Szépségdíjas találattal aratott bravúrgyőzelmet a Siófok Gyirmóton

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.04.12. 15:50
A kék mezes siófokiak meglepetésre a Gyirmót fölé kerekedtek (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a forduló előtt 4. helyezett Gyirmót a fordulót megelőzően 12. Siófokot látta vendégül. Az első félidőben két gól esett, mindkettő 11-esből, a második félidőben egy sarkazásból szerzett találat alakított ki az 1–2-es végeredményt.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–BFC SIÓFOK 1–2 (1–1)
Győr-Gyirmót,
Alcufer Stadion, 529néző. Vezette: Takács Tamás (Buzás Balázs, Csatári Tibor)
GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák– Szegi, Hudák, Polgár K., Helembai (Nahirnij, 84.) – Kovács D. (Berki I., 63.), Nagy P., Madarász M. (Hajdú Á., 63.) – Soltész D. (Simon A., 77.), Pethő B., (Erdei M., 84.) Medgyes Z. Vezetőedző: Csertői Aurél
BFC SIÓFOK: Winter – Vágó G., Horváth M., Debreceni Á. – Major G., Varjas Z. (Girsik, 80.), Szakály A., Kerezsi (Volter, 89.), Varga B. – Dénes Cs. (Hegedűs M., 62.), Pataki Z. (Farkas B., 62.).Vezetőedző: Vukmir Dragan
Gólszerző: Soltész D. (44. – 11-esből), ill. Szakály A. (2. – 11-esből), Farkas B. (83.)
Csertői Aurél
: – Védekezésben és támadásban is elmaradtunk attól, amit reméltünk, nagy hibaszázalékkal játszottunk. A Siófok jobb teljesítményt nyújtott.
Dragan Vukmir: – Nagyon jó munkát végzett a csapat. Bravúros győzelmet arattunk, mégpedig megérdemelten, mert a két gól mellett is voltak helyzeteink.

Miután a Siófok elkezdte a meccset, csak néhány másodperc telt el, és máris előnybe került. Hét másodperc futott még csak le az órán, amikor Hudák rúgta meg Dénest a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Szakály értékesítette. A korán kapott gól kissé megfogta Csertői Aurél csapatát, a 15. perctől pedig folyamatosan hol az egyik, hol a másik kapu előtt alakultak ki helyzetek. Mind Winter, mind Rusák állták a sarat. A félidő hajrájában aztán 11-est ítélt a játékvezető a hazaiak javára is, ezt Soltész váltott gólra.

A második félidőben talán kevesebb volt a valóban veszélyes gyirmóti helyzet, miközben a Siófok egyre többet kezdte birtokolni a labdát. Kerezsi kétszer is gólt szerezhetett volna, ám Rusák mindkétszer védett. A 83. percben Major beadása után Farkasszerzett szemfüles gólt: a kapunak háttal állva, sarokkal talált a hálóba. A hátralévő percekben már nem jött össze az egyenlítés a hazai együttesnek, így megtört a gyirmótiak négy mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata. A Siófok a naptári évben másodszor tudott vendégként győzni. 1–2

20. Dorogi FC31691627–44–1727

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Nagy kapott sárga lapot, Girsiket ütközte le a felezővonalnál.

90. perc: Három perc a ráadás a mérkőzés végén.

89. perc: Újabb siófoki csere: Kerezsi helyére Volter áll be.

86. perc: Hajdú Ádám kap sárga lapot.

84. perc: Helembai helyére Najirnij, Pethő helyére pedig Erdei áll be.

83. perc: GÓÓÓL! Az egykori ETO-játékos, Farkas Balázs sarkazza a labdát közelről a kapuba. A gólpassz a jobbról a labdát középre belövő Majoré. 12

80. perc: Varjas Z. helyére Girsikáll be a vendégek csapatába.

78. perc: Sárga lapot kap Helembai, visszarántotta ellenfelét a tizenhatos bal oldalánál.

77. perc: Simonváltja Soltészt.

63. perc: Gyirmóti cserék: Kovács D. és Madarász hagyja el a pályát, Berki és Hajdú állnak be a helyükre.

Medgyes (sárgában) nem jutott sok lehetőséghez a mai találkozón (Fotó: Fehér Ádám/Gyirmót FC)

62. perc: Pataki helyére Farkas, Dénes Cs. helyére pedig Hegedűs áll be.

60. perc: Hudák hibája után Kerezsi kerül helyzetbe, nagyot véd Rusák.

58. perc: Varjas élesen belőtt beadására vetődött rá Rusák.

56. perc: Pataki csúszik rá hátulról Rusákra: sárga lap jár érte.

56. perc: Soltész lövését blokkolják a siófoki védők.

48. perc: Kerezsi lövését védi a gyirmóti kapus.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

A sárgában játszó gyirmótiak a félidő végén tudtak egyenlíteni (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC)

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Két perc a ráadás.

44. perc: GÓÓÓL! Soltész a bal alsóba lövi a tizenegyest. Winter jó irányba vetődik, de nem éri el a labdát. 11

43. perc: Debreceni Ákos kap sárga lapot a büntetőt érő szerelési kísérletéért.

A 9-es mezben játszó gyirmóti Pethő Bence többször is eljutott a vendégek kapujáig (Fotó: Fehér Ádám Gyirmót FC)

43. perc: Pethő esik el a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítél.

39. perc: Varjas lövését védi Rusák.

39. perc: Madarász ugratja ki Medgyest, aki Vágó mellett elesik a tizenhatoson belül. Takács játékvezető szerint ez nem ér büntetőt.

Medgyes Zoltán csapata, a Gyirmót nem került teljesen padlóra az első percekben bekapott gól ellenére sem (Fehér Ádám/Gyirmót FC)

32. perc: Dénes Csanád löki el ártalmatlannak tűnő helyzetben Kovács Dominikot a gyirmóti térfélen. Kézsérülés miatt kell ápolni a hazai játékost.

29. perc: Pataki fejese elmegy a kapu fölött.

28. perc: Kerezsi éles szögből leadott lövését vetődve hárítja Rusák.

17. perc: Jobboldali siófoki beadás után Pataki elől tisztáz fejjel szögletre Hudák. Helyzet a másik oldalon is: Winter védi Szegi lövését.

15. perc: Nagy P. beadását Pethő csúsztatja meg, Winter azonban jól mozdul ki a kapujából, és Madarász elől összeszedi a labdát.

2. perc: GÓÓÓL! Szakály A. a jobb alsóba lövi a büntetőt, Rusák a másik oldalra vetődik. 01

1. perc: Alig hét másodperc után büntetőt ítél a játékvezető a Siófok javára, miutánHudák rúgja meg Dénest a tizenhatoson belül.

1. perc: A kékben játszó vendégek kezdik a mérkőzést, sárgában a hazai csapat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy bajnoki óta veretlen Gyirmót otthonában az előző meccsén a Kazincbarcikát legyőző Siófok.