Nyert a Kecskemét és a Szeged, kikapott a DVTK, feljutó a Vasas

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
2022.05.01. 16:51
Budaörsön második vereségét szenvedte el a piros mezes Diósgyőr Dragan Vukmir irányításával
A labdarúgó NB II 35. fordulójában a második helyen álló Kecskemét a Dorog otthonában győzött három góllal. Nagy meglepetésre a DVTK kikapott a kiesés ellen küzdő Budaörs vendégeként, míg a Szeged hátrányból fordítva győzte le a meccset nyolc játékossal befejező Szolnokot. Ezzel eldőlt, hogy a hétfő este pályára lépő Vasas az ősszel már mindenképpen az NB I-ben folytatja. A bennmaradásért harcoló III. Kerület a Pécs elleni sikerrel menekül, míg a Csákvár Szentlőrincen diadalmaskodott.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

A 17 órakor kezdődött mérkőzések végeredményei, jegyzőkönyvei:

BUDAÖRS–DIÓSGYŐRI VTK21 (11) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budaörs,
Árok utca,600néző.Vezette:Görög Márió (Aradi József, Becséri Gergely)
BUDAÖRS:Tóth G.– Tóth K., Gyurácz, Tányéros, Pintér D. – Zsidai, Sajbán Miklós – Petneházi (Horváth B., 90.), Molnár T. (Kojnok, 70.), Halácsi (Molnár M., 90.) – Balázs Zs. (Csillag, 84.).Vezetőedző:Toldi Gábor
DVTK: Danilovics – Szűcs K., Hegedűs J., Szatmári – Polgár (Németh Márió, 83.), Lucas, Oláh B. (Bertus, 64.), Bokros – Molnár G. (Zsolnai, 74.), Horváth Z. (Hornyák, 64.), Kocsis D. (Jurek, 74.).Vezetőedző:Dragan Vukmir
Gólszerző: Gyurácz (1–0) a 22., Molnár G. (1–1) a 39., Kojnok (2–1) a 72. percben
Toldi Gábor:– Elhittük, hogy szervezett játékkal meglephetjük a miskolciakat, hatalmas szívvel harcoltak a srácok. Elsősorban a küzdelem dominált, de az akaratunknak köszönhetően rászolgáltunk a győzelemre, az utolsó három fordulóban pedig mindent megteszünk majd annak érdekében, hogy elkerüljük a kiesést.
Dragan Vukmir:– Szégyellem magam a mai teljesítményünk miatt, nem akartuk eléggé a győzelmet, néhány játékos nem érdemli meg, hogy a DVTK mezét viselje. Tudtuk előre is, hogy a Budaörs jobb csapat, mint amit a tabella mutat, mégis megleptek minket a hazaiak, akik végig koncentráltan és fegyelmezetten futballoztak.

DOROGI FC–KECSKEMÉTI TE 0–3 (0–3) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, 500 néző. Vezette: Derdák Marcell (Sinkovicz Dániel, Nagy Viktor)
Dorog: Mursits – Nyíri, Keresztes, Dlusztus (Szedlár, 27.), Papp M. – Berkó – Oldal, Tóth B. (Vígh, a szünetben), Hajdú R. (Lőrincz, a szünetben), Szerencsi (Lénárth, 82.) – Szabó L. (Barna G., a szünetben).Vezetőedző: Fenyvesi László
KTE: Varga B. – Tóth D., Szabó A., Rjasko, Szalai G. (Lipcsei, 77.), Hadaró (Grünvald, 69.) – Katona B., Vágó L. (Szabó L., 77.), Szuhodovszki (Bartha L., 82.) – Tóth B., Lukács D. (Paudits, 82.).Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Katona B. (0–1) a 39., Lukács D. (0–2) a 45+1., Lukács D. (0–3) a 45+3. percben
Fenyvesi László: – Az első harminc percben szervezettek voltunk, de jött a súlyos sérülés, ami miatt változtatnunk kellett. Hirtelen kaptunk is egy gólt, majd egy egyéni hibát követően már háromgólos hátrányban voltunk. A második félidőben volt ugyan tartásunk, ám az elsőben eldőlt a pontok sorsa.
Szabó István: – Szerettük volna végig irányítani a játékot, ami sikerült is. Az első félidőben eldőlt a találkozó, utána kicsit gazdaságosabb játékra törekedtünk, mivel egy komoly rangadó után jöttünk ide. Dorogon soha nem könnyű nyerni, de ma megérdemelten vittük el a pontokat. Dlusztus Andrásnak jobbulást kívánunk ezúton is!

