucsek, Jánvári – Svedjuk, Papp M. (Magyar, a szünetben), Végső, Szabó B. (Kalocsai, 81.), Györgyi (Kovács N., 93.) – Ötvös (Hornyák, 59.), Hamed.Vezetőedző: Gálhidi György.
Vas László: – Boldog és büszke vagyok, mert olyan csapatom van, amely nagyon megdolgozik a győzelemért a mérkőzésen és az edzéseken is. Ma sajnos nem jött a gól, amivel megszerezhettük volna a három pontot. A tavasszal majd befelé perdülnek ezek a lövések, amik most mellé mentek.
Gálhidi György: – Boldogok vagyunk, örülünk nagyon! Nagy fegyvertény a pécsiek otthonából elhozni egy pontot. Főleg az első félidőben nem találtuk az ellenszert a játékukra, de ez a döntetlen a szív diadala volt. Nagyon kellett nekünk ez az egy pont a vírus után. Ezt sikerként lehet elkönyvelni, ami erőt ad a folytatáshoz.

Az első tíz percben nem hozott nagy izgalmakat a PMFC és a Nyíregyháza második idei találkozója. Főként mezőnyben küzdöttek a csapatok, lövésig pedig nem jutottak. Negyedóra elteltével viszont a Pécs elkezdte magához ragadni az irányítást. Egyre többet birtokolta a labdát, s több veszélyes helyzetet is ki tudott alakítani. Geiger és Kónya is többször bevehette volna a vendégek kapuját, azonban Fejér és védői mindig hősiesen mentettek. A 30. perc környékén háromszor is megszerezhette volna a vezetést a pécsi támadóduó.

Eközben a Szpari kontrákkal igyekezett megbontani a hazai védelmet, ez viszont csak egyszer sikerült, akkor Hamed közelről fölé bombázott.

A fordulást követően egyre inkább látszott a Nyíregyházán, hogy tökéletes számára a 0–0, a Pécs pedig kissé tanácstalan volt a betömörülő védelem ellen. A 60. percet követően azonban ismét ott volt Hegedűs és Geiger lábában a gól, de benne is maradt. A PMFC ez után a döntetlen után csak magát hibáztathatja a pontvesztésért, mert a vendégek szinte át sem mentek a térfelére a második félidőben. Az is igaz ugyanakkor, hogy nehéz úgy futballozni, hogy az ellenfél csak a védekezésre figyel. Az újonc pécsiek így is a második helyen telelnek!

Ez a helyzet is kimaradt (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

Vége a találkozónak! Megosztoznak a pontokon a csapatok.

90+3. perc: Györgyi helyén Kovács Norbert fejezi be a meccset.

90. perc: Tihanyi a tizenhatos bal sarkától tekert a hosszú felső felé, de lövése elkerülte a kaput.

88. perc: Futó lőtt tizenhat méterről középről, de a rárontó Papucsek blokkolt.

85. perc: Adamcsek kanalazta volna kapura a labdát, de nem ért célt.

81. perc: Kalocsai Szabó Bálintot váltotta a Nyíregyházánál.

80. perc: Közben Tihanyi érkezett a Pécsbe Geiger helyett.

79. perc: Preklet kapott sárgát miután hevesen reklamált egy szögletet követően, mivel páros kézzel lerántotta Jánvári. Vas László vezetőedző is hasonlóan járt.

78. perc: Hegedűs távoli szabadrúgása a sorfalról vágódott le.

68. perc: Kettőt cserélt a Pécs. Adamcsek Kónya, Tölgyesi Bartha helyére érkezett.

67. perc: Bartha távoli lövése kellemetlenül csapódott a jobb alsó felé, de Fejér elérte a labdát.

65. perc: Hegedűs szöglete után Futó lőhetett, de a gyenge lövést a védőknek sikerült menteniük a gólvonalról.

Futó mellett nem volt könnyű dolguk a Nyíregyháza támadóinak (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

63. perc: Geiger fordulásból lőtt hat méterről, de kissé erőtlen volt labdája, így Fejér könnyedén fogta.

62. perc: Hegedűs elé pattant a labda ígéretes helyzetben Futó nagy bedobását követően, de a támadó rosszul találta el a labdát, így méterekkel célt tévesztett.

60. perc: Grabant helyén Óvári folytatja a Pécsben.

59. perc:Farkas Fodor, Hornyák Ötvös helyére érkezett a Nyíregyházába.

56. perc: Továbbra is nyom a Pécs, de nem tudja feltörni a Nyíregyháza védelmét.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A Nyíregyháza változtatott a szünetben, Magyar érkezett Papp Máté helyére. Rögtön veszélyeztetett is a Pécs. Bartha a tizenhatos jobb sarkáról célozta meg a rövid alsót, de Fejér leért az életerős lövésre.

Vége az első félidőnek. A Pécs hiába birtokolta többet a labdát, és alakított ki veszélyes helyzeteket, nem tudta bevenni a Nyíregyháza kapuját.

41. perc: Fejér hibáját követően Geiger és Bartha is próbálkozhatott, de Papucsekék mindkétszer megmentették kapusukat.

33. perc: Gyorsan ismét labdát szerzett a Pécs a Szpari tizenhatosánál, Kónya már Fejért is kicselezte, de Papucsek blokkolta a lövését.

32. perc: Hegedűs baloldali lapos beadását Kónya pörgette mellé öt méterről.

31. perc: Króner húzott el a jobb szélen, beadását Kónya kapásból a hosszú felső felé lőtte, de centikkel célt tévesztett.

30. perc: Geiger kerülhetett volna helyzetbe Hegedűs labdájából, de Fodor szerelni tudta.

26. perc: Gyors kontra végén Svedjuk Hamedhez centerezett, de a támadó már nem tudott kapura fordulni Preklet szorításában.

18. perc: Futó tört be a nyíregyházi tizenhatoson belülre a bal oldalon, centerezése meg is találta Geigert, azonban a pécsi támadó lövését Fejér védte, s Preklet ismétlésére is odaért. A Szpari azonnal kontrázott, de Hamed fölé lőtt közelről.

13. perc: Futó az ötös vonaláig hajította a bedobást, de Ráczék nem tudtak fejelni. A Szpari felszabadítása viszont nem volt jó, így Katona ismét a kapu elé tekerhette a labdát, a beadás azonban kicsit magas lett Prekletnek, aki így nem tudta kapura irányítani azt.

10. perc: Hegedűs Márk érkezett Kónya mögül a tizenhatos bal szélénél, a társ pedig tökéletesen indította is, de a fiatal támadó beadásáról Geiger centikkel lemaradt. Így nem volt dolga a Nyíregyháza kapusának.

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A tiszta fehérben játszó Nyíregyháza indította útjára a labdát.

A Szpari stábja még utoljára átbeszélte a taktikát a meccs előtt (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a csak kevesebb győzelme miatt harmadik helyre szoruló Pécsi MFC a vírus által sújtott, az elmúlt négy fordulóban mindössze egy pontot szerző, így jelenleg 11. Nyíregyháza Spartacus ellen.

Az újonc baranyaiak már egy döntetlennel a második helyre léphetnek előre, a szabolcsiak egy esetleges győzelemmel a kilencedikre ugorhatnak.