A Szpari helyzetei nem értek győzelmet a Szentlőrinc ellen

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2021.03.14. 14:20
Küzdelmes meccset játszott egymással a Nyíregyháza és a Szentlőrinc (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a hétvége előtt 7. Nyíregyháza a 17. helyezett Szentlőrincet fogadta. A találkozó kevés helyzetet hozott, s bár a Szpari közelebb állt a győzelemhez, be kellett érnie az egy ponttal.
LABDARÚGÓ NB II

29. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZENTLŐRINC 0–0
Nyíregyháza,
Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács Imre (Kovács II Gábor, Belicza Bence Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Szokol, Fodor F., Jánvári, Galambos – Paku, Papucsek – Kalocsai (Starosta, 70.), Gresó (Györgyi, 80.), Hamed (Svedjuk, 70.) – Hornyák (Zamostny, 56.). Vezetőedző: Gálhidi György
SZENTLŐRINC:
Hajagos – Molnár R., Dulló, Keresztes, Nagy B. – Harsányi (Sili, 69.), Cenaj (Havas, 83.) – Újvárosi (Hleba, 83.), Frőhlich (Kovács D., 59.), Kapronczai (Törőcsik, a szünetben) – Mervó. Vezetőedző: Marián Sluka
Mestermérleg
Gálhidi György:
– A Szentlőrinc nem engedte, hogy megismételjük a korábbi hetek jó játékát. Ellenfelünk agresszívan letámadott, a játékunkat tördelve futballozott, amire nem találtuk az ellenszert. Így is voltak lehetőségeink, de nem tudtuk feltenni az i-re a pontot. A védekezésért dicséretet érdemelnek a fiúk, a támadójátékunkból egy-két kiemelkedő teljesítmény hiányzott.
Marián Sluka: – Éreztem, hogy a csapatomban megvan a potenciál arra, hogy megfordítsa a rossz sorozatot, ami a pontszerzéssel sikerült. Végre egész mérkőzésen át koncentráltak és szervezettek maradtunk, a második félidőben fel is vettük a Nyíregyháza agresszív stílusát, így egyenlő ellenfelek voltunk.

A remek formában lévő Nyíregyháza Spartacus a kiesés elől menekülő Szentlőrincet fogadta. A csapatok sokáig keresték egymáson a fogást, hol az egyik, hol a másik gárda mutatott be jobb ötperces periódust, de az első félidőben igazán nagy helyzet csak Hornyák Marcell előtt adódott, ám Keresztes Bence a lövés pillanatában menteni tudott.

A Baranya megyeiek védője a második játékrészben is fontos megmozdulásokkal vétette észre magát. Volt is feladata, a hazaiak ugyanis egyre inkább irányították a mérkőzést. A Szpari jó szabadrúgás-kombinációkkal próbálkozott, az egyik után Szokol Zsolt fejesét a gólvonalról tisztázták a vendégek, máskor Fodor Ferenc centikkel maradt le a labdáról, de utóbbinak volt egy lövése is, amit ugyancsak a gólvonal közeléből kellett kirúgnia egy lőrinci játékosnak.

A Spartacus tehát közelebb állt a győzelemhez, de a Szentlőrinc pontszerzését sem lehet érdemtelennek nevezni.

Véget ért a mérkőzés!

3 perc a ráadás.

90. perc: újabb szabadrúgás után Papucsek már sokadszor fejelt, Hajagos fogta a labdát.

87. perc: Györgyi kapott sárga lapot.

87. perc: megint szabadrúgás után alakult ki veszélyes szituáció a szentlőrinci kapu előtt. Hajagos rossz helyre paskolta a labdát, Fodor F. célba vette a kaput 10 méterről, ám a gólvonal közeléből Keresztes tisztázott.

83. perc:Újvárosi helyett Hleba, Cenaj helyett Havas érkezett.

80. perc: Györgyi váltotta Gresót.

79. perc: Cenaj buktatásért kapott sárga lapot.

A Szentlőrinc igyekezett, de nem tudott kibontakozni (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)

A Nyíregyháza mérkőzésein született eddig a legkevesebb gól (51).

70. perc: Kalocsai helyett Starosta érkezett, Hamedet pedig Svedjuk váltotta.

70. perc: a Spartacus ugyanazt a variációt választotta szabadrúgásból, mint nem sokkal korábban. Ezúttal Szokol nem a kapura, hanem kapu elé érkező Fodor F. irányába fejelt. Csapattársa centikkel maradt le a labdáról. nagy helyzet volt.

69. perc: Harsányi helyett Sili érkezett.

68. perc: Fadgyas reklamálásért kapott sárga lapot.

65. perc: jó szabadrúgás-kombinációt mutatott be a Szpari, a labda Szokol irányába pattant, a védő majdnem a kapuba fejelt 7 méterről, ám Molnár R. a gólvonalról tisztázott.

60. perc: Galambos bal oldali beadása jónak tűnt, de Hamednek magas volt a labda, egy védő tisztázta a helyzetet.

59. perc. Frőhlichet Kovács Dávid váltotta.

58. perc: Fodor F. jobb oldali beadása lecsúszott a lábáról, a labda így majdnem a kapuban kötött ki, de Hajagos résen volt.

56. perc: Hornyák helyett Zamostny érkezett.

51. perc: Marián Sluka is kapott egy sárgát.

