Gólgazdag meccsen tartotta otthon a három pontot az ETO

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.03.09. 13:50
Győri gólöröm – az egyik a négyből (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában a tizedik helyen álló ETO a 16. Csákvárt fogadta. Gólokban nem volt hiány az ETO Parkban, hétig meg sem álltak a csapatok – a győriek nyertek 4–3-ra.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

ETO FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 4–3 (3–2)
Győr,
ETO Park, 300 néző. Vezette:Derdák Marcell (Király Krisztián, Baghy Csaba)
ETO FC: Fadgyas – Kovács K., Kiss M., Bagi, Csonka, Vincze Á. (Tamás K., 32.) – Tuboly (Vitális, a szünetben), Toma, Vernes (Szimcso, a szünetben), Farkas B. (Bacsa, 69.), Óvári (Erdei, 90+2.). Vezetőedző: Klausz László
Csákvár:
Auerbach – Major, Dulló, Karacs, Körmendi –Derekas, Mészáros (Ominger, a szünetben) – Molnár R., Mim (Kalmár B., 39.), Makrai (Baracskai, 62.) –Kártik (Magyar Zs., 76.). Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző
: Bagi (3.), Dulló (16. – öngól), Farkas B. (27.), Kiss M. (77.), ill. Makrai (19.), Kártik (21.), Molnár R. (48.)
Klausz László:
–Gólzáporos és egyben idegőrlő mérkőzés volt, rendkívül sok technikai hibával, taktikai fegyelmezetlenségekkel. Máskor jobb játékkal is alulmaradtunk, ezúttal így is sikerült győzni.
Mónos Tamás: –Mindig futni kellett az eredmény után, három gólt rúgtunk, és nem tudtunk pontot szerezni. A Győr két szabadrúgás utáni beívelésből és egy bedobás utáni helyzetből vert meg bennünket.

Elég gyorsan nyilvánvalóvá vált, hogy ezen a meccsen a hazaiak nem gól nélküli döntetlenre fognak játszani. Bagi találatával már a 3. percben előnyhöz jutott a győri együttes. Aztán sorra alakította ki a helyzeteket az ETO, Óvári lehetősége után Toma távolról lőtt – mindketten pontatlanul. Mire magához térhetett volna a Csákvár a gyorsan kapott gól után, máris jött a második. Egy Auerbach-bravúr után nem sikerült felszabadítania a védelemnek, végül Dullóról került a labda a hálóba. Aztán megmutatkozott a csákváriak tartása, hiszen két perc alatt egyenlíteni tudtak. Makrai után Kártik is balról talált be Fadgyas kapujába. Még nem tartottunk az első fél óra végén, amikor Farkas szemfülessége újabb hazai gólt eredményezett. Érdekes az is, hogy mindkét csapatnál már az első félidőben volt csere.

A második félidőre újabb négy játékos kapott lehetőséget arra, hogy csereként bizonyítson. Ominger és Kalmár élt is ezzel, hiszen jelentős szerepük volt Molnár Rajmund 48. percben szerzett egyenlítő góljában. A gólok sora azonban még ekkor sem ért véget, a 77. percben Kiss Máté szabadrúgásból állította be a 4–3-as végeredményt.

Az ETO eddig egyszer szerzett négy gólt a bajnokságban, még augusztusban a Budaörs ellen. Hazai pályán legutóbb október 31-én, a Budafok ellen tudott nyerni Klasz László csapata. A csákváriak hullámzó formában vannak: a Kecskemét elleni győzelmük bravúrnak számít, a sereghajtó Szolnok ellen viszont másfél hete döntetlent értek el.

20. Szolnoki MÁV FC27581424–42–1823

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+2. perc: Erdei Milán kap játéklehetőséget, Óvárit váltja.

90+1. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Szimcso kap sárgát.

89. perc: Vitális szabadrúgása szögletre pattan a sorfalról.

88. perc: Bacsát rúgja fel Dulló a kapuval szemben. 17 méterről jár a szabadrúgás, Dulló pedig kap egy sárgát.

87. perc: Karacs kap sárgát, Kovácsot taszította fel.

83. perc: Csonka fejeli a labdát kapu fölé egy szöglet után.

77. perc: 33 méterről, majdnem az oldalvonalnál végez el szabadrúgást Kiss Máté. A labda az ötösön pattan egyet, senki sem ér bele, így kerül a kapu bal oldalába. 4–3.

