Kikapott a DVTK a keleti derbin, élre állt a Vasas, a Szeged kiütötte a Budaörsöt

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2022.03.09. 16:50
Lucasék (hátul) sorozatban a második idegenbeli meccsüket bukták el a Nyíregyháza ellen
Nyolc mérkőzést játszottak szerdán a labdarúgó NB II 27. fordulójában. A keleti rangadón a DVTK 1–0-ra kikapott a Nyíregyháza vendégeként, Balmazújvárosban. Hét gól esett Győrben, ahol az ETO 4–3-ra megverte a Csákvárt. Óbudán döntetlenre végzett a III. Kerület a Soroksárral. A Vasas több mint 30 percet emberelőnyben játszva 1–0-ra nyerni tudott a Pécs MFC otthonában a labdarúgó NB II 27. fordulójában és ezzel a tabella élére ugrott. A Szeged fél tucat góllal tömte ki a Budaörs hálóját, a Békéscsaba 0–2-ről fordított haza pályán az Ajkával szemben, a Tiszakécske viszont nem tudta megőrizni az előnyét a Haladás ellen. A Siófok esélyeshez méltóan mind a három pontot elvitte a sereghajtó Szolnok otthonából.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–DIÓSGYŐRI VTK 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros,
Városi Stadion, 1000 néző.Vezette: Takács Tamás (Medovarszki János, Belicza Bence Péter)
Nyíregyháza: Fejér– Szokol, Gengeliczki, Papucsek, Debreceni Z.–Sigér Á. (Szabó B., 90+1.), Márkus– Vass P., Zamostny, Kovács Á. (Pócsik, 66.) – Novák Cs. (Banyoi, 80.).Asszisztens edző: Balogh Zoltán
Diósgyőri VTK: Danilovics – Szűcs K. (Bertus, 79.), Szatmári Cs., Belényesi Cs.– Németh Márió (Eperjesi, 37.), Molnár G., Lucas, Oláh B. (Zsolnai R., 79.), Keller (Jurek, 37.) – Eppel (Horváth Z., 62.), Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Kovács Á. (0–1) az 50. percben
Balogh Zoltán:
– Ősi riválist sikerült legyőznünk. Gólt szereztünk, jól védekeztünk, harcosak voltunk. Ez egy igazi csapatmunka volt.
Kondás Elemér: – Hiába kezdtünk jól, az első félidei kényszerű cserék nem könnyítették meg a helyzetünket. A második félidőben ugyan volt egy kapufánk, de ott nem voltak egyforma súlyúak a játékvezető ítéletei

PÉCSI MFC–VASAS 0–1 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs,
PMFC Stadion, 1800 néző. Vezette: Molnár Attila (Kulman Tamás, Máyer Gábor)
PÉCS:Helesfay – Sági, Preklet, Króner, Rácz L., Katona L. – Zsemlye, Geiger (Marques-Airosa, 61.), Nikitscher, – Bíró B. (Grabant, 61.), Adamcsek (Hegedűs M., 74.). Vezetőedző: Vas László
VASAS:
Jova – Szivacski, Otigba, Iyinbor, Silye – Pátkai, Berecz, Márkvárt (Hidi M. S., 90.) – Ihrig-Farkas (Hinora, 82.), Zimonyi (Feczesin, 82.), Radó (Pekár, 86.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző:
Radó (68.)
Kiállítás:
Katona L. (0–1) az 55. percben
Vass László: – Büszke vagyok a srácokra, mert nem mutatkozott meg a két csapat közt meglévő különbség.
Kuttor Attila: – Kemény mérkőzésen értékes győzelmet arattunk.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–FC AJKA 3–2 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 350
néző. Vezette: Antal Péter (Tőkés Róbert, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Winter – Farkas M., Albert (Máris, a szünetben), Bora – Hodonicki, Bor (Mikló, 74.) – Váradi (Horváth P., 74.), Fazekas L. (Sipos, a szünetben), Pantovics – Tóth D. (Ilyés, 66.), Lukács R. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Tajthy – Csemer, Kenderes (Görgényi, 82.) – Lehoczky, Csizmadia Z. (Sejben, 76.), Tóth G. (Murka, 82.) – Szarka Á. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző:
Szarka Á. (0–1) a 23., Csizmadia Z. (0–2) a 33., Hodonicki (1–2) a 65., Lukács R. (2–2) a 80., Hodonicki (3–2) a 90+1. percben
Schindler Szabolcs:
– Az első félidő után volt még negyvenöt percem Békéscsabán, de a csapat bizonyította, hogy van tartása és meghosszabbította pár nappal az edzői állásomat. Mindenkinek el kell döntenie, hogy melyik irányba megyünk. Ma kaptam egy jelzést a csapat részéről, hogy mindenki százszázalékosan beleáll a munkába. Az első félidő gyenge volt, a másodikban viszont megmutattuk, hogy nulla kettőről is képesek vagyunk nyerni. A csapatnak szeretnék gratulálni!
Kis Károly: – Rendkívül csalódott vagyok, hiszen az első félidőben a két gólon kívül még voltak lehetőségeink, sőt a második félidő elején is, így el kellett volna döntenünk a találkozót. Ehelyett egyszer hibáztunk, amivel felhoztuk a hazaiakat és ők ezt jól használták ki.