48. perc:Törőcsik balról a kapu rövid oldalát vette célba, nagy erejű lövését Fadgyas védte, a kipattanót 15 méterről Frőhlich lőtte el, aki a levegőből leérkezve az elé vetődő Papucsek lábára érkezett. A vendégek tizenegyest reklamáltak, helyette szöglettel jöhettek, a játékvezető jól döntött. Kovács Imre a reklamáló szentlőrinci játékosok közül Keresztest sárga lappal büntette.

47. perc: a jó helyzetben kilépő Hornyák el akarta húzni Keresztes mellett a labdát, ami a védő lábáról a kapushoz pattant.

A szünetben Kapronczait váltotta Törőcsik.

Elkezdődött a második játékrész!

Véget ért az első félidő!

45. perc: egy perc a ráadás.

Egyre többet van a labda a Nyíregyházánál és vezetett is néhány szép támadást, de nagy védeni valója még Hajagosnak sem volt.

A Nyíregyháza a tavaszi hét meccsén csupán két gólt kapott, összességében a Pécs után (16) a második legkevesebb találatot kapta a bajnokságban (22).

29. perc: Nagy B. 20 méterről jócskán fölé lőtt egy szabadrúgást.

27. perc: Papucsek még a saját térfelén szerzett labdát, maga indult meg és jól ugratta ki Hornyákot, aki sokat várt a lövéssel, az utolsó pillanatban leszerelte őt Keresztes. A meccs eddigi legnagyobb helyzete volt.

23. perc: az összefejelő Hamedet és Molnár Róbertet is ápolni kellett, utóbbi járt rosszabbul, de egy kötéssel a fején folytatni tudta a játékot. Egyik futballistának sem ment el a harci kedve, ahogy visszatértek, ők ketten ugrottak fel a vendégkapu elé ívelt labdára.

Hol az egyik, hol a másik csapatnál volt többet a labda (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország)

A játék képe egyébként nem sokat változott az utóbbi időben: öt percig a Szentlőrinc irányította a játékot, a következő öt percben a Nyíregyházánál volt többet a labda.

20. perc: a kapura törő Gresóra becsúszott egy védő a 16-oson belül, a hazaiak szerint szabálytalan mozdulattal választotta el a labdától a nyíregyházi támadót.

A csapatok a szakadó esőben egyelőre keresik a másikon a fogást. Hol az egyik, hol a másik fél épít támadást, igazán nagy helyzet egyik oldalon sem volt.

9. perc: vendégszöglet után a rövid felszabadítási kísérlet Frőhlich elé pattant, aki kapásból Fadgyas ölébe ívelt 16 méterről.

A két csapatnak nincs hosszú közös múltja, csupán második alkalommal találkoznak egymással bajnoki mérkőzésen.

3. perc: ígéretesnek tűnő kontrát vezetett a Spartacus, ám Gresó nem tudott a kapu elé üresen érkező Hornyákhoz passzolni, mert Molnár R. szögletre rúgta a labdát.

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

Tavaszra megtáltosodott a Nyíregyháza Spartacus, amely az év első fordulójában még ikszelt a Soroksárral, majd kikapott a Dorogtól, az azt követő öt meccse mindegyikét viszont megnyerte. A Szpari ezzel a sorozattal az Ajka után a második legjobb formában lévő csapat a bajnokságban.

A Spartacus szeptemberben Kaposváron találkozott a Szentlőrinccel, akkor Kondor Kristóf 80. percben szerzett találatára három perccel később válaszolt Papp Máté, majd a hosszabbításban Jánvári Gábor állította be az1–2-es végeredményt.

„Jól teltek a napok, amolyan vegyes felkészüléssel, hiszen melóztunk, és kicsit pihentettük is a játékosokat – mondta aKelet-MagyarországnakGálhidi György, a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője. – Remélem, vasárnapra sikerül ismét frissen pályára küldeni a csapatot. Az esőnek, a hónak nem örülünk, sajnos már hozzászoktunk a sárdagasztáshoz. Ami a Szentlőrincet illeti, igazi meglepetéscsapat, bár most a tabella alsó negyedére csúszott. Az őszi meccsünkön is labdabirtokló, technikás együttes benyomását keltette. Ugyanilyen játékra számítok tőlük, elemeztük a meccseiket. Stabil védekezésből indulnak ki, és sok kreatív támadójuk van. Nem szabad lebecsülni őket, ez a legfontosabb.”

A Szentlőrinc remek őszi zárás után a tavaszt is jól kezdte a Szeged 2–1-es legyőzésével. Azóta csupán egy pontot szereztek a Baranya megyeiek, összességében hat mérkőzés óta nyeretlenek. Legutóbb szerdán léptek pályára, és hazai pályán1–0-ra kikaptakaz Ajkától.

„Egy olyan csapattal találkozunk, amely öt forduló óta veretlen – nyilatkozott Marián Sluka, a Szentlőrinc vezetőedzője klubja hivatalos honlapjának.– A Nyíregyháza remekül végzi az átmeneteket a szervezett, masszív védelméből a támadásaiba, a téli erősítéseiknek köszönhetően pedig még többet javult a támadójátékuk. Nagyon bízom benne, hogy egy ki-ki párharcra fog sor kerülni vasárnap, mindegyik játékos tudja, hogy miben kell javulnia. Ahhoz, hogy ponttal vagy pontokkal távozzunk a Nyíregyháza otthonából, át kell mentenünk azt a mentalitást a teljes mérkőzésre, amit hatvan-hetven percig produkálni szoktunk.”