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–SZOLNOKI MÁV 2–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 600 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Simon Á. (Farkas A., 90.), Kovács M. – Dobos Á. (Gréczi M., 76.), Horváth K., Csoboth (Daru, 90.) – Germán (Kóródi, 67.) Megbízott edző: Andorka Péter
SZOLNOK: Hegedüs L. – Tisza K. (Szabó A., 75.), Szekszárdi, Tóth B., Gohér – Kónya M., Földi M. (Tömösvári, 68.) – Kurdics, Sipos Z. (Irmes, 84.), Lakatos I. (Hleba, 68.) – Busa (Tóth L., 84.) Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Lakatos I. (0–1) a 18., Horváth K. (11-esből, 1–1) a 49., Gohér (öngól, 2–1) a 79. percben
Kiállítva: Tóth B. a 78., Szekszárdi a 80., Kurdics a 89. percben
Andorka Péter: – A szünet után agresszívek voltunk, gyorsan járattuk a labdát, sikerült a széleken megbontanunk az ellenfél védelmét. Sok energiát fektettünk a mérkőzésbe, s ennek jutalma a győzelem volt.
Romanek János: – A Szeged a tízperces rövidzárlatunkat gólokkal büntette. A hajrában történtekkel jobb, ha nem foglalkozom. Számunkra minden mérkőzés élet-halál kérdése, gondot okoz három meghatározó játékosunk elvesztése.

BUDAFOKI MTE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Promontor utca, BMTE-Stadion, 350 néző. Vezette: Takács Tamás (Csatári Tibor, Kovács Gábor)
BUDAFOK: Horváth A. – Margitics (Takács R., 62.), Vaszicsku, Jagodics M., Fótyik, Kalmár O. (Kotula, a szünetben) – Adorján, Csonka A. (Kulcsár K., 90+1.), Soltész I. (Nádori, 62.) – Zuigeber (László D., 80.), Szabó L. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Gengeliczki, Jánvári – Szabó B. – Paku (Sigér Á., 80.), Márkus – Hamed (Novák Cs, 73.), Banyoi (Kovács Á., 73.), Gresó (Zamostny, 73.) Vezetőedző: Feczkó Tamás
MESTERMÉRLEG:
Csizmadia Csaba
: – Szervezetten, taktikusan játszott mindkét együttes, kerestük a fogást egymáson. Ha nem lett volna az utolsó két perc, akkor azt mondanám, hogy igazságos a döntetlen, de bosszús vagyok, hogy elhibáztuk a meccslabdát. Előztünk ezzel a mai, értékes döntetlennel is, azonban nem számolgatunk, saját magunkkal foglalkozunk.
Feczkó Tamás: – Az első félidőben inkább taktikai csata folyt a pályán, keveset forogtak veszélyben a kapuk. A szünet után végig uraltuk a találkozót, de amíg az ötösön belül át akarjuk venni a labdát, nem gólt szerezni, addig nehezen fogjuk megnyerni az ilyen mérkőzéseket. Az utolsó percekben már ész nélkül mentünk a győztes gólért, ekkor volt egy meccslabdája a hazai csapatnak.

TISZAKÉCSKEI LC–BFC SIÓFOK 0–2 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

Tiszakécske, 350 néző. Vezette: Lovas László (Dr. Bede Tamás, Bertalan Dávid)
TISZAKÉCSKE
: Holczer – Máté Zs., Balázs B., Csáki, Uzoma – Erdei (Marsa, 80.), Kovács B., Kosznovszky (Pongrácz, 68.), Simon M. (Farkas N., 58.) – Gyurján B. (Vachtler, 68.), Beliczky (Kalmár F., a szünetben). Vezetőedző: Visinka Ede
SIÓFOK
: Hutvágner – Polényi, Varjas, Varga B., Deutsch B. (Feledy, 91.) – Szakály A. (Medgyesi, 90+1.), Krausz (Horváth M, 74.), Balogh B. (Elek B., 54.), Eördögh, Kiss B. – Horváth P. (Farkas G., 91.).Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző:
Kiss B. (0–1) A 6., Elek B. (0–2) a 90. percben
Visinka Ede:
Nagyon sokat tettünk azért, hogy ne kapjunk ki, de nem tudtunk túljárni az ellenfél kapusának eszén. Nagyon sajnálom, mert rengeteg energiát beletettünk ebbe a mérkőzésbe. A semmiből kaptuk a gólt, aztán futhattunk az eredmény után. Az az előny, amit szereztünk az elmúlt fordulókban, megfogyatkozott. Újra kell értékelni a dolgainkat, hiszen ez a harmadik vereség egymás után. Ezt a tendenciát meg kell állítani! Pontokat kell gyűjteni, és úgy érzem, hogy képesek leszünk annyit szerezni, hogy bent maradjunk az NB II-ben.
Domján Attila:
Jól kezdtünk, az első tizenöt percben kifejezetten jól néztünk ki, vezettünk is egy nullára, de utána nagyon nem tetszett, amit láttam. A kapusunk tartott meccsben bennünket, volt három-négy nagyon komoly védése. Utána szerkezetet váltottunk, a második félidőben stabilabbak voltunk és ha akkor pontosabban lejátszottuk volna a kontrákat, hamarabb eldönthettük volna a találkozót.

