A Gyirmót után az ETO-t is le tudta győzni Győrben az Ajka

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.03.05. 13:50
Két zöld-fehér csapat csapott össze az ETO Parkban (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a játéknap előtt nyolcadik helyezett ETO FC Győr az ötödik FC Ajkát látta vendégül. A mérkőzést egy korábbi győri játékos, Tar Zsolt gólja döntötte el a vendégek javára (0–1).

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–FC AJKA0–1(0–1)
Győr, ETO Park, 672néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ország Péter, Rózsa Dávid)
ETO FC GYŐR: Kovácsik – Kovács K., Fodor, Keresztes, Csontos –Vingler (Lacza, 69.), Tuboly (Kiss M., 33.)– Szendrei Á. (Óvári, a szünetben), Vitális (Huszár, 82.), Babati (Kiss Bence, 69.) –Borsos. Vezetőedző: Tímár Krisztián

FC AJKA: Horváth D. – Szűcs Kristóf, Tar (Jagodics B., 66.), Kenderes, Csemer – Tajthy T. (Vogyicska, 58.), Csizmadia Z., Sejben (Rabatin, 66.), Berzsenyi (Gyuris, 58.), Gaál B. – Szarka (Dragóner, 82.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző
: Tar (38.)
Tímár Krisztián: – A második félidőnk minden változtatási kísérlet ellenére gyengére sikerült – rosszabbik arcát mutatta a csapat.
Jeney Gyula: – A játékosaink fizikai fölénye érvényesült, egy jól elvégzett szabadrúgás döntött a javunkra.

Kicsit több mint egy évvel ezelőtt találkozott legutóbb egymással a két csapat bajnoki mérkőzésen az ETO Parkban, akkor az Ajka 2–0-ra győzött. Most a tabella ötödik helyén álló Ajka és a nyolcadik helyén tanyázó ETO között négy pont volt a különbség a forduló előtt. A vendégek Jeney Gyulával idegenben még veretlenként érkeztek, az ETO viszont hazai pályán október végén nyert legutóbb, vagyis az előjelek nem győri győzelmet prognosztizáltak.

A meccs elején az ajkaiak előtt adódtak ugyan lehetőségek, de gólt ekkor nem sikerült szerezniük. A félidő közepén Tuboly sérülése volt a legfontosabb esemény. A 38. percben viszont már gólnak örülhettek a vendégszurkolók: Csemer szabadrúgása után az egykori győri játékos, Tar Zsolt fejelte a labdát a kapuba. 0–1

A második félidő javarészt mezőnyjátékot hozott, a kapuk alig forogtak veszélyben. A 80. percig kellett várni, hogy egy ajkai lehetőséget fel lehessen jegyezni. Az ETO talán legnagyobb helyzete a második félidőben Fodor fejese volt a 83. percben. Gólt azonban a második játékrész már nem hozott. A vendégek megérdemelten térhetnek haza Győrből is a három ponttal – akárcsak a két csapat legutóbbi győri mérkőzésén, most is az Ajka győzött.

20. Kozármisleny26561529–49–2021

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük megtisztelő figyelmüket.

90. perc: Négy perc a ráadás.

83. perc: Fodor fejeli a labdát egy beívelt szabadrúgás után a kapu mellé.

82. perc: Szarkát Dragóner váltja a vendégeknél, VItális helyére pedig Huszár érkezik a hazai oldalon.

80. perc: Csemer beívelését kifejelik a győri védők.

69. perc: Babati helyett Kiss Bence, Vingler helyett pedig Lacza a pályán a folytatásban a győrieknél.

66. perc: Újabb ajkai cserék: Tart Jagodics B., Sejbent Rabatin váltja.

64. perc: A labdát elrúgó Szarka kap sárga lapot.

58. perc: Kettős csere az ajkaiaknál: Berzsenyit Gyuris Aurél, Tajthyt Vogyicska Bálint váltja.

56. perc: Tar kap sárga lapot, mert elütötte Borsost az oldalvonalnál.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: A szünetben cserélt az ETO: Szendrei helyére Óvári állt be.

45. perc:Vége az első félidőnek.

A fehérben játszó vendégek a 38. percben szerezték meg a vezetést  (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A fehérben játszó vendégek a 38. percben szerezték meg a vezetést (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

38. perc: GÓÓÓL! Csemer balról íveli középre a szabadrúgást, a hosszún érkező Tar Zsolt hat méterről két védő között tud fejelni, a labda a kapu jobb oldalában köt ki. 01

33. perc: Tuboly helyére Kiss Máté áll be.

A fehérben játszó ajkaiak remek idegenbeli sorozatot tudhatnak maguk mögött (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

30. perc:Csontos kap sárga lapot.

Jaj, ez fájt! (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

28. perc: Tuboly mégis folytatja, de egy kötést kapott a fejére.

26. perc: Tubolyt ápolni kell, és könnyen lehet, hogy nem tudja folytatni a játékot.

Csemer szabadrúgáshoz készülődik  (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

24. perc: Tubolyt rúgja fejbe Tajthy T., sárga lapot kap érte.

Sárga lap is járt a sérülést okozó szabálytalanság után Tajthynak (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

23. perc: Borsos lövését blokkolják a védők. Az ajkai kapu azonban nem szabadul fel, nem sokkal később Tuboly is próbálkozik lövéssel: 27 méterről a bal felső sarok fölé száll a labda.

Gaál lövése az oldalhálót találta el (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

22. perc:Szabadrúgásból találja el az oldalhálót Gaál Bálint.

Borsos (zöldben) az ajkai kapu előtt – az első félidőben ennél közelebb nem jutott az ETO a gólhoz (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

14. perc: Vingler indítja jól a jobb oldalon meginduló Szendreit, az ő lövését védi Horváth D., a kipattanó Borsosról pattan kapu mellé.

10. perc: Csemer lapos lövését Kovácsik fogja meg.

(Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

4. perc:Csizmadia balról, éles szögből csavarja a labdát a bal felső sarok fölé.

1. perc: Zöldben az ETO, fehérben az Ajka. A meccset a hazai együttes kezdi.

Kovács K. küzdelme az alapvonalnál (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három fordulóban hét pontot gyűjtő ETO FC Győr a négy ponttal előtte álló, legutóbb a Nyíregyházát fölényesen, 4–1-re verő FC Ajka ellen.