SZEGED-CSANÁD GA–BUDAÖRSI SC 6–0 (3–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 500 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Péter, Punyi Gyula)
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári (Daru, 73.) – Kovács M., Farkas A. – Dobos Á. (Gréczi M., 63.), Horváth K., (Debreceni, 73.), Csoboth (Bencze M. –, 63.) – Gajdos (Germán, 73.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
BUDAÖRS: Slakta – Kojnok (Tóth K., a szünetben), Gyurácz, Fényes (Tányéros, a szünetben), Galambos – Zsidai (Petneházi, a szünetben), Sajbán Miklós – Molnár T., Halácsi (Horváth B., 63.), Kapronczai (Vankó, a szünetben) – Murai. Vezetőedző: Toldi Gábor
Gólszerző: Horváth K. (11-esből, 1–0) az 5., Gajdos (2–0) a 11., Csoboth (3–0) a 23., Horváth K. (4–0) a 61., Germán (11-esből, 5–0) a 78., Daru (6–0) a 83. percben
Dragan Vukmir
: – Az első perctől irányítottuk a mérkőzést, ilyen különbségű győzelmünk is megérdemelt.
Toldi Gábor: – Ezúttal nem voltunk egy súlycsoportban a Szegeddel, teljesen más sebességgel futballozott a két csapat.

TISZAKÉCSKEI LC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, 250
néző. Vezette: Nazsa Tamás (Vígh-Tarsonyi Gergő, Berényi Ákos)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Máté Zs., Csáki, Uzoma (Farkas N., 61.) – Erdei (Pongrácz, 91.), Kovács B., Kosznovszky, Simon M. (Vachtler, 61.), Balázs B. – Beliczky (Kalmár, 69.), Gyurján (Farkas A., 69.). Vezetőedző: Visinka Ede
SZOMBATHELY: Rózsa – Bosnjak (Devecseri, 85.), Guzmics, Simut, Németh Milán – Csilus, Holdampf, Szekér (Monori, 59.), Kiss B. (Doktorics, 85.) – Szíjjártó (Horváth R., 59.), Lencse (Tóth-Gábor K., 91.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Kovács B. (1–0) a 45., Horváth R. (1–1) a 68. percben
Visinka Ede
: – Nem lehetek elégedetlen, mert kilencven percen keresztül ugyanolyan tempóban futballoztunk az erős ellenféllel szemben. Mostanra eljutottunk odáig, hogy a kiélezett meccsen egyenrangú partnerei voltunk a mezőny egyik legjobb csapatának.
Németh Szabolcs: – Kicsit csalódott vagyok az eredmény miatt, a csapatom hozzáállásával viszont elégedett lehetek. Férfias küzdelem folyt a pályán, sajnos csak egy pontot szereztünk.