76. perc: Kártikot Magyar Zsolt váltja a csákváriaknál.

73. perc: Bacsa próbálkozik lövéssel, Auerbach véd.

71. perc: Molnár R. lövését védi Fadgyas.

69. perc: Farkas B. helyett Bacsa Patrik a pályán a győri együttesben.

62. perc: Makrai helyett Baracskai Roland a pályán a vendégeknél.

62. perc: Kiss Máté 19 méteres szabadrúgása a sorfalról kapu fölé pattan.

A csákváriak kapusának, Auerbach Martinnak akadt dolga bőven az ETO ellen  (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

53. perc: Makrai 26 méteres szabadrúgása elmegy a győri kapu mellett.

52. perc: Tamás Kornél kap sárgát.

49. perc: Auerbach kap sárgát reklamálásért.

48. perc: Ominger löbböli be a labdát Kalmárnak a jobb oldalon a védelem mögé, a cserejátékos majdnem az alapvonalról középre ível, a bal oldalon tisztán érkező Molnár Rajmund pedig kapásból, a levegőből rúgja a labdát a kapuba. 3–3.

46. perc: Vitális és Szimcso áll be a folytatásra a hazai csapatba, Vernes és Tuboly nem folytatja. Csákvári oldalon Mészárost váltja Ominger.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Egy az első félidőben vezetett győri akciók közül (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy perc a ráadás az első félidő végén. Mindez Óvári ápolásával kezdődik, vagyis jó eséllyel nem ér véget az első perc végén.

39. perc: Mim helyére Kalmár Benedek áll be a vendégeknél.

32. perc: Bagi kap sárga lapot.

32. perc: Cserél az ETO: Vincze Ádámot Tamás Kornél váltja.

27. perc: Vernes lágy bal oldali beívelését rosszul számítja ki Auerbach, a labda így kicsúszik a kezéből. Körmendi és Farkas B. is lecsapna a labdára, de Farkas élesebb, így egy méterről a kapuba kerül róla a labda. 3–2.

27. perc: Kártik lövését védi Fadgyas.

21. perc: Mim adja be a labdát jobbról, ami a Bagit megelőző Molnár R. fejéről Kártik elé kerül, ő pedig az ötös másik sarkáról a kapu bal oldalába lő.22.

19. perc: Labdát veszít a saját térfelén az ETO. Mimtől Makrai kap labdát a tizenhatos bal sarkánál, aki egy pattanás után jobb lábbal átveszi, aztán ugyanazzal a lábbal 14 méterről nagy gólt lő a hosszú felsőbe.21.

16. perc: Kiss Máté szabadrúgását Csonka fejeli kapura nyolc méterről, ezt még bravúrral védi Auerbach, de aztán a felpattanó labdát a menteni próbáló Dulló a saját kapujába lövi. Azt reklamálja a csákvári játékos, hogy visszahúzták, de a játékvezető szabályosnak ítéli a gólt. 20.

13. perc: Körmendi lövi el a labdát a kapu mellé 20 méterről.

Farkas Balázs szemfülessége ma gólt ért (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

11. perc: Major G. jobbról passzol Makraihoz, aki szorongatott helyzetből lő 15 méterről, de a lövését Fadgyas megfogja.

8. perc: Toma lövi a labdát kapu fölé 24 méterről egy győri szöglet után.

6. perc: Majdnem itt a második győri gól. Óvári megy el a védője mellett, majd Verneshez passzol a kapu előterébe. A vendégek kapusa azonban jól zárja a szöget, így kapu fölé száll Vernes lövése.

3. perc: Jobb oldali győri bedobás után Farkashoz kerül a labda, aki a kapunak háttal állva visszapasszolja azt Baginak, ő meg 8 méterről a jobb sarokba lő.1–0.

Óvári Zsolt hat gólt szerzett eddig a bajnokságban, de a naptári évben még nem talált az ellenfelek kapujába (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

1. perc: A sötétkékben játszó vendégek kezdik a mérkőzést. Fehérben a győriek.

Melegítenek a  győri játékosok (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddigi hat tavaszi fordulóban győzni képtelen ETO a kiesés ellen küzdő, de három körrel ezelőtt az élmezőnyben tanyázó Kecskemétet legyőző Csákvár ellen.

A balról harmadik Kiss Máté a kupában nagy gólt lőtt a fehérváriaknak (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)