A hosszabbításban bebiztosította győzelmét a Soroksár

F. E.F. E.
2021.03.10. 14:20
A soroksári védők (fehérben) jól fogták ma a barcikai támadókat (Fotó: Ádám János/ Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 24. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a 18. Kazincbarcika a 9. helyezett Soroksárt látta vendégül. Az első játékrész végén büntetőből szerzett vezetést a vendégegyüttes, majd a mérkőzés utolsó perceiben megduplázta az előnyét. Ezzel a Kazincbarcika továbbra is kieső helyen tanyázik.

LABDARÚGÓ NB II
A 24. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
KAZINCBARCIKAI SC–SOROKSÁR SC 0–2 (0–1)
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Nazsa Tamás (Becséri Gergely, Belicza Bence Péter)
KAZINCBARCIKA:
Horváth L. – Majzik, Szűcs K., Fótyik, Mikló (Farkas A., 72.) – Oldal, Kovács M. (Németh T., 72.), Oltean (Csősz R., a szünetben), Toma – Takács T. (Tóth-Gábor K., 43.), Kovac (Korbély K., a szünetben).Megbízott vezetőedzők: Dzurják József, Koszta Péter és Kriston István
SOROKSÁR: Major – Gárdos (Kópis, 81.), Csontos, Magyari (Tóth D., 65.), Pászka – Derekas, Hudák – Csernik, Erdélyi, Takács Zs.– Ramadan (Ladányi, 86.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Derekas (42. – 11-esből), Ladányi (90+3.)
Kiállítva: Csősz R. (88.)

Az NB II. 24. fordulójából elhalasztott találkozót a Kazincbarcika kezdte jobban, amely ugyanazzal a kezdő tizeneggyel állt fel, mellyel a hétvégén megszerezte első tavaszi győzelmét.

Az első negyedórában a borsodi együttes harcosabban játszott ellenfelénél, több helyzetet dolgozott ki Majzik és Takács T. révén, de gólt nem sikerült szereznie. A Soroksár fokozatosan vette fel a mérkőzés ritmusát, és miután játékba lendültek, akadt dolga a barcikai védőknek és Horváth kapusnak.

Az első játékrész vége előtt Csernik lövését Horváth L. még védeni tudta, a kapu előtt azonbanErdélyit szabálytalanul állította meg a barcikai kapus. A játékvezető a tizenegyespontra mutatott, a megítélt büntetőt Derekas magabiztosan lőtte a kapu közepébe. Ezzel a találattal vonultak le a szünetre a csapatok.

A második félidőben a Kazincbarcika mindent megtett az egyenlítés érdekében, sikerült is bevennie Major kapuját, de les miatt érvénytelen volt a találat. Mindkét csapat edzői cserékkel próbálták frissíteni a sajátjaikat.

A mérkőzés utolsó öt perce paprikásra sikeredett, több sárga lapos figyelmeztetést is kiosztott Nazsa Tamás játékvezető. A 88. percben a piros lap is villant: Csősz Richárd szabálytalanul szerelte a csereként beálló Tóth Dominikot, így rögtön a kiállítás sorsára jutott. A hosszabbításban pedig újabb gólt szerzett a vendégcsapat: az üresen álló barcikai kapuba Ladányi talált be, beállítva a mérkőzés végeredményét.0–2

A pontszerzés helyett a Kazincbarcika újabb vereséget könyvelhet el, így továbbra is kieső helyen áll.

20. Debreceni EAC28512223–55–3216

A Kazincbarcika továbbra is kieső helyen áll a tabellán (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Ladányi vezette zavartalanul az üresen álló hazai kapura a labdát, és nem is hibázott. KAZINCBARCIKA–SOROKSÁR 0–2

Kovacék ezúttal nem tudták bevenni az ellenfél kapuját (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

90+2 perc: Ladányi kapott sárga lapos figyelmeztetést.

90+2. perc: Horváth L. végzett el szabadrúgást a hazai térfél közepén, Korbély K.

90. perc: A játékvezető 4 percet hosszabbít.

89. perc: Horváth L. és Fótyik is sárga lapot kapott reklamálásért.

88. perc: Csősz R. a kiállítás sorsára jutott, miután Tóth D.-t állította meg szabálytalanul. A játékvezető rögtön felmutatta a hazai játékosnak a piros lapot.

87. perc: Erdélyi is sárga lapot kapott.

86. perc: Ismét változtatott Lipcsei Péter: Ramadant Ladányi váltotta.

85. perc: Tóth-Gábor K.-t állította meg Pászka szabálytalanul, amiért a játékvezető felmutatta neki a sárga lapot.

84. perc: Korbély kapott labdát 16 méterre a kaputól, a lövésébe Major beleért. Az érkező Oldal az oldalhálót találta el.

81. perc: Cserélt a Soroksár: Gárdos helyett Kópis lépett pályára.

