Zamostny kétszer is egyenlített Kazincbarcikán

2022.10.22. 16:50
Hiába vezetett kétszer is a Kazincbarcika, az újoncnak ezúttal sem jött össze a győzelem (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a Kazincbarcika hazai pályán döntetlenre végzett a Tiszakécskével, a vendégeknek kétszer is sikerült egyenlíteniük.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–TISZAKÉCSKEI LC 2–2 (2–1)
Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Takács Tamás (Sinkovicz Dániel, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA: Megyeri II G. – Szemere, Ur, Lippai T., Székely K. – Nagy J., Hleba (Heil, 76.) – Ádám F. (Horváth M., 87.), Csatári, Kurdics (Laczkó, 65.) – Pálinkás (Szabó B., 87.). Vezetőedző: Varga Attila
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Csáki, Végső, Farkas N. (Farkas A., a szünetben) – Erdei, Pongrácz (Winkler, a szünetben) – Vachtler (Gyurján, 65.), Zamostny, Lovas (Kiss N., a szünetben) – Horváth Z. (Geiger, 72.).Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Hleba (8.), Csatári (28.), ill. Zamostny (19., 86.)
Varga Attila:
– Ez vereséggel felérő döntetlen volt számunkra, hiszen kétszer is vezettünk, és közel álltunk a győzelemhez, de nem tudtuk megőrizni előnyünket. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, az is lett, igaz, a játék meglehetősen hullámzott. Felállt védelemmel, négy perccel a vége előtt nem szabad ilyen gólt kapni, ebben az osztályban a legkisebb hiba is megbosszulja magát.
Visinka Ede:
– Sikerült megmentenünk egy pontot, mert a második félidőben folyamatosan rohantunk az eredmény után. A gyorsan kapott gól zavart idézett elő sorainkban, de össze tudtuk magunkat szedni. Sikeres cseréinknek köszönhetően erőfeszítéseinket siker kísérte, nagyon értékes pontot szereztünk, de el kell ismerni, hogy a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez.

Ötmeccses bajnoki nyeretlenségi sorozatát követően a Tiszakécskei LC ellen szerette volna megszerezni a győzelmet a KolorCity Kazincbarcikai SC. A vendégek sem voltak jó passzban, három nyeretlen meccsel érkeztek az észak-borsodi városba. A hazai együttes viszonylag korán, a 8. percben Hleba átlövéséből szerzett vezetést, erre viszonylag hamar válaszolt a vendégegyüttes, Zamostny a 19. percben egyenlített. A Barcika harcos, akaratos játéka azonban ismét gólt hozott, Csatári fejesével a 28. percben újra a hazaiaknál volt az előny.

A lüktető első félidő után a vendégek nagy erőket mozgósítottak az újabb gól megszerzésére, de fölényük sokáig meddő volt. A második játékrész zömében a hazai csapat kényszerült védekezésre, támadások vezetésére már nem nagyon futotta a Barcikától. A Kécske nagy nyomásának meglett az eredménye, a hajrában Zamostny másodszor is betalált, így döntetlennel zárult a kazincbarcikai bajnoki. 2–2

20. Dorogi FC1324710–22–1210

90+4. perc: Vége, a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90+2. perc: Székely K. jobbról érkező beadása nem talált társat a kapu előtt.

90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.

87. perc: Hazai cserék, Pálinkás helyett Szabó B., Ádám F. helyett Horváth M. folytatja.

86. perc: GÓÓL! Balázs Benjámin adta jobbról középre a labdát, Zamostny pedig 10 méterről a kapu bal alsó sarkába fejelt, 2–2.

78. perc: Ádám F.kapott sárga lapot, visszahúzásért.

76. perc: Hazai csere, Hleba helyett Heil állt be.

75. perc: Egy bal oldali vendégbeadás után Csáki fejelt a bal felső sarok fölé.

