Pintér bombagóljával emberhátrányban mentett pontot Győrben a Haladás

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.09.24. 19:35
Bumba a mérkőzés elején ugyan betalált büntetőből, de a meccs hajrájában a lábában maradt a győztes gól (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a listavezető ETO a játéknap előtt 13. Haladást fogadta. A Bosnjak kiállítása miatt szinte az egész meccset emberhátrányban játszó vendégeknek a második félidőben sikerült egyenlíteniük.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1 (1–0)
Győr,
ETO Park. 1654néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Aradi József, Kovács Gábor)
ETO: Ruisz– Vera, Szépe J., Keresztes K., Csontos D. (Vianna, a szünetben) – Vingler (Riquelme, 57.), Anton (Tóth R., 89.), Bumba – Diarra (Lacza A., 57.), Huszár M. (Kröhn, 60.), Skvarka.Vezetőedző: Antonio Munoz
HALADÁS: Pálfi D. – Nyíri V. (Beronja, 90.), Jagodics M., Csonka B., Bosnjak, Doktorics – Simut (Horváth R., a szünetben), Zvekanov, Csernik (Szakály A., 77.), Rácz B. (Mohos, 68.) – Pintér A. (Kelemen, 68.).Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző:
Bumba (7. –11-esből), ill. Pintér A. (49.)
Kiállítva: Riquelme (82.), ill. Bosnjak (6.)
José Antonio Munoz:
– Sok helyzetet dolgozott ki a csapat, de nem voltak elég pontosak a befejezések. Ám ilyen a futball, a jövőben jobban ki kell használnunk a lehetőségeinket, emellett erős védelemre van szükségünk.
Alekszandar Jovics: – A korai kiállítás miatt fizikailag és mentálisan is nagyon nehéz volt a mérkőzés. A csapat erejét bizonyítja, hogy nem látszódott meg az emberhátrány, sőt, helyzeteket is ki tudtunk alakítani.

A nyugati zöld-fehér rangadó szinte azonnal egy szombathelyi kiállítással és egy győri tizenegyesgóllal kezdődött. Diarra lövésébe Bosnjak úgy vetődött bele, hogy azt a feltartott kezével blokkolta, ezért mutatta fel a Haladás védőjének a piros lapot Andó-Szabó Sándor. A büntetőt Bumba értékesítette. Egy perccel később Huszár növelhette volna a hazaiak előnyét, ám az egykori győri kapus, Pálfi Donát remekül jött ki a kapujából, és megakadályozta a gólt. Aztán – nincs mit szépíteni– leült a meccs. Huszár kapufáján, valamint Csernik távoli lövésén kívül sok említésre méltó esemény nem történt az első félidő hátralévő részében.

A második játékrészre az emberhátrányban játszó Haladás jött ki gólra éhesebben. Olyannyira, hogy néhány percnyi játék után Pintér Attila Filip nagy góllal egyenlített. A lendület pedig vitte tovább a szombathelyieket, akik tetszetős kontrákat vezettek, míg a győriek támadásaiból hiányzott a mérkőzés elején látott sebesség és a kreativitás is. Riquelme kiállításával kiegyenlítődött a két csapat létszáma a meccs hajrájában, amikor az ETO újra veszélyes tudott lenni Pálfi kapujára, ám Bumba ziccerben kétszer is a kapu mellé lőtt. A Haladás megérdemelten szerzett pontot Győrben. Az ETO a legutóbbi négy meccséből csak egyet tudott megnyerni, de jobb gólkülönbségével továbbra is a tabella élén áll.

ETO FC Győr–Szombathelyi Haladás 1–1

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Öt perc a hosszabbítás.

90. perc: Nyíri helyére jön Beronja érkezik

89. perc: Anton helyére jön Tóth R.

88. perc: Bumba most egy kicsit távolabbról lő, de ezúttal sem talál kaput.

88. perc: Szakály A. kap mezhúzásért sárga lapot.

86. perc: Bumba kerül ordító ziccerbe, de hat méterről a kapu mellé lő.

82. perc: Riquelme begyűjt egy újabb sárga lapot, így Andó-Szabó neki is felmutatja a pirosat.

78. perc: Anton is kap egy sárga lapot.

A zöldben játszó szombathelyieknek emberhátrányban is sikerült egyenlíteniük (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

77. perc: Cserél a Haladás: Csernik helyére Szakály A. érkezik.

77. perc: Kelemen kap sárga lapot.

76. perc: Újabb kontra a vendégektől, amelynek végén Mohos lövését védi Ruisz.

75. perc: Kröhn lövését blokkolják a szombathelyi védők.

72. perc: Bumba fejeli kapu mellé a labdát.

70. perc: Tetszetős kontrát vezet a Haladás, de végül sikerül a győri védelemnek tisztáznia.

68. perc: Szombathelyi cserék: Rácz B. helyére Mohos áll be, az egyenlítő gól szerzőjét, Pintér Attila Filipet pedig Kelemen Márkó váltja.

65. perc: Riquelme kap sárga lapot. Jagodicsot rúgta fel.

64. perc: Keresztes léc alá tartó lövését Pálfi üti szögletre.

60. perc: Huszár helyére Kröhn áll be.

60. perc: Vera lövése elkerüli a kaput.

57. perc: Kettőt cserél Munoz: Diarra helyére Lacza A., Vingler helyére pedig Riquelme áll be.

51. perc: Sárga lap Zvekanovnak.

49. perc:GÓÓL!Egyenlít a Haladás! Pintér A. 22 méterről látványos gólt lő a bal felsőbe.1–1

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Csontos helyére Vianna állt be a szünetben a hazaiaknál, a vendégeknél pedig Horváth Rajmund váltotta Simutot.

A második félidőre alaposan megváltozott a játék képe (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

45+1. perc: Ígéretes helyről járó győri szabadrúgást Anton lövi kapu mellé. Utána lefújja a félidőt a játékvezető.

45. perc: Egy perc a félidő végi ráadás.

43. perc: Anton lövi a labdát balról a kapu mellé.

35. perc: Csernik 17 méterről veszi célba a jobb felsőt, Ruisz védeni tud.

33. perc: Vinglernek is felmutatja a sárga lapot Andó-Szabó Sándor.

32. perc: Csontos kap sárga lapot egy csúnya szabálytalanság után. A piros lapot reklamáló Nyíri is kap egy sárgát.

Andó-Szabó Sándor kétszer is felmutatta a sárga lapot a 32. percben (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

31. perc
: Huszár hét méterről a bal kapufát találja el.

17. perc: Csernik balról leadott lövését Ruisz védi.

8. perc: Huszár egyedül mehet a kapura, de a kivetődő Pálfi el tudja ütni a lábáról a labdát. Doktorics lép vissza a kiállított Bosnjak helyére, a védelem bal oldalára.

Gyorsan vezetést szerzett a fehérben játszó hazai csapat (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

7. perc: GÓÓL!A büntetőt Bumba félmagasan a kapu jobb oldalába lövi. A kapus a másik oldalra készült. 1–0

6. perc: Bumba ziccerben a kapufát találja el, a kipattanót Diarra lövi kapura, de Bosnjak kézzel kap bele a lövésbe. Andó-Szabó egyből felmutatja a szombathelyi védőnek a piros lapot.

2. perc: Anton szabadrúgását Bumba fejeli az oldalhálóba.

1. perc: Kezdődik a meccs. Zöldben a vendégek, fehérben a hazaiak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a listavezető ETO a négy bajnoki meccse veretlen Haladással szemben.