80. perc: Csősz R. harcolt ki szabadrúgást a hazaiaknak kb 20 méterre a kaputól. A labda mögé Németh T. állt, aki a kapu elé tekert, de Major a tömörülésben a levegőben lehúzta azt.

77. perc: Tóth-Gábor K. kapott labdát kb 16 méterre a kaputól. A középről eleresztett lövését védte Major.

72. perc: Kettős csere a hazai csapatnál: Kovács M és Mikló hagyták el a játékteret, helyükre Németh T. és Farkas A. érkeztek.

70. perc: Mikló szép egyéni megindulást követően Oldalhoz passzolt, aki a középen érkező Tóth-Gábor K.-nak adta tovább a labdát. Oldal ezt követően visszakapta, de a lövése erőtlen volt.

Miklóék (kékben) bár jól kezdték a találkozót, ma pont nélkül maradtak (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

68. perc: Majzik távoli lövése a kapu mellé ment.

65. perc: Cserélt a vendég együttes: Magyarit Tóth D. váltotta.

65. perc: Magyarit szabálytalanul állította meg Szűcs K, ő is sárgát kapott.

64. perc: Reklamálásért kapott sárga lapos figyelmeztetést Magyari.

59. perc: Takács Zs. kapott sárga lapot, miután a soroksári térfél közepén szabálytalanul állította meg a kibontakozó hazai akciót.

57. perc: Ramadan lőtt kapura a tizenhatoson belülről, Horváth L. szögletre tolta a lövést.

53. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak: Toma passzolt Oldalnak, akit a tizenhatos vonalánál szabálytalanul állítottak meg. Toma szabadrúgása elakadt a sorfalban.

46. perc: Kezdetét vette a második játékrész.

A szünetben kettős csere a hazaiaknál: Oltean és Kovac helyett a második félidőben Csősz R. és Korbély K. folytatják.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1.perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Egy perc a hosszabbítás.

43. perc: Kényszerű csere a Kazincbarcikánál: Takács T. helyén Tóth-Gábor K. folytatja a mérkőzést.

42. perc: A megítélt büntetőt Derekas lőtte be a kapu közepébe. KAZINCBARCIKA–SOROKSÁR 0–1

41. perc. Csernik kapura lövését még védte Horváth L., azonban Erdélyit szabálytalanul állította meg a barcikai kapus. A játékvezető büntetőt ítélt.

38. perc: Kovac szabálytalankodott, a megítélt szabadrúgást Pászka lőtte kapura, Horváth L. kiöklözte a labdát.

33. perc: Mikló passzolt Oldalhoz, aki kapura lőtt, Majornak nyújtózkodni kellett a labdáért.

30. perc: Derekas kapott sárga lapot, miután Tomát szabálytalanul állította meg.

29. perc: Az első hazai szögletet Kovács M. végezte el, a vendég védők kirúgták a labdát a kapu elől.

27. perc: Takács T.-t állították meg szabálytalanul, a Kovács M. által elvégzett szabadrúgásból nem alakult ki hazai helyzet.

25. perc: A megítélt szabadrúgást Magyari lőtte kapu fölé.

24. perc: Oltean kapott sárga lapos figyelmeztetést szabálytalan szerelés miatt.

22. perc: Takács T. lőtt távolról kapura, de lövése mellé ment.

19. perc: A mérkőzés első szögletét a Soroksár végezte el, Ramadan beadása nem okozott veszélyt a barcikai kapu előtt.

17 perc: Olteannal szenben szabálytalankodtak, a megítélt szabadrúgást Majzik rúgta a kapu fölé.

14. perc: Magyari lövését védte Horváth L.

7. perc: Mikló szerelte szabálytalanul Cserniket, szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. A labda mögé Pászka állt, lövése megpattant a sorfalon, így Horváth L. könnyedén megkaparintotta a labdát.

5. perc: Takács T. passzát követően Oldal lőtt kapura, de a vendég védőkben elakadt a lövés.

3. perc: Oldal beadását követően a labda Kovac elé került, azonban Majornak sikerült tisztázni.

1. perc: Kazincbarcikai labdaszerzést követően Kovács M. lőtte el a labdát, a lövése kapu mellé ment.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, melyet a tiszta fehérben pályára lépő vendég csapat kezdett. A Kazincbarcika tiszta kék szerelésben a mai mérkőzésen.

A Soroksár (fehérben) kedvezőbb helyzetből várta a mai találkozót (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

Az őszi, soroksári mérkőzésen a borsodiak Szűcs Kornél és Kovac Alan góljainak köszönhetően nyerni tudtak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a meccs. Megtudjuk, hogy mire megy az előző fordulóban első tavaszi győzelmét megszerző Kazincbarcika a kényelmes pozícióban lévő Soroksárral szemben.