Szakállasok egymás ellen (Fotó:  Vajda János/Észak-Magyarország)
Szakállasok egymás ellen (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

74. perc: Zamostny fejesét védte a hazai kapus, a kipattanót Winkler a bal kapufára lőtte.

72. perc: Az utolsó vendégcsere, Horváth Z. ment le Geiger jött be.

66. perc: Laczkó lőtt estében 13 méterről, Halasi kapus pedig védett.

65. perc: Csere mindkét oldalon, a hazaiaknál Kurdics helyett Laczkó, a vendégeknél Vachtler helyett Gyurján a pályán.

58. perc. Horváth Z. kapott sárga lapot, mert felvágta Hlebát.

57. perc: Egy akció végén Vachtler kétszer is lőhetett, elsőre egy védőt talált el, a lepattanót pedig a jobb kapufa mellé küldte.

53. perc: Szemere futott el a jobb oldalon, de beadása lecsúszott, a kapu fölé szállt.

Csatári Gergő testcselekkel próbált túljárni őrzője eszén (Fotó:  Vajda János/Észak-Magyarország)
Csatári Gergő testcselekkel próbált túljárni őrzője eszén (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

48. perc: Csatári
lövését védte a kécskei kapus.

46. perc: Hármat cserélek a vendégek a szünetben, Pongrácz helyett Winkler, Farkas N. helyett Farkas A., Lovas helyett Kiss N. állt be.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés a második félidővel.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

43. perc Lovas kapott sárga lapot miután eltalálta Ádám F. lábát.

41. perc: Szemere futott el a jobb oldalon, beadása után Kurdics lőhetett, akinek a jobb felső sarok felé tartó bombáját a vendég kapus hárította.

39. perc: Kurdics lapos lövését fogta meg Halasi.

A barcikai Ádám Ferenc szereli a bal oldalon előre törő Farkas Norbertet  (Fotó:  Vajda János/Észak-Magyarország)
A barcikai Ádám Ferenc szereli a bal oldalon előre törő Farkas Norbertet  (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

36. perc: Jobb oldali vendégszöglet után Lovas fejesét követően a kapu bal oldala felé tartott a labda, amelyet Nagy J.fejelt vissza a mezőnybe.

35. perc: Vachtler 16 méterről eleresztett, a bal alsó sarokra tartó lövését védte a hazai kapus.

32. perc: Balázs B. kapott sárga lapot.

Az Erdei Carlóval párharcot vívó Csatári Gergő (14) fejelte a barcikaiak második gólját (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)

28. perc: GÓÓÓL! Kurdics adott be balról, a kapuval szemben, a rövid oldalon Csatári érkezett, és négy méterről fejelt a kapu jobb alsó sarkába, 2–1.

25. perc: Pálinkás lapos lövését csípte el vetődveHalasi.

24. perc: Lovas fejéről került a labda Horváth Z.-hez, aki szintén fejelt, a kapu irányába, de Megyeri II. G. megfogta a labdát.

19. perc: GÓÓÓL! Farkas Norbert balról érkező beadása után nem tudott felszabadítani a hazai védelem, a labda a kaputól 13 méterre álló Zamostny elé került, aki a ketrec bal oldalába lőtt, 1–1.

14. perc: Vachtler balról érkező beadásáról maradt le a kapu előtt Horváth Z.

11. perc: Lovas és Nagy J. ütközötta középpályán, a játékvezető utóbbi játékos mozdulatát szabálytalannak látta, és sárga lapot adott a hazai labdarúgónak.

8. perc: GÓÓÓL! Egy jobb oldali hazai szögletnél röviden szabadítottak fel a védők, a labda Hleba elé került, aki balról, 21 méterről a kapu bal alsó sarkába bombázott, 1–0.

7. perc: Kurdics futott be a vendégek büntetőterületére, de túl sokáig kereste a lövési lehetőséget.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a remek rajt után visszaeső Kazincbarcika a szintén középcsapat Tiszakécske ellen.