NB II: gondban a Csákvár, 11 játékossal készültek a Nyíregyháza ellen

T. N.T. N.
Vágólapra másolva!
2020.09.16. 09:00
null
Egyelőre az is bizonytalan, hogy Visinka Ede mikor szabadulhat a karanténból (Fotó: Dömötör Csaba)
Jelenleg csak tizenegy labdarúgó alkotja az Aqvital FC Csákvár keretét, amely utánpótláskorú játékosokkal egészülhet ki, a vezetőedző Visinka Ede pedig karanténban marad.

 

Jelentős hátránnyal várja a Nyíregyháza elleni idegenbeli bajnokit az Aqvital FC Csákvár a másodosztályban. A vasárnapi, Dorogi FC elleni mérkőzés elmaradt, mert korábban nyolc személynél is pozitív eredménnyel zárult a koronavírusteszt. Időközben az előírásnak megfelelően az érintetteknek már két-két negatív tesztjük van, kivétel Visinka Ede vezetőedző, aki folyamatosan rossz közérzetre, időnként hőemelkedésre és olykor bőrirritációra panaszkodott, de a napokban szintén negatív teszteredményt produkált.

Mivel a keret koronavírusos fertőzésben nem érintett része elkezdhette az edzéseket, a vezetőedzőt Berndt András helyettesítette, és szerdán a Spartacus ellen is a másodedző felel az eredményességért. Egyelőre ugyanis bizonytalan, Visinka Ede mikor szabadulhat a karanténból. Hasonló a helyzet a vírust elkapó, de már felgyógyult játékosok esetében, sportorvosi engedélyüket ugyanis bevonták, s előreláthatólag csak egy hónap múlva térhetnek vissza.

A nehézségek miatt a keretet jelenleg tizenegy labdarúgó alkotja, közülük hatan húsz évnél fiatalabbak, s az elmúlt napokban csupán négy gyakorlással készülhettek a Nyíregyháza elleni mérkőzésre. A klub öt utánpótláskorú labdarúgót mozgósított, de kedd kora este még kétséges volt, megérkezik-e a negatív teszteredményük, illetve hogy elkészül-e felnőttjáték-engedélyük. Megoldást jelenthetett volna a Puskás Akadémiával kötött kooperációs szerződés, de az élvonalban szereplő együttes keretét is a vírus befolyásolja, így ezúttal egyetlen játékost sem irányítottak át az NB II-es fiókcsapathoz.

NB II
9. FORDULÓ – ÉLŐ EREDMÉNYKÖVETŐ
16.00:
Soroksár SC–Szombathelyi Haladás– élőben az NSO-n!
16.00:Dorogi FC–Szentlőrinc– élőben az NSO-n!
16.00:Debreceni EAC–Kolorcity Kazincbarcika SC– élőben az NSO-n!
16.30:Kaposvári Rákóczi FC–Debreceni VSC (Tv:M4 Sport)– élőben az NSO-n!
19.00:Pécsi MFC–Budaörs– élőben az NSO-n!
19.00:FC Ajka–BFC Siófok– élőben az NSO-n!
19.00:Vasas FC–Szolnoki MÁV FC– élőben az NSO-n!
19.00:Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Gyirmót FC Győr– élőben az NSO-n!
19.00:WKW ETO FC Győr–Békéscsaba 1912 Előre– élőben az NSO-n!
19.00:Nyíregyháza Spartacus FC–Aqvital FC Csákvár– élőben az NSO-n!

Legfrissebb hírek

Győrből igazolt válogatott védőt a Nyíregyháza

Labdarúgó NB I
2025.09.02. 21:17

A csereként beálló Benbuali góljával megverte az ETO odahaza a Nyíregyházát

Labdarúgó NB I
2025.08.31. 19:23

Hajrágóllal nyert a Csákvár az Ajka ellen

Labdarúgó NB II
2025.08.31. 18:50

Négy meccsre tiltották el a brutálisan szabálytalankodó csákvári játékost

Labdarúgó NB II
2025.08.27. 10:24

A Nyíregyháza két játékosa is súlyosan megsérült

Labdarúgó NB I
2025.08.25. 17:52

„Nem állt szándékomban sérülést okozni Szabó Alexnek” – elnézést kért a brutális belépője után kiállított csákvári játékos

Labdarúgó NB II
2025.08.25. 14:28

Újra élen a Honvéd, kikapott a KTE, már nem nyeretlen a Videoton – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2025.08.24. 20:54

A Honvéd nyerte a rangadót, és az élre állt

Labdarúgó NB II
2025.08.24. 19:35
Ezek is érdekelhetik