A gyirmóti csapatkapitány háromszor vette be a mosonmagyaróváriak kapuját

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.08.21. 17:20
Slakta Balázsnak, a mosonmagyaróváriak kapusának többször is akadt dolga (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 5. fordulójában a játéknap előtt negyedik helyezett Gyirmót a 18. Mosonmagyaróvárt fogadta. A tavasszal még az élvonalban játszót hazaiak győzelme egy percig sem forgott veszélyben.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 31 (2–0)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 1432néző. Vezette:Sipos Tamás (Szalai Dániel, Kovács Gábor)
GYIRMÓT:Hársfalvi–Szegi, Csörgő V., Polgár, Helembai (Nahirnij, 43.) –Nagy P., Vass Á., Hajdú Á. – Pethő (Soltész, 71.), Simon András (Herjeczki, 85.), Medgyes Z. Vezetőedző: Csertői Aurél
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta –Jasarevic (Sajbán Miklós, 66.), Czingráber, Debreceni A., Deák, Horváth K. (Nagy K., a szünetben) – Végh B., Gáncs (Dezamits, 66.), Illés (Múcska, 76.) – Nagy Z., Boros G. (Monori, a szünetben).Vezetőedző: Varga László
Gólszerző
: Nagy P. (5., 13., 74. – a másodikat és a harmadikat 11-esből), ill. Monori (47.)
Csertői Aurél:– A két gyors gól túlságosan megnyugtatott bennünket, visszavettünk a tempóból, igaz, a vendégek is veszélyesen játszottak, és ennek tudható be a szépítésük. Az utolsó gólunk után megnyugodtunk, és úgy érzem, biztosan nyertünk.
Varga László:– Az elmúlt szezonban még két osztály különbség volt a csapatok között, és ha ilyen gyermeteg hibákat nem vétünk, akkor ez alig látszik. Úgy vélem, ha a könnyű szívvel befújt második tizenegyes nincs, akkor akár a döntetlen is meglehetett volna.

Egyértelműen a hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, hiszen Nagy Patrik góljával már az 5. percben vezettek Ugyancsak a gyirmótiak csapatkapitánya volt az, aki a 13. percben tizenegyesből szerzett góllal növelte a sárga mezesek előnyét. A 20. perc környékén aztán Csertői Aurél csapata élt át nehéz pillanatokat, amikor a mosonmagyaróváriak előtt adódtak lehetőségek. Aztán egy időre leült a meccs: a gyirmótiak visszább vettek a tempóból, a vendégek nem tudtak igazán veszélyes támadásokat vezetni.

A második félidőre két helyen is változtatott Varga László, a vendégek vezetőedzője, és ez azonnal eredményt hozott: Monori szépített. Ezt követően jobbára mezőnyjáték zajlott a pályán, majd a 74. percben Sipos játékvezető ismét a büntetőpontra mutatott. Ezúttal is Nagy Patrik vállalta a tizenegyes elvégzését, és ismét magabiztosan értékesítette. A hajrában a vendégek egy újabb szépítő gólért küzdöttek, de ez már nem jött össze nekik.

20. Budafoki MTE5234–11 –7 2

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Két perc a hosszabbítás.

90. perc: Monori hét méterről lövi a labdát kapu fölé.

85. perc: Simont Herjeczki váltja a gyirmótiaknál.

83. perc: Végh Bence veszi célba a gyirmóti kaput távolról: a középre tartó erős lövést Hársfalvi fogja.

76. perc: Múcska érkezik Illés helyére.

74. perc: GÓÓÓL! A tizenhatosra jobbról befutó Szegit rúgja fel hátulról Végh. Az újabb tizenegyest ismét Nagy Patrik értékesíti: a jobb felsőbe lő. Slakta ismét a másik irányra vetődik. 3–1

71. perc: Gyirmóti csere: Soltész váltja Pethőt.

66. perc: Sajbán Miklós Jaserevic helyére, Dezamits Gáncs helyére áll be a vendégeknél.

A vendégeknek sikerült szépíteni a második félidő elején (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

59. perc: Szabó R. sárga lapot kap.

58. perc: Nahirnij erős beadása Nagy Patrikról kapu mellé megy: nem sok híja volt!

Medgyes Zoltán többször is gondot okozott a vendégek védelme számára (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

53. perc: Pethő beadását Simon két védő szorításában fejeli kapura: Slakta véd.

47. perc: GÓÓÓL! Szépít az Óvár! Egy távolról a kapu elé beívelt szabadrúgás után Debreceni fejese kijön a bal kapufáról, a kipattanót Monori négy méterről a kapu közepébe lövi. 2–1.

46. perc: Kettős csere a vendégeknél: Boros helyett Monori, Horváth Kevin helyett pedig Nagy Kevin Zsolt a pályán a folytatásban.

46. perc: Folytatódik a meccs.

A fekete mezben játszó Mosonmagyaróvár idegenben még nem tudott nyerni (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Czingráber kap sárga lapot. Simont kell ápolni a szabálytalansága után.

45+1. perc: A ráadás egy perc. Nagy Z. lép ki egyedül egy kiugratás után, lesen.

43. perc: Helembai helyére Nahirnij érkezik a hazai együttesbe.

43. perc: Medgyes bal alsó felé tartó lövését szögletre üti Slakta.

40. perc: Helembai meghúzódik. Ápolni kell.

38. perc: Medgyes lövését védi Slakta.

A sárgában játszó gyirmótiak a két legutóbbi meccsüket nem tudták megnyerni (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

21. perc: Medgyes visszapassza után Nagy Patrik 14 méterről a felső kapufát találja el.

20. perc: Újabb óvári helyzet: Nagy Z. lövését lábbal védi Hársfalvi.

19. perc: Mosonmagyaróvári helyzet: a jobbról ékező beívelést Nagy Zoárd elől Szegi fejeli szögletre. A szöglet után se szabadul fel a hazai kapu: Szabó Richárd fejeli a labdát kapu mellé egy beadást követően.

Simon András emelkedik a védők fölé (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

17. perc: Medgyest csak üggyel-bajjal tudják szerelni az óvári védők a tizenhatoson belül.

13. perc: GÓÓÓL! A büntetőt is Nagy Patrik lövi. Balra megy a labda, a kapus a másik oldalra vetődik. 2–0.

12. perc: Czingráber szabálytalankodik a tizenhatoson belül Simonnal szemben: büntető!

Nagy Zoárd (feketében) és Szegi Vince csatája (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

5. perc: GÓÓÓL! Rossz az óvári felszabadítás, a labda épp Nagy Patrik elé kerül, aki 20 méterről laposan lő, a labda előbb Véghen, majd Debrecenin is megpattan, és így jut védhetetlenül a bal alsó sarokba. 10.

1. perc: Kezdődik a meccs. Feketében a vendégek, sárgában a hazaiak. A mérkőzést a mosonmagyaróvári együttes kezdi.

A kezdőrúgás előtti pillanatok (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kisalföldi rangadón az előző két fordulóban gólképtelen Gyirmót és a mindössze három ponttal álló újonc Mosonmagyaróvár.