III. KERÜLETI TVE–PÉCSI MFC 3–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kalap u., 520 néző. Vezette: Kovács Imre (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
III. KERÜLET: Balázs J. – Erdei G., Szalai V., Opavszky – Kulcsár D., Egerszegi, Daróczi (Schuszter, 73.), Horváth O. (Bekker, 61.) – Barczi (Remili, 85.), Köböl (Kleisz, 61.) – Birtalan B. (Borvető, 73.). Vezetőedző: Pintér Attila
PMFC: Bukrán – Sági, Rácz L., Katona L., Marques (Dávid Z., a szünetben) – Grabant (Kónya, a szünetben; Geiger, 65.), Futó Zs., Nikitscher, Hegedűs M. – Bíró B. (Károly, 74.), Bachesz (Adamcsek, a szünetben). Megbízott edző: Szabados József
Gólszerző: Birtalan B. (1–0) a 37., Köböl (2–0) az 57., Egerszegi (3–0) a 78. percben
Pintér Attila
: – A vezetés megszerzése után is nyomás alatt tartottuk a Pécset, riválisunk nem is tudott mit kezdeni a szervezett futballunkkal. Fontos lépést tettünk a bennmaradás felé, de továbbra is minden pontra szükségünk van.
Szabados József: – Mentálisan maradtunk alul. Az idényünkben megmutatkozott, képesek vagyunk a legjobbak ellen is jól játszani, máskor a tabella második feléhez tartozó csapatok ellen szenvedni. Ez a meccs a hullámvölgy alja volt.

SOROKSÁR SC–FC AJKA 1–3 (0–1) ONLINE KÖZVETÍTÉS ITT!
Szamosi Mihály Sporttelep, 400
néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Király Zsolt)
SOROKSÁR: Abu– Katona M., Gyömbér, Valencsik (Ternován, 39.), Csontos – Csernik, Hudák M. – Redzic (Kovac, 62.), Lőrinczy, Korozmán (Szerető, 62.) – Lovrencsics B. Vezetőedző:Lipcsei Péter
AJKA:Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger (Csemer, 70.) – Tóth G., Lehoczky (Vizler, 80.) – Csizmadia Z., Sejben (Vogyicska, a szünetben), Gaál B. (Kenderes, 80.) – Szarka.Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Gaál B. (0–1) a 8., Csizmadia Z. (0–2) a 48., Szarka (0–3) a 75., Lőrinczy (1–3) a 81. percben
Kiállítva: Csontos (a második sárga lap után) a 88. percben
Lipcsei Péter
. – Nem voltam elégedett… Nem voltunk harcosak, pontosak, és sok párharcot vesztettünk. Még három nehéz mérkőzés vár ránk, a DVTK, a Csákvár és a Vasas elleni találkozók.
Kis Károly: – Átengedtük a területet a hazaiaknak, és ez tudatos volt. Ezt a sikert nagyon meg kell becsülnünk, mert jó csapatot győztünk le.

SZENTLŐRINC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–3 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 200 néző. Vezette: Sipos Tamás (Kulman Tamás, Ország Péter)
SZENTLŐRINC: Prokop – Keresztes B. (Nagy Zs., 71.), Hesz (Bányai, a szünetben), Tamás L., Harsányi L. – Grumics (Törőcsik P., 83.) – Erdélyi, Szabó M. (Mucsányi, 83.), Török, Drljo – Mervó (Rétyi, 71.) Vezetőedző: Marián Sluka
CSÁKVÁR: Auerbach – Dulló, Vaskó, Karacs, László N. – Mészáros D. (Derekas, 56.), Ominger – Torvund (Tamás N., 56.), Kártik (Makrai, 80.), Baracskai (Mim, 56.; Körmendi, 90.) – Molnár R. Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Kártik (0–1) a 21., Harsányi (1–1) az 52., Mim (1–2) a 66., Makrai (1–3) a 89. percben
Kiállítva: Török L. a 73. percben
Marián Sluka: – Megérdemelt győzelmet aratott a Csákvár, nekünk két-három tízperces jó periódusunk volt. Nem voltunk elég agresszívek, ráadásul az első gól olyan szituációból született, amire készültünk is. Ilyen akarattal és hozzáállással nem lehet a bennmaradásért küzdeni, rendet kell tenni a fejekben és a csapaton belül.
Tóth Balázs: – Begyűjtöttük ezt a nagyon fontos három pontot, de a három egy nem igazolta, hogy ennyivel jobb csapat lennénk. A győzelem ugyanakkor a társaság erejét mutatta, ráadásul egyik-másik játékosunk extrát tudott nyújtani.