SZOLNOKI MÁV FC–BFC SIÓFOK 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 200 néző. Vezette: Horváth Tibor (Varga Gábor, Bertalan Dávid)
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szabó A., Kovács O., Papp Sz., Lakatos Cs. – Földi M. (Kónya M., 64.), Hleba (Gohér, 76.) – Kurdics, Sipos Z. (Irmes, a szünetben), Tóth L. – Busa (Csörgő, 86.). Vezetőedző: Romanek János
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Varjas, Deutsch B. – Szakály A., Krausz – Kiss B. (Elek B., 80.), Medgyesi M. (Balogh B., 72.), Kerezsi (Farkas G., 90+2.) – György N. (Horváth P., a szünetben). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Kerezsi (0–1) a 45+1. percben
Romanek János: – Az első félidőben nem úgy játszottunk, mint amelyik csapat bent akar maradni, ráadásul rúgattunk egy gólt a Siófokkal. Mindent feltettünk erre a mérkőzésre, s a második játékrészben már mindent megtettünk, amit lehetett, de még tizenegyesből sem tudtunk betalálni. Egyre nehezebb helyzetben vagyunk, de nem adjuk fel.
Domján Attila: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de készültünk a rengeteg fel- és beívelt labdára, a nagy bedobásokra. Nem volt túl élvezetes találkozó, de örülök, hogy nyertünk, az pedig külön jó hír, hogy Hutvágner Gergely is hozzá tudott tenni a győzelemhez.

III. KERÜLETI TVE–SOROKSÁR SC 2–2 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,
Kalap u. 450 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Kiss Balázs, Király Zsolt)
III. KERÜLET: Balázs J. – Kulcsár D., Fejes, Egerszegi, Bekker – Rabatin, Köböl (Daróczi, 61.) – Barczi (Rajczi, 89.), Birtalan (Nyári, 61.), Horváth O. (Schuszter, a szünetben) – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
SOROKSÁR: Varga Á. – Nagy O., Valencsik, Kékesi A., Ternován – Haris (Katona M., a szünetben), Hudák M. – Redzic (Gyömbér, 70.), Lőrinczy (Korozmán, 77.), Csernik (Kovács A., 86.) – Lovrencsics B. (Szerető, 77.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Barczi (11-esből, 1–0) a 30., Csernik (1–1) a 41, Csernik (1–2) a 60., Barczi (11-esből, 2–2) a 73. percben
Kiállítva: Kékesi A. (Soroksár) a 65. percben
Kemenes Szabolcs:
– A Soroksár kreatív támadófutballt játszó csapat, kiemelkedő képességekkel rendelkező játékosokkal. Ez ma is kijött. Az összkép alapján reális eredmény született, mégis kicsit keserű a szánk íze a döntetlen miatt.
Lipcsei Péter: – Elégedett vagyok a teljesítményünkkel, főleg úgy, hogy rossz volt a talaj. Az első félidőben még nem játszottunk úgy, ahogy kellett volna, de a szünet után feljavultunk. A játékvezető nagyon belenyúlt a meccsbe; mindkét tizenegyes véleményes volt, a kiállítást pedig jogtalannak tartom. Elvettek tőlünk két pontot. Lehet, hogy a játékvezetőnek a személyemmel van baja, mindenesetre már tegnap este mondtam a játékosoknak, hogy Lipcsei Péter ma vagy sárga, vagy piros lapot biztosan fog kapni. Így is történt, a sárga került elő.

ETO FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 4–3 (3–2)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO-Park, 300 néző. Vezette: Derdák Marcell (Király Krisztián, Baghy Csaba)
GYŐR: Fadgyas – Kovács K., Kiss M., Bagi, Csonka B., Vincze Á. (Tamás K., 32.) – Óvári (Erdei, 90+2.), Tuboly (Vitális, a szünetben), Toma, Vernes (Szimcsó, a szünetben) – Farkas B. (Bacsa, 69.). Vezetőedző: Klausz László
CSÁKVÁR: Auerbach – Major G., Dulló, Karacs, Körmendi – Derekas, Mészáros D. (Ominger, a szünetben) – Mim (Kalmár B., 39.), Molnár R., Makrai (Baracskai, 62.) – Kártik (Magyar Zs., 76.). Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Bagi (1–0) a 3., Dulló (öngól, 2–0) a 16., Makrai (2–1) a 19., Kártik (2–2) a 21., Farkas B. (3–2) a 27., Molnár R. (3–3) a 48., Kiss M. (4–3) a 77. percben
Klausz László
: – Gólzáporos és egyben idegőrlő mérkőzés volt, rendkívül sok technikai hibával, taktikai fegyelmezetlenségekkel. Máskor jobb játékkal is alulmaradtunk, ezúttal így is sikerült győzni.
Mónos Tamás: – Mindig futni kellett az eredmény után, három gólt rúgtunk és nem tudtunk pontot szerezni. A Győr két szabadrúgás utáni beívelésből és egy bedobás utáni helyzetből vert meg bennünket.