A Szentlőrinc sem állíthatta meg a száguldó Ajkát

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2021.03.10. 14:20
Fröhlich nem sok teret kap a szervezett ajkai védelemtől (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)
A labdarúgó NB II 24. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a 17. Szentlőrinc a 7. helyezett Ajkát látta vendégül. Bár a hazaiak nagy erőket mozgósítottak a siker érdekében, a kirobbanó formában lévő riválist nem tudták megállítani.

LABDARÚGÓ NB II
A 24. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
SZENTLŐRINC–FC AJKA 0–1 (0–1)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Dolnegó Bálint (Kis Zoltán, Kiss Balázs)
Szentlőrinc: Slakta – Dulló, Keresztes B., Forgács D. – Harsányi, Ujvárosi (Molnár R., 63.), Hleba, Cenaj (Matics, 63.) – Fröhlich (Mervó, 78.), Törőcsik – Sili (Babinszky, 78.). Vezetőedző: Marián Sluka
Ajka: Horváth D. – Kovács N., Heffler T., Tar, Présinger (Csizmadia, 74.) – Kenderes, Szekér – Soltész (Tóth B., 60.), Zsolnai, Tóth G. (Csemer, 74.) – Nagy M. (Rétyi, 60.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Törőcsik (35. – öngól)

Jól kezdett a Szentlőrinc az Ajka ellen, jól játszották be Harsányiék azt a kevés helyet is, amit kaptak a vendégvédőktől. Így pedig Sili többször is veszélyes helyzetben léphetett ki, de igazi gólveszélyt nem jelentettek elmozgásai. A zöld-fehérek viszont a mezőnyben megmutatták, képesek kibillenteni a hazaiakat. A 35. percben viszont mégis kicsit a semmiből szereztek vezetést Törőcsik Péter öngóljával, s mint később kiderült ez a találat három pontot ért az Ajkának.

Pedig leginkább a 60. perctől mindent megtett a Szentlőrinc az egyenlítés érdekében, ráadásul úgy tűnt, Mervó és Matics beállítása változást hozhat a meccsbe. Harsányi előtt pedig ott is volt az esély, hogy egalizáljon, az ötös sarkáról azonbanalécet lőtte szét.

A mérkőzés krónikájához viszont hozzátartozik, hogy bár nagy erőket mozgósítottak a hazaiak, az Ajka végig kontroll alatt tartotta a második játékrészt, s ha Rétyi a 66. percben kicsit rövidebben tolja meg a labdát, akkor beüthette volna az utolsó szeget is a Lőrinc koporsójába.0–1

Vége a mérkőzésnek, győzött az Ajka!

90. perc: Babinszky indult meg Matics kiugratásával, de Heffler rutinosan elvette tőle a labdát.

88. perc: Zsolnai egy lövőcselt követően ballal lőtt tizenöt méterről, a megpattanó labdát pedig Slakta nem tudta elsőre fogni, viszont Dulló felszabadított.

87. perc: Hleba gyűjtött be egy sárga lapot elkésett belépőjével.

84. perc: A Szentlőrinc minden erejét latba vetve rohamoz, de a jól szervezett Ajka védelem tartja magát.

78. perc: Sili helyére Babinszky, Fröhlich helyére Mervó érkezett a Szentlőrincbe.

74. perc: Présinger ésTóth Gergely helyére Csizmadia és Csemer érkezett az Ajkába.

73. perc: Heffler 16 méteres szabadrúgását Slakta fölé ütötte.

68. perc: Az ötös sarkáról a felső kapufát találta el Harsányi egy jobb oldali beadás után.

67. perc: Rétyi kaszálta el az előle felszabadító Forgács lábát, s ezért sárga lapot kapott.

66. perc: Rétyi lépett ki remekül Tóth Barna indításából, de a kirohanó Slakta bele tudott vetődni a lövésébe.

64. perc: Szekér kapott sárga lapot egy kései belépésért.

63. perc: Matics és Molnár Róbert érkezett Cenaj és Ujvárosi helyére a Szentlőrincnél.

60. perc: Soltészhelyére Tóth Barna,Nagy Mihály helyéreRétyi érkezett az Ajkába.

57. perc: Hleba tökéletes ütemben csúszott oda Nagy Mihálynak a tizenhatoson belül. Szögletre mentett.

47. perc: Nagy Mihály indult el a jobb szélen, de a Keresztes melletti csel nem jött be, így a besegítő Forgács fel tudott szabadítani.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

Fröhlich az első játékrészben nem tudta ziccerbe hozni társait (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Vége az első félidőnek!

39. perc: Tóth Gergely Nagy Mihályt indította volna, de a játékvezető úgy látta, a társ lesen kapta a labdát.

35. perc: GÓÓÓÓL! Vezet az Ajka!Egy a jobb kapufához érkező baloldali szögletet Törőcsik Péter csúsztatta Slakta felett a kapu bal oldalába. Öngól! 0–1

30. perc: Soltész maradt egyedül a hazaiak tizenhatosának előterében, de 18 méterről nem talált kaput lapos balos lövése.

Hleba (pirosban) és Tóth Gergely többször is összecsapott a mezőnyben (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

22. perc: Sili lépett ki a baloldalon egy kiugratással, de Horváth Dániel védte az éles szögből érkező lapos lövését.

19. perc: Szekér Slakta kezéből fejelte ki a labdát az ötös vonalán, de ebbe belesérült. A kapus pedig vetődve még kiütötte a labdát a tizenhatoson kívülre. A játékvezető megállította a játékot.

16. perc: Harsányi cselezett befele a jobb szélről, majd húsz méterről középről lőtt, de lapos balosát simán fogta Horváth Dániel.

Keresztes (pirosban) szorosan őrizte végig Zsolnait (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

8. perc: Sili tört be a vendég tizenhatoson belülre, de Tar rutinosan elválasztotta a labdától, majd felszabadított.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát.

Harsányi minden ízületet átmozgatott a lábában (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a meccs. Megtudjuk, hogy mire megy az újonc Szentlőrinc az FC Ajkával, amely sorozatban négy győzelmet aratott.

Az Ajka ismét robbanásra készen várja a kezdést (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)