A Budafok vendégjátéka után már nem áll pont nélkül a Gyirmót

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.08.13. 17:20
Döntetlennel ért véget a sárgában játszó Gyirmót második hazai mérkőzése, így Csizmadia Csaba csapata megszerezte az első pontját (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC Győr)
A Gyirmót 1–1-es döntetlent játszott a vendég Budafokkal a labdarúgó NB II 3. fordulójában. Ezzel véget ért a hazaiak vereségszériája, és megszakadt a Budafok győzelmi sorozata.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–BUDAFOKI MTE 11 (00)
GYŐR-GYIRMÓT,
Alcufer Stadion, 726néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Szabó Dániel)
GYIRMÓT: Hársfalvi–Lányi (Kicsun, 71.), Hudák D., Csörgő, Helembai –Kovács Milán, Szőke –Soltész D., Madarász M. (Takács R., 65.), Medgyes Z. (Polgár K., 71.) –Adamcsek (Pethő B., 65.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
BUDAFOK
: Gundel-Takács –Fekete M., Horgosi, Fótyik, Kalmár O. –Németh M. (Csonka A., 54.), Oláh B. –Merényi (Vasvári, 77.), Kocsis B. (Szerető K., 54.), Pintér Á. (Nagy G., 82.) –Kovács Dávid (Horváth O., 77.). Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző
: Soltész D. (51.), ill. Oláh B. (58.)
Csizmadia Csaba.– Érzelmileg is fontos volt ez a mérkőzés, hiszen hat évig voltam Budafokon. Kár, hogy a vezetésünket nem tudtuk megtartani, és az is gond, hogy szöglet után kaptunk gólt.
Erős Gábor:– Voltak olyan periódusai a meccsnek, amikor mi, és voltak olyanok, amikor a Gyirmót jöhetett volna ki győztesen a mérkőzésből, úgyhogy elégedett vagyok az egy ponttal.

A Budafok a Vasas és az Ajka legyőzésével villámrajtot vett: a forduló előtt kapott gól nélkül állt a tabella második helyén. A gyirmótiakviszont két vereséggel kezdték a bajnokságot, az első fordulóban hazai pályán az ETO-tól, a másodikban pedig Soroksáron szenvedtek egygólos vereséget.

A hazaiak a mérkőzés elejétől igyekeztek magasan védekezni, labdát birtokolni. Az első nagyobb helyzetek azonban a vendégek előtt adódtak: Kalmár Olivér veszélyes fejese után nem sokkal Merényi lövése csattant a kapufán. A Gyirmót labdabirtoklási fölénye ezt követőenhelyzetekben sem nagyon mutatkozott meg, a piros-feketék azonban kontrákból ismét veszélyes tudtak lenni, és újra eltalálták a kapufát, ezúttal Oláh Bálint lövése nyomán. Az első félidő végén még Medgyes Zoltán előtt adódott gólszerzési lehetőség, de Gundel-Takács védte a kísérletet.

A második félidőben aztán már jöttek a gólok. Soltész Dominik lapos lövésből szerezte meg a vezetést a Gyirmótnak az 51. percben. Ez a gól volt az első, amit a Budafok ebben a bajnokságban kapott. Hét perccel később sikerült válaszolnia Erős Gábor csapatának, szöglet után Oláh Bálint közelről lőtt a hálóba. A mérkőzés végén is inkább a Csizmadia-csapat játszott támadóbban, ám ha el is jutottak helyzetig a gyirmótiak, Gundel-Takács mindannyiszor védett. 1–1

18. Mosonmagyaróvár331–9–80

90+4. perc: Soltész D. egy csel után éles szögből még egyszer próbára teszi Gundel-Takácsot, a Budafok kapusa azonban ezúttal is hárítja a lövést. Utána a játékvezető lefújja a mérkőzést. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

85. perc: Hudák D. fejel kapura egy bal oldali szöglet után, de Gundel-Takács ezúttal is résen van.

82. perc: Pintér Ádám hagyja el a pályát, Nagy Gergő helyettesíti a továbbiakban.

80. perc: Helembai beadását Gundel-Takács húzza le a magasból.

Gyorsan válaszolt a Budafok a gyirmótiak vezető találatára (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

79. perc: Hudák D. fejese épp Gundel-Takács kezében landol.

77. perc: Két változtatás a vendégeknél is: Merényi helyére Vasvári Zoltánáll be. Horváth Olivér pedig Kovács Dávidot váltja.

72. perc: Csonka A. kap sárga lapot Soltész felrúgásáért.

71. perc: Újabb gyirmóti cserék: Medgyes Z. helyett Polgár Kristóf, Lányi helyén pedig Kicsun Jevhenyij a pályán a folytatásban.

67. perc: Soltész D. beívelt szabadrúgását Lányi elől fejelik szögletre a budafoki védők.

65. perc: Két csere a gyirmótiaknál: Madarász helyére Takács Ronald, Adamcsek helyére pedig Pethő Bence áll be.

63. perc: Kalmár O. lövését blokkolják a gyirmóti védők.

58. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Budafok egy jobb oldali szöglet után. Pintér beívelését követően a középen érkező Oláh B. lövi a labdát a rövid felsőbe.1–1

54. perc: Kettős csere a vendégeknél: Szerető Krisztofer Kocsis Bencét váltja, Csonka András pedig Németh Márió helyett folytatja.

Középen Soltész Dominik, a gyirmótiak gólszerzője (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

51. perc: GÓÓÓL! Soltész Dominik 20 méterről jobbal lövi a bal alsóba a labdát. 1–0

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Csere egyik csapatban sem volt a szünetben.

Medgyes Zoltán és Fekete Máté küzdelme (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC Győr)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Medgyes Z. fordul kapura a tizenhatoson belül, erős és lapos lövését Gundel-Takács fogja.

39. perc: Kovács Dávid 24 méteres szabadrúgása a sorfalat találja el.

Madarász Márl és Merényi Ádám (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

28. perc: Kocsis B. és Merényi játszik össze szépen a bal oldalon, utóbbi lövését blokkolják a védők, de marad a labda a vendégeknél, nem sokkal később pedig Oláh B. találja el a felső kapufát 20 méterről.

23. perc: Egészségügyi szünetet tartanak a csapatok.

A Budafok még nem kapott gólt a bajnokságban (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC Győr)

21. perc: Medgyes Z. tartja meg jól a labdát, és megindul a kapu felé, végül még a lövés előtt sikerül szögletre tisztáznia a vendégek védelmének. A szöglet után Madarász lövése megy el a kapu előtt keresztben.

18. perc: Madarász lövését blokkolják a budafoki védők.

13. perc: Bal oldali gyirmóti szöglet után alakul ki némi kavarodás a budafoki kapu előtt, végül Lányi lövi a labdát kapu fölé közelről.

9. perc: Előbb Kalmár O. fejeli a labdát kapu mellé, aztán nem tudja megtartani a labdát a Gyirmót, és egy villámgyors kontra végén Merényi lövi a labdát balról a felső lécre. Utána Kocsis B. csúsztatja fejjel kapura a labdát, Hársfalvi viszont résen van.

6. perc: Szőke G. beíveléséről lemarad a gyirmóti csapattárs.

1. perc: A mérkőzést a piros-feketében játszó vendégek kezdik. Sárgában a gyirmótiak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Csizmadia Csabával a kispadon két vereséggel nyitó Gyirmót FC Győr az Erős Gábor vezetőedző érkezése óta még százszázalékos, sőt, gólt sem kapó Budafoki MTE ellen.